LIVE UPDATES
Sport

LAMTUMIRA / Sergio Ramos përlotet: “Real Madridi është familja ime e vërtetë. Një ditë do të kthehem”…

18 Qershor 2021, 03:53 Nga DOSJA
LAMTUMIRA / Sergio Ramos përlotet: “Real Madridi është

SPANJE – Ajo çka ai premtoi ndodhi. Pas 16 vitesh dhe 22 trofesh të fituar, Sergio Ramos, i jep lamtumirën Real Madridit. Ai e bëri këtë përmes një konference të gjatë për shtyp, të hapur nga një video emocionuese, që paraqiste eksperiencën e gjatë me fanellën merengues, së bashku me presidentin Florentino Perez.

“Ka ardhur momenti, një nga më të vështirët e jetës sime. Një nuk isha përgatitur për t’i thënë lamtumirë këtij klubi,- thotë ish-kapiteni tani, ndërsa shpërthen në lot.

Mbërrita këtu kur isha vetëm një fëmijë, në moshën 19 vjeç. Dua t’i them faleminderit në radhë të parë familjes time, që ka qenë gjithmonë me mua, në të mirë ose në të keq, por edhe klubit tim; presidentit për gjithë afeksionin, shokëve të mi të skuadrës, trajnerëve, të gjithë punëtorëve të Real Madridit.

Ky klub është një familje e vërtetë për mua. Është e pashmangshme që të mos emocionohem, jam këtu prej 16 vitesh. Sigurisht, gjithashtu falënderoj tifozët, gjithmonë do t’i mbaj në zemrën time. Do të doja t’i përshëndesja në “Bernabeu”.

Këto 22 tituj ishin rezultat i sakrificave të mëdha dhe profesionalizmit. Një udhëtim unik në jetën time mbaron, asgjë nuk do të jetë si kjo që përjetova te Real Madridi.

Tani do të përballem me një sfidë të re, me vullnetin për të demonstruar përsëri cilësitë e mia dhe për të shtuar tituj në palmaresin personal. Kjo është vetëm një lamtumirë, sepse herët a vonë do të kthehem”.

Nga ana e tij, presidenti “los blancos” Florentino Perez, u shpreh: “Sergio Ramos, ti je një legjendë e Real Madridit. Kjo ceremoni është plot ndjenja dhe emocione, për të gjithë tifozët e Realit, si dhe për mua. Sot nuk është një ditë e lehtë, me Sergio kemi jetuar shumë vite.

Unë kurrë nuk do ta harroj 8 shtatorin 2005, në të cilin Ramos u paraqit si lojtar i ri i Real Madridit. Ishte nënshkrimi im i parë spanjoll, në fund të një negocimi që nuk qe aspak i lehtë.

Ne tashmë e dinim se Sergio do të bënte histori këtu, jam jashtëzakonisht krenar për gjithçka ka arritur me këtë fanellë. Sergio Ramos, ju jeni një legjendë e Real Madridit. Ju keni fituar respektin dhe admirimin e të gjithë atyre që e duan futbollin.

Faleminderit për gjithçka na keni dhënë, e keni mbrojtur Real Madridin në fushë, duke i dhënë shpirtin tuaj në çdo ndeshje. Kudo që të shkoni, ju do të jeni gjithmonë njeriu i “La Décima”.

Ju keni fituar 22 tituj dhe, së bashku me Marcelo, jeni madridasi me më shumë trofe në historinë tonë, i tejkaluar vetëm nga Gento. Ju gjithmonë do të jeni një nga kapitenët tanë të mëdhenj. Ne ju falënderojmë për gjithçka keni bërë te Real Madridi.

Ju keni qenë një person shumë i veçantë për mua. Unë dua që të jeni të lumtur dhe ta dini se kjo do të jetë gjithmonë shtëpia juaj. Ju do të jeni një nga ambasadorët e mëdhenj të Realit”.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport presidenti florentino perez real madridi sergio ramos presidenti florentino perez real madridi sergio ramos

Sondazh

Poll

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.