LIVE UPDATES
Insights

Megalomani kolektive!

Fundërrina më e madhe politike, u bë t'i tregojë njeriut që e ka bërë historinë e Kosovës, se a po nxiton a s'po nxiton kur po kërkon paqe dhe qetësi në Kosovë.

8 Qershor 2023, 13:05 Nga Kimete Berisha
Megalomani kolektive!
Kimete Berisha

1. Me kërkesë të Gadafit, i priu valles me shtiklla të zeza e me mindil të bardhë, duke u shalakatur e tundur me nxitim (si nuset otomane, pa guxuar t'ia kthejë shpinën Gadafit gjatë vallëzimit). Sot thotë se sekretari i shtetit Blinken, u nxitua kur tha se situata në Veri duhet të qetësohet.

Duhet të jetosh në një një botë irreale, të ndjehesh si heroinë qiellore, të jesh komplet e çmendur, për të menduar se Amerika mund të mposhtet, duke e injoruar.

2. Blinken e ka shkruar fjalimin e presidentit Klinton në mars 1999, që argumentonte 'pse duhet bombarduar Serbia'.

- Prandaj, këtyre u duket naiv dhe euforik.

3. S'ka lënë parti pa ndërruar, s'ka lënë kë pa gënjyer e pa mashtruar për pare e për karrierë.

Vrapon Kuvendit për t'i mbledhur deputetët e pabindur, si e çmendur që i ka humbur fshesa e oborrit.

E ka vjedhur edhe stilin e të folmes së Jahja Kokës, të cilin e censuron pikërisht pse e konsideron qesharak.

Fundërrina më e madhe politike, u bë t'i tregojë njeriut që e ka bërë historinë e Kosovës, se a po nxiton a s'po nxiton kur po kërkon paqe dhe qetësi në Kosovë.

Po sillen me Amerikën zyrtare si të dehurit pas fajronit, në mejhane.

Të gjithë, pa përjashtim.

4. Fatmir Humolli ish më idioti  prej krejtve. Sot kish fluturuar.

Ky tha se 'Amerika nuk e ka çliruar Kosovën'!

Duhet të jesh i fshimë për të thënë këtë rrenë kaq të madhe.

5. Kushdo që u zatet me Albin Kurtin, e ka prekur tërbimi.

6. Edhe 'gazetarët' e tij, janë dehur nga kënaqësia që ua jep ideja se mund ta shkatërrojnë Amerikën.

7. Presidentja Osmani, lokja, i tha mediave të huaja se 'është normale mosmarrëveshja e Albin Kurtit me Amerikën, se edhe në familje, tha, ka mosmarrëveshje.

Ama, në familje ka edhe dhunë, edhe vrasje.

8. Të gjithë janë tërbuar nga uria për pushtet dhe pasuri.

Kështu ka filluar tragjedia.

9. Megalomania të bën vrasës.

P.S.  Për ta parë heroizmin e Albin Kurtit, Amerika dhe BE duhet ta lënë të vetmuar. 

Lëreni të gjunjëzojë perendimin.

- Mimoza raketën e ka: ta lansojë për pushtimin e qiejve.

- Dimalin e ka: t'i hakmerret Evropës.

- Fatmir Humolli kujdeset që të gatuaj ushqim anti-amerikan.

kimete berisha

Sondazh

Poll
Insights 6 Qershor 2023, 10:30 Emiljano Kaziaj

Titujt nuk i kontrollon vetëm lali Eri

Edi Rama,kryeminister Në një takim me kryetarët e (ri)zgjedhur të Bashkive për Tiranën, si pjesë e turit të falende...

Insights 3 Qershor 2023, 21:19 m.s

Ja pse leku po shpartallon euron

Lutfi Dervishi Nga: Lutfi Dervishi Çdo gjë sot e ka një shpjegim. Edhe forcimi i pandalshëm i lekut. Teorikisht forcimi monedhë...

Insights 3 Qershor 2023, 12:10 Klodian Tomorri

Neo hajdutët që po krijon Rilindja

Klodian Tomorri Në ditët e para të vitit, në një pallat tek Rruga e Kosovarëve, policia gjeti aksidentalisht mbi 500 mijë ...

Insights 25 Maj 2023, 16:09 Nga Shpëtim Doda

Fitorja humbëse e Edi Ramës

Shpëtim Doda Gjithkush mund të ndihet i habitur, ndërsa vëren qartazi dhe pa kurrfarë vështirësie, se Edi Rama po vijon ...

Insights 22 Maj 2023, 13:44 Adriatik Lapaj

Singapori dhe Shqipëria

Foto ilustruese Singapori e ka sipërfaqen 734.3 km2. Për ta bërë më të kuptueshme sipërfaqja e qarkut të Durrë...

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN