LIVE UPDATES
Aktualitet

“Do ju q*j ro*t!”/ Polici qiramarrës kërcënon pronarët e tokës, UKS e OSHEE e çojnë situatën në absurd

Vajzat janë kërcënuar nga Arben Hasanbegasi dhe djali i tij përmes njohjeve të përdorura nga polici për t’u bërë presion.

20 Shkurt 2024, 22:15 Nga h.k
“Do ju q*j ro*t!”/ Polici qiramarrës kërcënon
Foto ilustruese

TIRANË-Familja Saliko nga Ksamili i dha pronën me qira policit Arben Hasanbegasi. Në kontratën e lidhur në emrin e bashkëshortes së tij, cilësohej se prona nuk mund të jepej me qira te persona të tretë. Familja  Saliko vuri re se kjo pikë nuk ishte respektuar dhe e ka denoncuar në emisionin “Stop” në Tv Klan.

Vajzat janë kërcënuar nga Arben Hasanbegasi dhe djali i tij përmes njohjeve të përdorura nga polici për t’u bërë presion.

Arben Hasanbegaj: Nxirri jashtë…! Hajde pak tek lokali o vëlla! Mirë, po dërgo patrullën vëlla…!

Pronarja Saliko: A e more policinë? Ti po më kërcënon mua?

Djali i Arben Hasanbegaj: Mirë, o mirë! Unë do ju q*j ro*t!

Pronarja Saliko: O idiot fol mirë…!

Djali i Arben Hasanbegaj: Juve do ju do ju q*j ro*t! Mbaje mend! Regjistroje!

Salikot u përballën me denoncime të njëpasnjëshme vetëm se kërkonin zbatimin e kontratës që kishin nënshkruar. Këto denoncime përfundonin në prokurori, ndryshe nga ato të Salikove që zhdukeshin që në polici.

Polici Sarandë: Do vish një çikë me mua në komisariat!

Denoncuesja: Përse…?!

Polici Sarandë: Do të ta them unë atje tek komisariati…!

Denoncuesja: Ma jep me letër mua, se përse…!

Polici Sarandë: Po lëre moj letrën ti! Dashke letër ti..! Unë të them të vish me mua! Do ta sjell unë me letër.

Denoncuesja: Ku e ke letrën ti zotëri? Si mund të na marrësh ne kështu?!

Polici Sarandë: Çfarë letre…? Është kapur duke kryer një vepër penale. Kaq! Po shoqërohet për në komisariat…

Denoncuesja: Ku e ka kryer veprën penale? Ka dëmtuar pronën… A është prona ime ajo?

Polici Sarandë: Atje do ta sqarojmë. Prandaj po vjen, për ta sqaruar…

Denoncuesja: Ok!

Nga ana tjetër Ujësjellësi Sarandë dhe OSHEE Sarandë, pa asnjë dokument pronësie kaluan në emër të Mirelës sahatët e ujit dhe të dritave, duke e çuar këtë histori në kufijtë e absurdit.

Denoncuesja: Ti je përgjegjësi?

Përgjegjësi UKS, Kostaq Papa: Po.

Denoncuesja: Si e ke emrin?

Përgjegjësi UKS, Kostaq Papa: Kostaq Papa!

Denoncuesja: Ok! Meqë je ti përgjegjësi, më kthe përgjigje me letër dhe kaq! Çfarë halli ke?

Përgjegjësi UKS, Kostaq Papa: Dëgjo një çikë,se kam dëgjuar për problemin tuaj! Nuk zgjidhen kështu këto problemet. Këmbëngulni kot ndonjëherë. Bëni ç’të doni! Unë do t’ju kthej përgjigje! Inshalla gjejni zgjidhje…!

Denoncuesja: Secili thotë “o nëna ime në fund të fundit”…Dakord! Do ta shofim, se kush do ta mbajë atë vend pune. E mban ai, që e meriton, jo ai, që bën një gjë të jashtëligjshme. Në rregull..

Përgjegjësi UKS, Kostaq Papa: Këto presionet e tilla, vazhdoji vetë pastaj…!

Denoncuesja: Po daja im kërkon një linjë ujë tek shtëpia dhe s’po ia japin vetëm, se nuk është pronar. I hapet linja këtij tjetrit vetëm me një kontratë qiraje…ka kërkuar të hapë një linjë uji tek lokali, pse i është refuzuar? Sepse nuk është pronar?

Përgjegjësi UKS, Kostaq Papa: Po!

Denoncuesja: Bravo! Atëherë, si mund të lejohet ajo, të fusë linjë uji në shtëpinë tonë?!/Marre nga Tv Klan 

investigimi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni