LIVE UPDATES
Sport

VD/ Serena Williams shkëlqen edhe si çift: "Po, dyshova nëse mund të luaja përsëri"

Fituesja e 23 Grand Slam-eve u rikthye për të luajtur një ndeshje tenisi pas gati një viti larg fushave. Fitoi me Jabeur ndeshjen e saj si çift në Eastbourne

22 Qershor 2022, 14:01 Nga DOSJA

VD/ Serena Williams shkëlqen edhe si çift: "Po, dyshova

ANGLI - Serena Williams u rikthye në garë gati një vit pas ndeshjes së saj të fundit.  Më 29 qershor 2021, ajo u tërhoq për shkak të dëmtimit në raundin e parë në ‘Wimbledon’. Këtë të martë, më 21 qershor, ajo luajti sërish. Doli në fushë, së bashku me Ons Jabeur në raundin e parë të shortit si çift në Eastbourne. Ata fituan ndaj Marie Bouzkova dhe Sara Sorribes Tormo 2-6, 6-3.

"Unë u ndjeva mirë. Po flisja me Ons në setin e parë dhe i thashë: "Ne nuk po luajmë keq, ata me të vërtetë luajtën shumë mirë në atë set. Por padyshim me kalimin e kohës, nisëm të ndiheshim shumë më mirë dhe padyshim deri sa arritëm të fitonim," - shpjegoi Serena Williams, e cila luajti me njolla të zeza në faqen e saj të djathtë për problemet e saj me sinuset, sipas ABCNews.

VD/ Serena Williams shkëlqen edhe si çift: "Po, dyshova

Partnerja i saj e pranoi se kishte kaluar momente nervash, kur ndante anën e fushës me Serenën: “Isha pak nervoze, pasi po luaja përkrah një legjende si Serena, por ajo më bëri të ndihem shumë mirë në fushë, madje edhe kur bëja gabime, vazhdonte të më brohoriste. Fakti që po luajmë si dyshe së bashku është i pabesueshëm për mua”,- pranoi Ons Jabeur.

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Serena u pyet nëse i kishte shkuar në mendje tërheqja gjatë këtyre 12 muajve dhe nëse kishte dyshime nëse mund të rikthehej: "Absolutisht, po, do të ishte e pandershme të thosha jo. Por tani trupi im ndihet shkëlqyeshëm. Unë jam duke u rritur ditë pas dite, m'u desh koha për t'u rikuperuar nga dëmtimi i kofshës, kështu që nuk dua të çmendem duke marrë shumë vendime tani për planet e mia të ardhshme," tha fituesja 23 Grand Slam-eve.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Merr flakë banesa në Tiranë

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'