LIVE UPDATES
Politike

VD-‘Becchetti’/ Rama: Vendimi është konfidencial, po bëheni palë kundër Shqipërisë

14 Tetor 2021, 09:40 Nga DOSJA
VD-‘Becchetti’/ Rama: Vendimi është konfidencial, po

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ia ka bërë të qartë opozitës në Kuvend se komisioni hetimor për çështjen ‘Becchetti’ nuk do të ngrihet kurrsesi. Ai e quan këtë veprim të opozitës si vepër penale duke shtuar se dhe mund të dënohet. Rama tha se ata po mbrojnë një person që është në kërkim, pasi duan që të bëjnë politikë.


FJALA për Becchetti:

Rama: Keni kërkuar hapjen e një Komisioni Hetimor, mund të na tregoni vendimin me të cilin jeni njohur.

*Bardhi çohet nga vendi

Rama: Nuk ka asnjë njohje të publikut nga Gjykata, kjo që bëni ju quhet vepër penale. Kjo që bëni ju është e dënueshme, vendimi është konfidencial. Ju nuk shpjegoni burimin zyrtar e publik. Shkoni tek faqja e Gjykatës, nëse është vendimi aty, keni të drejtë. Ju thoni se është e qartë se Shqipëria do të paguajë. Se vini ju këtu dhe pretendoni të korrektoni në ecje e sipër atë që thoni se zotëria është “out of control”. Mësoni të dëgjoni! Jo vetëm të flisni meqë jeni partizan i të drejtës të mohuar të fjalës.  Habitem si e keni këtë problem. Jam gati që të flisni gjithë javën, unë jam votë me ju. Krijoni dhe një shtëpi të dytë, para se të vijë Foltorja tek shtëpia e parë. Po mbroni një njëri në kërkim, për të bërë politikë. Të gjithë këto detyrime janë në Republikën e Shqipërisë, nuk është e ndarë. Pavarësisht se ju doni të bëni Republikë të Re. Ju doni që ta fusni hallin tuaj dhe doni të bëni politikë. Përhapni një dokument që sipas Gjykatës është i mbuluar nga konfidencialiteti, shpifni se shtetit ka nisur të paguajë. Konfidencialiteti i çështjes ëhstë detyrues për qeverinë e Shqipërisë, edhe për parlamentin të paktën duhet të jetë. Nuk mundet që një Komision Hetimor të kthehet në interes për avokatët e palës tjetër. Nuk jam ai pala tjetër që të them, mos keni marrë ndonjë kaush me fara nga ai ju që…Se i keni qejf farat në përgjithësi. Lulzim ta kam thënë që hallexhinjve nuk i shtoj hallet. Unë po të ndjek dhe më vonë kemi kohë prapë. Nuk jam ai pala tjetër që të them, mos keni marrë ndonjë kaush me fara nga ai ju që…Se i keni qejf farat në përgjithësi. Lulzim ta kam thënë që hallexhinjve nuk i shtoj hallet. Unë po të ndjek dhe më vonë kemi kohë prapë. Mos bëj gara me atë për qenefin, se nuk ka konkurencë. Komisionin në fjalë ta harroni se nuk do të bëhet. PO bëjmë betejë. Se kë në krye ku, e kanë vendosur shqiptarët. Ju keni hall kush në krye ku. Nuk iu përzihemi. Unë ngaqë jam më i madh se Lulëzim them, mos e përsëritur atë se si ai nuk bëhesh dot. Mos u bëfsj kurrë. Ji në lartësinë e flokëve të krehura me kujdes, kostumit dhe buzëqeshjes. Nuk bëhesh dot!

LAJMI KRYESOR: LIVE Kuvendi/ Debat për buxhetin! Basha: Nesër padi në SPAK. Rama: Ti vë gjoba

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike çështja ‘becheti’ edi rama seance plenare 14 tetor 2021 çështja ‘becheti’ edi rama seance plenare 14 tetor 2021

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE