LIVE UPDATES
Politike

Rama-Bashës: Me çmimet e rrugëve ke pas një raport më të shtrëmbër se me aritmetikën

14 Tetor 2021, 09:29 Nga DOSJA
Rama-Bashës: Me çmimet e rrugëve ke pas një raport më

TIRANË– Kryeministri Edi Rama iu drejtua kryedemokratit Lulzim Bashës duke i thënë se ka një raport të shtrembër me çmimet e rrugëve, duke mos ia përjashtuar dhe aritmetikën. Akuzave të Bashës për tunelin e Llogarasë, Rama i anashkaloi duke i përmendur se nuk i ka marëdhëniet mirë me çmimet.


Rama: Shqipëria sot nuk është më në atë gjendje që ishte kur ju u larguat. U detyruat që të bëni akrobaci, deri në atë aktobacinë fatnastike me Bankën e shqipërisë për ti shtiur Hotel Dajtin, ishit duke u mbytur. Për të mos folur për energjinë. Cfarë do që të bëjme ne, ma besoni ju duhet t’ja vini vetes një moratorium heshtje për energjinë për 10 vjet, deri kur të jenë në këtë sallë të gjithë si ata që ishin për herë të parë. Ata që kanë qënë këtu, kur ngrinin kartonat për të mbajtur në këmbë pushtetin e ish-foltores të mos jenë më këtu. Deri atëherë të mos jenë më këtu. Thua, zbrazët, ca zbrazët? Dhe vazhdoni me të njëjtin avaz, të bëni të njëjtin gabim dhe zgjoheni të habitur pas zgjedhjeve dhe filloni me masakrat, cilat masakra. Ky është fakt publik, jo vetëm në këtë kohë por në të gjitha kohët që kemi nisur..se ne nuk kemi ende sot kapacitet për të mbajtur rezerva hidrike përtej limitit, dhe kur vjen nga qielli duhet ta derdhim. Ju keni bërë katastrofa, skavica sot nuk është më një ëndërr as një premtim elektoral. Po është një proces, ndërtimi i Skavicës, do të na bëjë ne që pastaj të vendosim dhe kushdo që vjen se ku e shet energjinë, jo nga halli se s’ka ku co ujin po duyke ndjekur momentin. Kur ne duam që ta blejmë energjinë është shumë e lartë. Ne planin tonë dhe për këtë kemi gjetur një zgjidhje të ndërmjetme.

Ku janë shifrat? Si po bie konsumi kur importet pa energjinë janë rritur me 78%, si rritet dhe konsumi bie. Si po bie konsumi kur kursimet e vogla sot janë më lart seç kanë qënë. Janë kursime të njerëzve të zakonshëm. Vjen dhe thua tuneli i Llogarasë është dëm ekonomik, po si, e ke treguar se me çmimet e rrugëve ke pas një raport më të shtrëmbër se me aritmetikën.

LAJMI KRYESOR: LIVE Kuvendi/ Debat për buxhetin! Basha: Nesër padi në SPAK. Rama: Ti vë gjoba

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike edi rama lulzim basha seance plenare 14 tetor 2021 edi rama lulzim basha seance plenare 14 tetor 2021

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE