LIVE UPDATES
Bota

Abuzoi me të miturën, detajet nga dosja shtojnë frikën se mund të ketë viktima të tjera të policit grek

Bëhet fjalë për një burrë, të cilit prindërit e vajzave të ekipit vendas i kishin besuar që t'i çonte vajzat e mitura në shtëpitë e tyre pas seancave stërvitore. Sipas asaj që është bërë e ditur, punonjësi i policisë ka përdhunuar vajzën për shtatë muaj, duke filluar nga janari i vitit 2022, ndërsa në maj ka nisur t’i kërkojë asaj video pornografike.

31 Korrik 2022, 09:41 Nga DOSJA

Abuzoi me të miturën, detajet nga dosja shtojnë frikën se

GREQI- Zemërim, trishtim dhe shqetësim ka shkaktuar rasti i abuzimit seksual të nxënëses 14-vjeçare nga një polic 53-vjeçar në Lesvos. Babai i dy fëmijëve të mitur (rreth gjashtë dhe tre vjeç), i cili ishte gardian burgu,  punonte gjithashtu si trajner volejbolli në një ekip lokal, pjesëtare e së cilës ishte dhe e mitura.

Sipas Protothemës, bëhet fjalë për një burrë, të cilit prindërit e vajzave të ekipit vendas i kishin besuar që t'i çonte vajzat e mitura në shtëpitë e tyre pas seancave stërvitore. Sipas asaj që është bërë e ditur, punonjësi i policisë ka përdhunuar vajzën për shtatë muaj, duke filluar nga janari i vitit 2022, ndërsa në maj ka nisur t’i kërkojë asaj video pornografike.

Në ishull të gjithë ata që e njihnin janë tronditur dhe sipas informacioneve ekziston frika se 14-vjeçarja mund të mos jetë viktima e tij e vetme. Njerëzit që e njohin mirë nuk mund ta besojnë se sa mirë ai fshehu instinktet e tij të sëmura.

Si “e ka futur në kurth” të miturën

Përveçse polic, 53-vjeçari ishte një trajner i njohur volejbolli në ishull, të cilin me sa duket e përdorte për të tërhequr vajzat e mitura dhe për të kënaqur shijet e tij të sëmura. Akuzohet se që nga janari i vitit 2022 ai plotësonte në mënyrë sistematike dëshirat e tij të pista me vajzën e mitur, e cila në atë kohë nuk kishte mbushur ende 14 vjeç. Në dy muajt e fundit ai i kishte kërkuar disa herë që të takoheshin vetëm, ndërkohë që vazhdimisht përpiqej ta bindte që të regjistronte në video aktet e tij të neveritshme. 53-vjeçari mbante një llogari false në Facebook për të biseduar me 14-vjeçaren.

Si u zbulua veprimi i tij

Vëzhgimi i nënës së 14-vjeçares duket se ka luajtur një rol vendimtar në zbardhjen e çoroditjes së policit 53-vjeçar, i cili dyshohet se ka abuzuar sistematikisht të bijën dhe përdhunuar atë në “një vend të izoluar dhe të errët”. Duke kuptuar se diçka nuk shkonte, nëna kontrolloi celularin e së bijës dhe gjeti një mesazh të turpshëm që oficeri i policisë i kishte dërguar vajzës së saj. Nëna shtoi gjithashtu se 53-vjeçari po e shantazhonte. 

Dosja

Veprimi i gardianit-trajnerit 53-vjeçar të ekipit të volejbollit për femra, i cili shërbente në Paraburgimin e të Huajve të Mitilinës, shpaloset përmes dosjes së zbuluar nga protothema.gr. Oficeri i policisë akuzohet për pakujdesinë kurriz të një gjimnazisti të 2-të dhe madje po hetohet për përdhunim, ai ka paraqitur imazhin e një familjari paqësor, në të njëjtën kohë që fshihte një pasion të sëmurë.

Sipas Shërbimit të Punëve të Brendshme të Forcave të Sigurisë, punonjësi i policisë u arrestua pasditen e djeshme, e premte 29 korrik 2022, me urdhër arresti dhe akuzohet për akte seksuale me ose përballë të miturve që kanë mbushur moshën 12 vjeç dhe jo 15, abuzimi i të miturve në akte seksuale dhe tërheqja e fëmijëve për arsye seksuale.

polici perdhunon te mituren greqi

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra