LIVE UPDATES
Sport

Cristiano Ronaldo merr një vendim, pas aksidentit të Bugattit të tij luksoz...

Futbollisti portugez, i cili vazhdon të shijojë pushimet në Mallorca, ka pranuar të paguajë dëmin e shkaktuar nga një punonjës i tij.

22 Qershor 2022, 16:21 Nga DOSJA

Cristiano Ronaldo merr një vendim, pas aksidentit të Bugattit të

SPANJE - Të hënën e kaluar mësuam përmes ‘Última Hora’ për aksidentin spektakolar që kishte pësuar një nga punonjësit e Cristiano Ronaldos në bordin e Bugattit Veyron Grand Sport Vitesse, me vlerë më shumë se 2.1 milionë euro. Ngjarja, përplasja e automjetit me një mur të një prone, ka ndodhur në një urbanizim të Bunyolës, në Mallorca, pranë vendit ku ylli po shijon pushimet.

Fatmirësisht nuk ka pasur dëme personale, edhe pse dhimbjet e kokës që i janë shkaktuar pronarit janë të rëndësishme. “Nga goditja ma hoqën ujëmatësin dhe që atëherë nuk kam mundur të jetoj në shtëpinë time, dera doli jashtë dhe ata rrëzuan dy kolona betoni”,- ka treguar i dëmtuari për ‘Ultima Hora’, i cili kaloi momente ankthi për qenin e tij, i cili zakonisht e pret në vendin ku ka goditur makina.

“Mendova se e kishin vrarë. Kur hyra brenda e pashë duke u dridhur nga frika larg hyrjes”,- shton pronari i pronës, i cili ka treguar se ka vizituar strehën luksoze të pushimeve të Cristiano Ronaldos për të kërkuar shpjegime. “Më duhej të prisja shumë që të hapej dera, por gjeta një burrë dhe një grua shumë të sjellshëm. Në emër të Ronaldos, ata premtuan se do të paguajnë të gjithë dëmin e shkaktuar nga Bugatti. Më thanë rregulloj gjithçka dhe mbaj faturat”,- pohon pronari.

Kështu siç raportojnë mediat vendase, këtë të mërkurë, i prekuri do të kontaktojë me sigurimin për të rregulluar dëmin, ndërsa pret që Cristiano të mbajë fjalën dhe të paguajë dëmin e shkaktuar pa kaluar në ndonjë proces gjyqësor.

Cristiano Ronaldo merr një vendim, pas aksidentit të Bugattit të

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE