LIVE UPDATES
Aktualitet

Aksidenti i Mira Kazhanit, oficeri denoncon: Policia po manipulon ngjarjen, i aksidentuari në gjendje të rëndë

7 Prill 2019, 20:54 Nga DOSJA
Aksidenti i Mira Kazhanit, oficeri denoncon: Policia po manipulon ngjarjen, i

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresën e tij.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar denoncimin e një oficeri të policisë, i cili shprehet se policia po përpiqet të manipulojë dhe fshehë të vërtetën e aksidentit në të cilin është përfshirë gazetarja Mira Kazhani. (Lexo këtu)

Sipas Berishës, “E gjithe makineria kriminale e narkoshtetit nga kreu i meduzes tek Lal Plehu denoncohen se jane angazhuar ne mbulimin dhe manipulim kriminal te ngjarjes tragjike te nje njeriu qe po lufton kunder vdekjes ne spital dhe e njoftojne si nje plagosje te lehte.”

Postimi i plotë:

Nje fshehje dhe manipulim kriminal me urdher nga lart i aksidentit te nje njeriu qe tani po lufton me jeten!

Te dashur miq, gazetarja Mira Kazhani ka aksidentuar rende nje njeri sot ne dreke.
E gjithe makineria kriminale e narkoshtetit nga kreu i meduzes tek Lal Plehu denoncohen se jane angazhuar ne mbulimin dhe manipulim kriminal te ngjarjes tragjike te nje njeriu qe po lufton kunder vdekjes ne spital dhe e njoftojne si nje plagosje te lehte.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete qendrim, manipulim kriminal te ketij aksidenti i uroj te aksidentuarit i cili sipas burimeve spitalore esht i intubuar me respiracion te drejtuar dhe kontuzion te rende cerebral dhe pulmonar sherim te plote.

Lexoni denoncimin e oficerit dixhital. sb

Mirembrema doktor! Dua te denoncoj perfshirjen e policise ne manipulimin dhe fshehjen e se vertetes per aksidentin e shkaktuar sot nga Mira Kazhani.

Çdokujt mund t’i ndodhë një aksident i tille fatkeq, por eshte revoltuese, kur policia behet pale, ne kete rast, me dike qe ka mbrojtjen e pushtetit dhe nuk thote te verteten per te aksidentuarin.

Disa redaksi lajmesh e kane informacion, por nuk e publikojne, sepse per Mira Kazhanin ka nderhyre Erion Veliaj dhe shefat e medhenj te policise. Telefonata te rendesishme jane bere edhe nga kryeministria. Shoqja e ngushte e Mira Kazhanit eshte nje nga grate qe preferon aktualisht Edi Rama, i cili i ka besuar nje rubrike ne ERTV.

Policia thote se i aksidentuari po ndiqet nga mjeket pa shpjeguar gjendjen e tij, siç ben zakonisht.

E verteta eshte se i aksidentuari ndodhet ne gjendje shume te rende ne spitalin ushtarak dhe, per shkak te demtimeve te renda, nuk eshte identifikuar ende.

Ai eshte ne koma, me frymemarrje artificiale, pasi ka pesuar goditje te rende ne koke, goditje te forte ne kraharor dhe ka çarje te mushkerise.

Policia nuk i thote keto ne njoftimin e vet, por kujdeset t’u thote njerezve se gazetarja qe financohet nga Erion Veliaj dhe nuk dihet si e ka vene pasurine keto vitet e fundit, eshte vene ne dispozicion te hetimeve.

Duke uruar qe i aksidentuari ta kaloje rrezikun per jeten, ju kerkoj ta publikoni kete informacion, qe tregon sesa pa dinjitet i trajton kjo qeveri jetet e atyre qe nuk kane lidhje me pushtetin, edhe kur keto jete jane ne vijen qe i ndan ata me vdekjen.

Me respekt, nga nje oficer policie, qe i vjen turp nga uniforma qe mban”

(B.B/ Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet aksident në autostradë mira kazhani mira kazhani përplas këmbësorin policia manipulon ngjarjen aksident në autostradë mira kazhani mira kazhani përplas këmbësorin policia manipulon ngjarjen

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!