LIVE UPDATES

covid ne kosove

Bota 22 Janar 2022, 14:01

DW: Situatë e rënduar pandemie në Kosovë

KOSOVË- Nga dita e shtunë (22.01) Kosova ashpërson masat kundër përhapjes së koronavirusit për shkak të rritjes së madhe të numrit të të infektuarve me Cov...

Bota 2 Janar 2022, 08:34

A ka Kosova mjaftueshëm vaksina për vitin 2022?

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës (MSH) ka bërë të ditur se edhe këtë vit do të ketë vaksina të mjaftueshme kundër COVID-19. Sipas këtij institucioni, mbi 400 ...

Bota 8 Shtator 2021, 10:31

Vitia: Nuk ka lirim të masave në Kosovë

KOSOVË- Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia ka thënë se nuk do të ketë lirim të masave anti-Covid. Gazeta Ekspress shkruan se nuk do të ketë lir...

Bota 7 Shtator 2021, 06:08

TRAGJIKE në Gjilan! Vdesin nga Covid nënë e bir

KOSOVË– Situata nga Covid sa vjen dhe rëndohet në Kosovë.Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se sot kanë vdekur nënë e djalë nga Covid-19...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV