LIVE UPDATES
Aktualitet

VD-Ndërtimet në Butrint/ Rama: Patjetër që do ketë aktivitete fitimprurëse, nuk është mëkat

28 Prill 2022, 09:26 Nga DOSJA
VD-Ndërtimet në Butrint/ Rama: Patjetër që do ketë

TIRANË– Kryeministri Edi Rama pranoi ditën e sotme se në Parkun e Butrintit do të ketë aktivitete fitimprurëse. Gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Shqipërisë, Rama tregoi se marrëveshja është bërë me fondacionin shqiptaro-amerikan. Po ashtu, kreu i qeverisë tha se fondacioni ka qënë partner i qeverisë ndër vite dhe do të jetë. 


Është fondacioni i krijuar nga bashkërendimi mes fondacionit amerikan dhe shqipërisë. E dini kush është fondacioni? Apo iu ka zënë rrugën lufta, e cdo gjë amerikane ju duket problem? është proces i rëndësishëm në vend. me kohë dhe me vakt. është faktor dhe bashkëpuntor i qeverisë jo sot por i të gjitha qeverive të Shqipërisë prej shumë kohësh. Këto s’do akuzoni ministren, por fondacionin me qindra miliona dollarë që janë kontribut i një grupi njerëzish që jetojnë në SHBA që mbledhin fonde për Shqipërinë, se ju sigurojnë se janë OKEJ dhe nuk kanë problem.. na paska hyrë në një marrveshje sekrete për të hapur bare dhe restorante ne Butrint. Se kështu e shikoni ju konvertimin e politikës në para, se jeni autorët e kioskave, se ju e mbushët Tiranën me kioska. Atë ju e keni në kokë, u futët në këtë kope, mbaroi, se kopeja juaj ka kioskën e vet. Ju keni të gjithë moshën e atij të vdekurit që e dini të gjallë. Sot, falë punës që kemi bërë ne jo ju, marrëveshjes që kemi bërë ne. Patjetër që Butrinti do të ketë aktivitetet fitimprurëse, nuk është mekat, po shikoni se për cfarë, nuk janë fitime që do merren dhe do të shkojnë në Amerikë. Nuk do jetë si parku Rinia, se kur dëgjoni bare dhe restorante keni parkun Rinia si model. Parku i Butrintit do të bëhet kështu si themi ne. Ne e dimë se cfarë bëjmë. Partneri ynë është fondacioni shqiptaro-amerikan, nëse ju keni probleme me këtë është problemi juaj, ne e konsiderojmë partner shumë të mirë ndër vite. Ka bilanc të shkëlqyer.‘- tha Rama.

LAJMI KRYESOR: LIVE- Seancë plenare/ Zhupa interpelancë me Çuçin (AXHENDA)

(a.b)/dosja.al

Aksidenti i rëndë në Tiranë, si mund të shmangen ngjarje të tilla?

View Results

kryesore politike edi rama seanca plenare 28 prill 2022 edi rama seanca plenare 28 prill 2022

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE