LIVE UPDATES
Aktualitet

Artan Hoxha: Lojërat e Fatit u mbyllën vetëm për t’i ndërprerë financat Ervis Martinajt!

Sipas Hoxhës vetë kryeministri e shihte Martinajn si kundërshtar politik dhe kështu u zgjidh dhe çështja e lojërave të fatit. Gazetari foli dhe për një sherr të ndodhur në një lokal pas kryeministrisë ku kishte edhe përleshje fizike mes dy biznesmenëve shumë të rëndësishëm.

29 Gusht 2022, 16:17 Nga F.M
Artan Hoxha: Lojërat e Fatit u mbyllën vetëm për t’i
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha u shpreh se Martinaj u bë problem për bizneset e mëdha në vend dhe se aksioni i Policisë për mbylljen e lojërave të fatit u bë pikërisht për të goditur atë.

Sipas Hoxhës vetë kryeministri e shihte Martinajn si kundërshtar politik dhe kështu u zgjidh dhe çështja e lojërave të fatit. Gazetari foli dhe për një sherr të ndodhur në një lokal pas kryeministrisë ku kishte edhe përleshje fizike mes dy biznesmenëve shumë të rëndësishëm.

Artan Hoxha: Ervis Martinaj u bë problem edhe për bizneset e mëdha në vend. Kujtojmë një sherr që ndodhi në lokalin pas kryeministrisë. Pati dhe përleshje fizike aty. Me dy biznesmenë shumë të rëndësishëm në vend dhe ai nuk i bëntë pa qëllim këto gjëra. Pas ngjarjes në Bllok, martinaj shkoi në burg, në atë kohë u tha në Shqipëri se po krijohej një kompani Bast Arena, u tha se kishte biznesmenë turkë, të gjithë janë kontaktuar një nga një dhe u është thënë ‘nëse ju tentoni, përgjegjësitë do i keni ju’. Mesazhi u është çuar të treve. Martinaj ka qenë në burg, struktura jashtë. Kur iu bë presion miqve të afërt të kryeministri, kur nuk e nxirrte dot se i shkoi edhe në Surrel, vetë kryeministri e shikonte si kundërshtar politik. Kështu u gjet zgjidhja, mbyllja e lojërave të fatit. Ndaj Fidel Ylli kërkoi rihapjen në ceremoninë e Luiza Gegës. Lojërat e Fatit u mbyllën vetëm që t’i ndërpriteshin financat Martinajt.

artan hoxha ervis martinaj

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre