LIVE UPDATES
Sport

Humbi në tualetin e ‘San Siros’, tifozi zvicerian kthehet në shtëpi pas 10-të vitesh: Nuk kisha…

Monza ambicioze. Skuadra që këtë sezon arriti për herë të perë në Serie A nuk po ndalet në merkato.

4 Korrik 2022, 13:39 Nga DOSJA
Humbi në tualetin e ‘San Siros’, tifozi zvicerian kthehet
Rolf Bantle

ITALI- Një histori e çuditshme është publikuar ditët e fundit. Kjo është historia e një tifozi zvicerian i humbur në tualetin e stadiumit ‘San Siro’.Tifozi Rolf Bantle udhëtoi në Itali për të parë Baselin të përballet me Interin në një ndeshje kualifikuese të Champions League në vitin 2004.

Gjatë ndeshjes, e cila përfundoi në një fitore 4-1 për skuadrën vendase, Bantle shkoi në tualet, por u çorientua dhe nuk mundi të gjente miqtë e tij pas përfundimit të ndeshjes.Ai vendosi të qëndronte në Milano pasi "nuk kishte asnjë angazhim" dhe përfundoi duke qëndruar për një dekadë, duke fjetur i vetëm në rrugët e qytetit.

Duke folur për gazetën zvicerane ‘Schëeiz am Sonntag’ në vitin 2015, Bantle tha se ai "gëzonte lirinë" e stilit të tij të pazakontë të jetesës në Itali."Isha papritmas në një sektor tjetër. Kisha rreth 20 euro në xhep dhe pa telefon, kështu që u futa në Milano," tha Bantle. "Njerëzit më dhanë ushqim dhe cigare, dhe një student më ofroi një çantë gjumi."

Bantle u raportua i zhdukur pas ndeshjes, por nuk kishte të afërm dhe kishte jetuar në një qendër rehabilitimi për shkak të konsumit të tepërt të alkolit para udhëtimit të tij në Itali. Pasi vendosi të qëndronte në Milano, Bantle bënte dush një herë në javë në një banjë publike dhe vizitonte shpesh bibliotekën lokale, tha ai për gazetën zvicerane.“Nuk kisha më asnjë arsye për të shkuar në shtëpi. E shijova lirinë e Milanos”, shtoi ai.

Bantle më në fund u kthye në Zvicër pasi ra dhe theu këmbën.Punonjësit e spitalit italian e kuptuan se ai nuk kishte sigurim shëndetësor dhe kontaktuan konsullatën zvicerane, e cila e dërgoi atë në shtëpi.Në kohën e publikimit të lajmit në vitin 2015, Bantle jetonte në një shtëpi të moshuarish në Zvicër dhe me sa duket i kënaqur që nuk ishte në rrugë.“Më pëlqen këtu”, shtoi ai. “Dhjetë vite janë të mjaftueshme dhe këtu ndihem shumë mirë tani”.

E.Ç (Dosja.al)

 

inter basel

Sondazh

Poll

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind