LIVE UPDATES
Sport

Milani fillon sezonin e ri. Në Milanello, më se 5000 tifozë për të takuar kuqezinjtë

Sezoni i ri për kuqezinjtë fillon të hënën. Programi: stërvitje e dukshme për tifozët në mëngjes dhe konferencë për shtyp e Piolit pasdite

4 Korrik 2022, 07:30 Nga DOSJA

Milani fillon sezonin e ri. Në Milanello, më se 5000 tifozë

ITALI - Pas pushimeve të merituara, stafi kuqezi që punon në  Milanello ka zënë vendet e tij dhe gjithçka është gati për ditën e parë të ‘shkollës’ së sezonit të ri. Trajneri, stafi teknik dhe lojtarët janë gati të dalin në fushë dhe bashkë me ta edhe tifozët. Dita e punës, në fakt, nuk do të kufizojë pjesëmarrjen e kuqezinjve dhe nëse në vitin 2008 do të kishte 5 mijë tifozë për të pritur Milanin e Ronaldinhos, sot mund të ketë shumë më tepër.

Në orën 11:15 do të fillojë ndeshja e parë e sezonit, në të cilën skuadra do të zbulojë kompletin e ri stërvitor që do të nisë partneritetin me ‘Konami Digital Entertainment BV’, partneri i parë zyrtar i veshjeve në stërvitje në historinë e kuqezinjve, i cili hyn në grupin e partnerëve kryesorë të AC Milan. 

Fusha e jashtme, që është ajo e dukshme për të gjithë, nga minuta e parë deri në minutën e fundit të punës, do të jetë e mbushur me flamuj, pankarta, ku nuk do të mungojnë edhe koret (përfshirë atë të krijuar posaçërisht për fitoren e Scudetto-s) dhe bombat tymuese. Curva Sud, sipas traditës, do të ecë përgjatë rrugës me makinë drejt qendrës sportive, duke u ndalur përpara hyrjes, ku skuadra mund të dalë në shesh për një përshëndetje.

Pasdite, në orën 15, takimi me konferencën për shtyp të Piolit, në të cilën do të prezantohet zyrtarisht edhe bluza e parë e futbollit e markës ‘Puma’. Fanela e Scudetto-s, e cila u rikthye në gjoksin e kuqezinjve pas 11 vitesh, regjistroi një bum shitjesh në një kuti të mbyllur. 

Të premten më 1 korrik, në ditën e parë të para-shitjes, në më pak se 10 orë, tashmë ishin shitur i njëjti numër fanelash të shitura vitin e kaluar në 9 ditët e para. Mbi 75% e këtyre fanelave janë të personalizuara: Tonali,  Hernández, Ibrahimovic  dhe Leao janë në krye të kërkesave. Blerjet vijnë gjithashtu nga më shumë se 40 vende të botës.

Në fund të ditës, lojtarët do të jenë të lirë të kthehen në rezidencat e tyre. Pjesa e parë e parasezonit në Milanello, në fakt nuk përfshin një pushim. Në mes të korrikut, ndeshja e parë. Në datën 16, në fakt do të zhvillohet ndeshja ndaj Këlnit në kuadër të ‘Telekom Cup’. Kuqezinjtë më pas do të fluturojnë për në  Hungari dhe në fund për në  Austri.

Stërvitje pak ditore, mes 24 dhe 27 korrikut në Villach, ku do të luajë miqësoren me Wolfsberger. Më në fund, një udhëtim i shpejtë në Francë, përpara se të kthehet në Milano për fillimin e sezonit të shtunën më 13 gusht. Kundërshtari i pare do të jetë Udinese në ‘San Siro’, në orën 18:30.

Milani fillon sezonin e ri. Në Milanello, më se 5000 tifozë

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind