LIVE UPDATES
Aktualitet

Zbardhen pamjet e kamerave të sigurisë/ Fatmir Hoxhaj u filmua teksa vriste Ahmet Toskën, i veshur me një xhup të kuq dhe t

27 Nëntor 2020, 20:22 Nga DOSJA
Zbardhen pamjet e kamerave të sigurisë/ Fatmir Hoxhaj u filmua teksa

FIER– Fatmir Hoxhaj është autori i vrasjes së Ahmet Toskës. Gazetari Elton Qyno shkruan se pamjet filmike të sekuestruara në vendin e ngjarjes, kanë çuar grupin e hetimit, se autor i vrasjes së Toskës në sy të gruas të tij, Enida Toska, është personi me kombësi shqiptare dhe italiane Fatmir Hoxhaj.

Sipas Qynos, në materialin hetimor të policisë, thuhet se Fatmir Hoxhaj, ka pritur objektivin e tij, qysh prej orës 05:27 të mëngjesit, duke qëndruar në një rrugicë, pasi ka menduar se nuk do shihej nga kalimtarë dhe besonte se aty nuk kishte kamera.

Por ai ka gabuar! Një prej kamerave të sigurisë, në ambientet e banesës së A. B, ka filmuar të gjitha lëvizjet e vrasësit, si dhe momentin e ekzekutimit. Pamjet filmike që tregojnë se si Hoxhaj ka pritur që t’i afrohet, duke kryer edhe krimin e mirë menduar. Qyno shton më tej se policia thotë se autori është shfaqur në vendngjarje pikërisht në orën 05:27 të mëngjesit, i cili ka kryer lëvizje në rrugën e lagjes deri në orën 05:46.

“…personi kryen lëvizje që kanë karakteristika të veçanta në ecje, ecje atipike që ka të bëjë me pozicionimin e këmbës dhe ecjes që mendohet të ketë probleme…”-thotë policia. Pikërisht në orën 05:46 të mëngjesit, autori fiksohet nga një kamerë teksa largohet me vrap nga lagjja “Sheq i madh”, në drejtim të gomisterisë së Julian Çepeles dhe më pas humbet. Ndërsa policia sqaron më tej se në orën 05:47, shfaqet në rrugë gruaja e Ahmet Toskës, Enida Toska, e cila kryen lëvizje të ç’rregullta duke u përkulur dhe vënë duart në kokë si dhe duke parë nga drejtimi i gomisterisë, drejtim i cili u largua Hoxhaj.

Autori dallohet që është i veshur me një xhup me kapuç me ngjyrë të hirtë, tuta ngjyrë të hirtë dhe një palë atlete me ngjyrë të errët dhe se duart i mban të futura në xhepat e xhupit. Sipas kamerave, është vënë rë se ai ka shkuar më tej në drejtim të një rruge, ku ndodhen banesat e Fatmir Hoxhaj dhe babait të tij, Sabedin Hoxhaj. Pikërisht në këtë zonë personi humbet, por policia është e bindur se është futur në banesën e tij.

Tashmë Fatmir Hoxhaj ndodhet në burg, edhe pse vetë nuk ka pranuar asgjë në lidhje me krimin ek ryer.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet ahmet toska fatmir hoxhaj ahmet toska fatmir hoxhaj

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN