LIVE UPDATES
Art&Argëtim

‘Jeta sekrete’ e Bill Gates, që nga party-t e shfrenuara te striptistet nudo që notonin në pishinën e tij

20 Maj 2021, 07:16 Nga DOSJA
‘Jeta sekrete’ e Bill Gates, që nga party-t e shfrenuara te

SHBA– Miliarderë të teknologjisë dhe njerëz të suksesshëm të biznesit janë bërë të famshëm në të drejtën e tyre. Ndërsa mund të argumentohet se kjo ka qenë për një kohë të gjatë, njerëzit gjithmonë kanë qenë të magjepsur me njerëz të pasur dhe të suksesshëm, ka një arsye, në fund të fundit, që tragjeditë Greke dhe Shekspiriane kishin të bënin me mbretër dhe jo me fshatarë, dhe këta miliarderë të teknologjisë janë “mbretëria dramatike” e re.

Cila mund të jetë arsyeja pse jeta sekrete e raportuar e Bill Gates po tërheq vëmendjen e njerëzve.

Gates është një mësues feje i biznesit të teknologjisë. Ai nuk ka një prerje flokësh veçanërisht të modës. Kostumet e tij nuk duken sikur ishin përshtatur për të qenë të përshtatshme. Edhe syzet që ai do të trondiste në rininë e tij dukeshin si diçka që një stilist veshjesh do ta hidhte poshtë që në shikim të parë.

Ai është fotografuar si i kundërt me figurat e teknologjisë “hip” si i ndjeri Steve Jobs, apo edhe dikush si Elon Musk, apo Jeff Bezos. Themeluesi miliarder i Amazon rruan kokën, punon jashtë shpatullave të tij dhe nganjëherë duket si një Bond Villain që kujdeset për veten e tij.

Në biografitë e tij rreth Gates, për Daily Mail, James Wallace pretendon se për shkak se Microsoft “ushqeu me lugë” gazetarët për produktet e tyre të teknologjisë që po dilnin, duke u dhënë atyre informacione të brendshme, ata nuk raportuan për festat e egra që djemtë e Microsoft do të bënin në shtëpinë e tij në Seattle, për të cilën Gates do të vizitonte një nga klubet nudo të Seattle dhe do të punësonte balerina për të ardhur në shtëpinë e tij dhe për të notuar të zhveshura me miqtë e tij në pishinën e tij të brendshme.

Wallace vazhdon duke thënë se e gjithë kjo ndodhi ndërsa Gates ishte i martuar rishtas me ish-gruan e tij tani Melinda French. Sipas shkrimtarit, Bill ishte ende duke flirtuar dhe ndjekur marrëdhënie jashtëmartesore me gra të tjera, diçka për të cilën francezët kishin njohuri.

“Ajo ishte shumë e vetëdijshme për tradhëtitë e Gates dhe si pasojë marrëdhënia u bë e nxehtë dhe e ftohtë. Në një moment ata u ndanë për gati një vit, thuhet se Gates nuk pranoi të bënte asnjë lloj angazhimi,” – thotë Wallace.

Ashtu si fakti që ai do të merrte rregullisht rërë nga Shën Lucia i transportuar në një maune për të vendosur në plazhin e tij privat në Medina, Wash, ose që ai shpenzoi 30 milion dollarë në pikturat e Leonardo da Vinci dhe Winslow Homer.

Artikulli i Times raporton gjithashtu se anëtarët e tjerë të klubit të golfit të Gates kanë dëgjuar filantropin dhe biznesmenin të thotë se martesa e tij me Melinda ka qenë “pa dashuri” për disa kohë. Ai gjithashtu përmendi se ndërsa ishte ende në shoqëri me Melinda në 1994 para martesës së tyre, ai thuhet se shpesh do të kalonte kohë me ish-të dashurën, Ann Winblad, e cila përfshinte largime private në Karolinën e Veriut. Mund të argumentohet se titujt kryesorë të jetës personale të Gates është vetëm një përpjekje për të kapur sytë pas divorcit të tij jashtëzakonisht publik.

(d.a/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

showbiz showbiz bill gates elon musk james wallace steve jobs bill gates elon musk james wallace steve jobs

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 19 Maj 2021, 17:26

SHBA-Këngëtarja Demi Lovato me anë të një postimi në Twitter ka shprehur zyrtarisht se ajo i përket gjinisë asnjëanëse duke nënkuptuar se pelqimet e saj nuk jan...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra