LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Plagosja në Korçë, 46-vjeçari nxjerr fëmijët nga banesa, qëllon gruan me thikë, vetë ende në arrati (Shkak xhelozia)

• Një sherr xhelozie është agravuar në Korçë mbrëmjen e djeshme. • 46-vjeçari Aleko Mytrellari, pas një konflikti me partneren e tij ka marrë një thikë dhe e ka plagosur atë. • Aleko fillimisht ka nxjerr tre fëmijët e tyre jashtë dhe më pas ka plagosur gruan me thikë. • Pas plagosjes 46-vjeçari është larguar banesa dhe është shpallur në kërkim nga policia. • Kanë qenë fëmijët ata që kanë njoftuar ambulancën, të cilët kanë marrë Marjola Myrtellari me urgjencë dhe e kanë transportuar në spital. • Ajo ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërkohë që 46-vjeçari ende nuk është arrestuar.

3 artikuj për këtë temë.

3 MUAJ ME PARE

FOTO/ Plagosi gruan për shkak xhelozie, detaje nga ngjarja e rëndë në Korçë, shoqërohet vajza e madhe për të dëshmuar

Plagosja në Korçë, 46-vjeçari nxjerr fëmijët
Aleko dhe Marjola Myrtollari

KORÇË- Detaje të reja janë zbuluar nga plagosja mbrëmjen e kaluar në Korçë. Mësohet se në momentin që 46-vjeçari Aleko Myrtollari ka qëlluar gruan e tij me thikë, fëmijët kanë qenë jashtë banesës. 

Kur mbeti e plagosur rëndë 38-vjeçarja, në banesë ka hyrë vajza e madhe e tyre e cila më pas ka lajmëruar policinë. Ndërkohë që komshinjtë kanë deklaruar se Aleko Myrtollari kishte ushtruar dhunë dhe më herët kundrejt bashkëshortes dhe njihej si një person që konsumonte alkool.

3 MUAJ ME PARE

Detaje/ Shkak xhelozia, zbulohet sherri mes çiftit në Korçë, bashkë kanë 3 fëmijë

Plagosja në Korçë, 46-vjeçari nxjerr fëmijët
Policia

KORÇË- Detaje të reja kanë dalë nga plagosja e mbëmshme në Korçë. Mësohet se shkak që 46-vjeçari të qëllonte gruan me thikë ka qenë xhelozia. Çifti Aleko dhe Marjola Myrtellari jetonin me qira në lagjen nr 10 në qytetin e Korçës.

Ata janë prindër të tre fëmijëve të mitur, ndërkohë që në atë zonë jetonin pre 1 muaji. Nuk dihet nëse ata kanë pasur më para, ndërkohë që po punohet për arrestimit e 46-vjeçarit. 

3 MUAJ ME PARE

EMRAT/ Kush është 46-vjeçari që plagosi me thikë gruan në Korçë

Plagosja në Korçë, 46-vjeçari nxjerr fëmijët
Foto Ilustruese

KORÇË- 46-vjeçari që plagosi gruan me thikë në Korçë është idenfritikuar. Mësohet se ai është Aleko Myrtellari, i cili qëlloi me thikë gruan e tij dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes.  

Ndërkohë që e plagosura me emrin Marjola Myrtellari është dërguar në spital për të marrë ndihmë shëndetësore. 

aleko mytrellari marjola myrtellari

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN