LIVE UPDATES
Bota

MISTER/ Ukraina e raportoi të vdekur, admirali rus shfaqet papritur në video-konferencë (VIDEO)

Forcat speciale të Ukrainës raportuan të hënën se kishin vrarë 61-vjeçarin Viktor Sokolov, admirali kryesor i Moskës në Krime, së bashku me 33 oficerë të tjerë në një sulm me raketa javën e kaluar në selinë e flotës ruse të Detit të Zi në portin e Sevastopolit.

26 Shtator 2023, 17:17 Nga r.ll
MISTER/ Ukraina e raportoi të vdekur, admirali rus shfaqet papritur në
foto nga video-konferenca

RUSI- Një foto e publikuar nga ministri ruse e mbrojtjes ka treguar pjesmarrjen e Viktor Solokov në një video-konferencë me ministrin e Mbrojtjes Sergei Shoigu dhe admiralë të tjerë të lartë dhe shefa të ushtrisë. Por detaji që tërhoqi vëmendjen ishte se ai nuk u pa duke folur dhe ishte i ulur në një karrige që ndryshonte nga ajo komandantëve të tjerë të marinës. 

Shfaqja e tij misterioze vjen pasi zëdhënësi i Kremlinit refuzonte më herët të komentonte mbi pretendimet ukrainase se Sokolov ishte vrarë gjatë përplasjeve ushtarake.‌ Forcat speciale të Ukrainës raportuan të hënën se kishin vrarë 61-vjeçarin Viktor Sokolov, admirali kryesor i Moskës në Krime, së bashku me 33 oficerë të tjerë në një sulm me raketa javën e kaluar në selinë e flotës ruse të Detit të Zi në portin e Sevastopolit.

Pamjet ruse sot lanë të hapur mundësinë që video e vjetër e komandantit të ishte mbivendosur në një takim të kryesuar nga ministri rus i mbrojtjes Sergei Shogun, raporton The Sun. Pas pamjeve të publikuara nga konferenca, ende nuk ka pasur asnjë koment nga forcat e armatosura të Ukrainës.

Forcat e Operacioneve Speciale të Ukrainës, të cilat kishin deklaruar të hënën se Sokolov ishte në mesin e të vdekurve nga sulmi raketor i selisë së Flotës së Detit të Zi, sot lëshuan një deklaratë duke thënë: "Burimet të besueshme pohojnë se në mesin e të vdekurve ishte komandanti i Flotës ruse të Detit të Zi , admirali Viktor Sokolov. Deklarata përsëriti pretendimin e saj se 34 veta personel ushtarak rus ishin vrarë në sulm, një shifër të cilën burimet ruse e kanë hedhur poshtë. Sokolov ishte zgjedhur me kujdes nga Putini për të rikthyer krenarinë e flotës pas humbjes së anijes Moskva vitin e kaluar nga raketat ukrainase.

viktor solokov sergei shoigu

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve