LIVE UPDATES
Aktualitet

Shkëlzen Berisha e kërcënoi me padi, Rezarta Shkurta: Nuk trembem, i ke duart të përlyera me gjak

8 Prill 2019, 06:56 Nga DOSJA
Shkëlzen Berisha e kërcënoi me padi, Rezarta Shkurta: Nuk

TIRANË- Këngëtarja Rezrta Shkurta është përfshirë sot në disa replika me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe djalin e tij Shkëlzenin. Ka qenë ish-kryeminsitri që me anë të një fotoje sulmonte bashkëshoritn e këngëtares, Ermal Hoxhën, që ka sjellë valën e reagimeve.

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në Facebook, ku i kujtonte, Ermal Hoxhës, akuzat që iu bënë nga Prokuroria për trafik droge. Berisha në postimin e bashkëngjitur me një foto shkruan: Nipi i diktatorit, Ermali narkotrafikant i lirë, Olsi që la Amerikën për Xibrakën fryhet çdo ditë si shushunjë.

Pak orë pas këtij postimi të ish-kryeministrit ka ardhur një reagim nga bashkëshortja e Ermalit, këngëtarja Rezarta Shkurta. Nga Instagrami Shkurta shkruan se Berisha mos të merret me burrin e saj, por të shikoj djalin dhe e akuzon se ka vrarë qindra fëmijë.

“Mos u merr me nipin e atij që i ke hequr kallot e këmbëve! Por merru me djalin tënd Zeni Berisha që vrau qindra fëmijë në shpërthimin e Gërdecit dhe s’bëri asnjë ditë burg”, shkruan Rezarta Shkurta dhe e ka shoqruar me një “emoji” që shkel syrin.

Pas këtij reagimi ka ardhur dhe një përgjigje nga Shkëlzen Berisha, i cili ka kërcënuar me padi këngëtaren duke i thënë se tashmë do i duhej të ‘këndonte para gjykatës. (Lexo këtu)

Pas kërcënimit nga Berisha, shkurta ka reaguar sërish duke thënë së nuk është e trembur nga gjykatat.

“Jam e lumtur që të paska djegur kaq shumë morë Zeni Berisha nuk u trembem gjykatave të cilat ju kanë lënë të lirë ju pseudo ‘demokratëve’ sepse vetëm demokraci nuk keni sjellë, por jeni të përlyer me gjak nga duart tek këmbët…. I trembem vetëm gjykimit të zotit dhe fatkeqësisht për ty, aty smund të korruptosh”, shkruan bashkëshortja e Ermal Hoxhës.

Nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha ka qenë i dënuar për trafikim kokaine, pasi u kap si pjesë e një grupi që kishin ngritur një laborator në Xibrakë. Ndërkohë për Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit ka pasur akuza politike për përfshirjen e tij në tragjedinë e Gërdecit. Vet ky i fundit nuk i ka pranaur asnjëherë këto akzua dhe i ka cilësuar si shpifje.

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet dosja gerdeci dosja xibraka ermal hoxha rezarta shkurta sali berisha sherri berisha shkurta shkëlzen berisha dosja gerdeci dosja xibraka ermal hoxha rezarta shkurta sali berisha sherri berisha shkurta shkëlzen berisha

Sondazh

Poll

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Kontrolle në akset rrugore, arrestohen 21 drejtues mjetesh, pezullohen 78 leje drejtimi

VIDEO- Tentoi të vriste një person, arrestohet 31-vjeçari, Policia: Ka rrezikshmëri të lartë

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin