LIVE UPDATES
Sport

‘Çështja Pogba’/ Episod i ri, Paul u kishte paguar 100 mijë euro shantazhuesve!...

Përpara 6 muajsh, kur Paul Pogba që ishte në Francë, u mor me forcë dhe u dërgua në një apartament në Paris. Dy persona të armatosur dhe të maskuar me kapuc në kokë, e mbanin kundër vullnetit të tij, duke e kërcnënuar me një armë M16 dhe një automatik.

30 Gusht 2022, 15:15 Nga DOSJA
‘Çështja Pogba’/ Episod i ri, Paul u kishte paguar 100
Paul dhe vëllai tij i madh, Mathias, pas fitores së Kupës së Botës më 2018

FRANCE - Në Francë çdo ditë zbulohen detaje në lidhje me ‘çështjen Pogba’, ku raportohet se Paul ka bërë një denoncim për rrëmbimin e tij në muajin mars nga një grup personash, mes të cilëve edhe vëllai Mathias, që i kërkonin 13 milionë euro, duke i garantuar mbrojtje futbollistit të Juventus.

Sipas ‘RMC Sport’, që citon hetuesit e impenjuar në hetimet për këtë denoncim, të kryer më 3 gusht, zbulon se futbollisti, gjatë marrjes në pyetje nga policia pranoi se u kishte paguar 100 mijë euro shantazhuesve për të zgjidhur gjithçka përpara se t'i drejtohej forcave të rendit.

Përpara 6 muajsh, Pogba që ishte në Francë për ndeshjet e kombëtares së tij, u mor me forcë dhe u dërgua në një apartament në Paris. Dy persona të armatosur dhe të maskuar me kapuc në kokë, e mbanin kundër vullnetit të tij, duke e kërcnënuar me një armë M16 dhe një automatik.

‘Çështja Pogba’/ Episod i ri, Paul u kishte paguar 100

Pogba kishte refuzuar të paguante 13 milionë eurot e kërkuara dhe që nga ai moment, u desh të pranonte praninë përkrah tij të një personi me emrin Babacar, por më pas i ndodhur nën presionin e keqbërësve, mesfushori u përpoq të mbyllte këtë çështje duke iu dhënë shantazhuesve shifrën e 100 mijë eurove, por këta të fundit nuk mbetën të kënaqur. Në këtë pikë 29-vjeçarit nuk i mbeti gjë tjetër veçse t'i drejtohet policisë. Pjesa tjetër e historisë dhe detajet e tjera të saj dihet me vëllain e madh të Paul, Mathias, që sulmoi futbollistin e Juventusit në rrjetet sociale, duke e kërcënuar se do bënte disa zbulime për të dhe Mbappe dhe duke e akuzuar gjithashtu se iu drejtua një shtrigani kundër yllit të Paris Saint Germain.

Nuk është hera e parë që përfaqësuesja franceze përfshihet në një skandal shantazhesh në prag të një evenimenti  madhor. Përpara disa vitesh, Franca u trondit nga skandali i shantazhit ndaj Valbuenës për një video intime me protagonist Karim Benzema, që u përjashtua nga kombëtarja franceze dhe nuk mori pjesë në Euro 2016 dhe Botërorin e 2018.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë