LIVE UPDATES

dosja xibraka

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Dosja ‘Xibraka’/ Shkarkimi i prokurorit të çështjeve ‘të nxehta’, Flamur Vezaj: Pse KPK shkarkoi Eugen Beçin - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Dosja ‘Xibraka’/ Shkarkimi i prokurorit të çështjeve ‘të nxehta’, Flamur Vezaj: Pse KPK shkarkoi Eugen Beçin

27 Qershor 2019, 06:23 Nga DOSJA
Dosja ‘Xibraka’/ Shkarkimi i prokurorit të

Tiranë- Prokurori Eugen Beçi dje nuk kaloi Vettigun. Në lidhje me këtë vendim ka reaguar edhe gazetari Flamur Vezaj, i cili është shprehur se ai u shkarkuar pasi nuk bëri kompromise me krimin.

“U shkarkua se nuk bëri kompromise me krimin dhe as me pushtetin apo njerëzit e Rilindjes që tashmë selektojnë personat nga sistemi i drejtesisë qe do të kalojnë “Vetingun”! Por edhe në rastin tend miku im, peshorja e kësaj drejtësie, besoja se nuk do ta shndërronte shkrepjen e një aparati fotografik në një shkrepje “arme” që “eleminon” këdo që përballet me krimin. E ajo foto u shndërrua ne shkrepje per ty! Por Eugen, mos u mërzit ka humbur drejtësia nga ky vendim dhe jo ti!!”, shprehet Vezaj.

Reagimi:

Eguen, drejtesia ka humbur jo ti!
###
Eugen Beçin e njoh qe ne vitin 2005 kur edhe u krijua Prokuroria per Krime te Renda! Po te kujtoje nje nga nje kam shume histori me Genin siç e therrisnim ne gazetaret pasi edhe ai vinte nga mediat ne poziten e prokurorit! Por qe nga krijimi i institucionit te krimeve te renda (ku te gjithe qeverit jane mburrur me ate institucion) Geni ka qene pjese e shume dosjeve te rendesishme! Duke mos i kujtuar te gjitha per shkak edhe te kohes se gjate, di te them me siguri qe me cilesine e prokurorit Geni ka kerkuar prane Gjykates 16 denime me burgim te perjetshem! Po po 16 burgime te perjetshme mos edhe me shume! E per shkak te kercenimeve te ndryshme ai prej me shume se 4 viteve bashke me familjen ruhej me punonjes policie te caktuar nga Komisioni i Mbrojtjes se Deshmitareve ne M.Brendshme! Ne mesin e disa konkluzioneve qe mbajne firmen e Genit e qe me kujtohen jane 5 vendime me burgime te perjetshme per “banden” e Gaxhait te Vlores, hetimin dhe me pas denimin e Dritan Dajtit, hetimin dhe denimin e vellezerve nga Hasi per rrembimin dhe vrasjen e mjekut Behar Kastratit, hetimin dhe denimin e Ilir Xhakjes per vrasjen e oficerit te policise, e shume denime te tjera me burgim te perjetshem ne Shkoder e Vlore ku edhe u zbuloi e arrestoi autoret e rrembimit te nipit te biznesmenit Sulo Shehu! Me pas ka hetuar dhe jane denuar personat per rrembimin dhe zhdukjen e imamit te Gostivarit, hetimin e denimin e “vrasesit” Dritan alias Gramoz Rexhepi! Hetimin dhe denimin e kontrabandes se cigareve ne Durres mes tyre Leoanrd Koken, hetimin dhe denimin e porositesit te 200 kg kokaine me vaj palma, personat e akuzuar per terrorizem dhe atyre qe dergonin luftetare ne Siri e arrestimin e ekstremistit Erzen Uka! Vec ketyre, hetimin e shume trafikanteve te droges mes tyre grupi i ndertuesve te kryesuar nga Jurgen Molla dhe mbi 54 te arrestuar per kontrabandimin e njerezve drejte SHBA-se vetem pak muaj me pare! Nuk mund te mos i kujtoje ketu edhe disa nga rastet e veshtira kur ishte drejtues i prokurorise per krime te renda si dosja e Xibrakes, vrasjes se kryekomisarit nga Arben Frroku e shume te tjera, deri te perplasja live me ish-Ministrin e Brendshem Sajmir Tahiri ne emisionin OPINION per kanabizimin e Shqiperise! E pavaresisht ketyre e te tjerave qe nuk kujtohem ai dje u shkarkua nga KPK-ja duke e nxjerr ne rruge! U shkarkua se nuk beri kompromise me krimin dhe as me pushtetin apo njerezit e Rilindjes qe tashme selektojne personat nga sistemi i drejtesise qe do te kalojne “Vetingun”! Por edhe ne rastin tend miku im, peshorja e kesaj drejtesie, besoja se nuk do ta shnderronte shkrepjen e nje aparati fotografik ne nje shkrepje “arme” qe “eleminon” kedo qe perballet me krimin. E ajo foto u shnderrua ne shkrepje per ty! Por Eugen, mos u merzit ka humbur drejtesia nga ky vendim dhe jo ti!!
#Ne_pritje_te_turpit_te_radhes_nga_Vetingsat#

J.V/Dosja.al 

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet eugen beci flamur vezaj shkarkohet prokurori beçi eugen beci flamur vezaj shkarkohet prokurori beçi

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive