LIVE UPDATES
Aktualitet

Kosovë/ Arrestohet Noizy, del pas 12 orësh: Shkak sherri me “Babastars” (Zhvillimet)

16 Dhjetor 2021, 09:50 Nga DOSJA
Kosovë/ Arrestohet Noizy, del pas 12 orësh: Shkak sherri me

KOSOVË– Reperi shqiptar, Rigels Rajku, i njohur dhe me emrin e artit si Noizy, u arrestua mbrëmjen e kaluar nga Policia e Kosovës. Zëdhënësja e rajonit të Prishtinës, Flora Ahmeti bëri për mediat e vendit fqinj se këngëtari Rajku u prangos në pikën kufitare të Vermicës dhe më pas u dërgua në stacionin policor në Prishtinë. Por reperi është lënë i lirë ditën e sotme, pas disa orësh qëndrimi në qelinë e paraburgimit, pasi sipas vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, reperi ose do të mbahej 100 ditë burgim ose të paguante gjobë prej 2000 eurosh. Noizy zgjodhi të paguante gjobën duke u liruar.

Pas lirimit të tij, ai ka sqaruar të gjithë ndjekësit e tij lidhur me arsyen e arrestimit të tij, duke sqaruar se bëhej fjalë për një gjobë të papaguar nga sherri i 5 viteve më parë me grupin “Babastars”. Pikërisht kjo gjobë e papaguar ka lënë shenjë pasi sistemi kufitar ka treguar pasaportën e reperit me “vulë” të kuqe në momentin që ai është kthyer ditën e djeshme nga Zvicra pasi ka qëndruar atje për disa ditë nën shoqerinë e reperit, Gramoz Aliu i njohur si Mozzik dhe aktorit Blerim Destani.

Por si ka ndodhur sherri mes dy grupeve rivale në Prishtinë? 

Në muajin shtator të vitit 2016 para hotelit ‘Swiss Diamond’ në Prishtinë reperi Noizy i shoqëruar nga shoku i tij, reperi Varrosi janë konfliktuar me anëtarët e labelit Babastars, Cozman dhe shokut të tij, Albert Krasniqit. Nga sherri ka mbetur i plagosur me një plumb Noizy dhe Varrosi. Ndërsa nga ana tjetër Cozman u mbajt në paraburgim për 48 orë pas ngjarjes. 

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Sherri me Babastars/ U arrestua sot në Kosovë, Noizy: Kisha një gjobë për të paguar

U lirua nga burgu! Noizy nuk i mban dot NERVAT, bën shenjën e armës

Pasaporta i doli me shenjë të kuqe, pista e parë për arrestimin e Noizyt

U kap në Kosovë! Lirohet nga burgu Noizy

Çastet e FUNDIT në liri! Noizy fotografohet në avion në Zvicër, u nis drejt Kosovës

Arrestimi i Noizyt në Kosovë, PAMJET kur reperi shoqërohet nga policia

(a.b;f.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore showbiz arrestohet noizy blerim destani gramoz aliu noizy rigels rajku arrestohet noizy blerim destani gramoz aliu noizy rigels rajku

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit