LIVE UPDATES
Aktualitet

Flet ‘nusja e katërt’ e Dervish Hasit, babai i vajzës tregon të vërtetën e ngjarjes

Ai u arrestua nga Policia sepse kishte marrëdhënie intime me një vajzë 16-vjeçare prej dy vitesh. Madje e prezantonte si gruan e tij të katërt, duke qenë i martuar ligjërisht me të parën dhe duke bashkëjetuar me dy të tjera.

1 Mars 2024, 22:31 Nga h.k
Flet ‘nusja e katërt’ e Dervish Hasit, babai i vajzës
Foto ilustruese

TIRANË-Mjeku kardio-kirurg Dervish Hasi u bë i njohur për publikun në fillimin e këtij viti jo për aftësitë e tij në fushën e mjekësisë, por për jetën e tij private dhe poligaminë e pranuar.

Ai u arrestua nga Policia sepse kishte marrëdhënie intime me një vajzë 16-vjeçare prej dy vitesh. Madje e prezantonte si gruan e tij të katërt, duke qenë i martuar ligjërisht me të parën dhe duke bashkëjetuar me dy të tjera.

Vajza pretendonte se ishte martuar në xhami nëpërmjet një dokumenti fetar të quajtur NIKAH. Ajo ishte indoktrinuar dhe mendonte se Hasi kishte të drejtë.

Familja e saj duke mos pasur asnjë alternative tjetër, vendosi që ta denonconte rastin dhe policia e arrestoi mjekun, ndërkohë që gjykata vendosi për masën e sigurisë me burg për 42-vjeçarin duke i ngritur dy akuza ‘Pornografi’ dhe ‘Trafikim ndaj të miturve’.

‘Nuk qëndrojnë akuzat, janë të pabaza. Familjarët e vajzës e kanë ditur dhe nuk është rrëmbyer 16-vjeçarja. Akuzat ligjërisht nuk qëndrojnë, në aspekt moral mund ta dënojmë veprimin’, tha avokati i Dervish Hasit, Ndue Pjetra.

Ndërkohë, gazetari Eraldo Harlicaj vizitoi familjen e vajzës dhe bisedoi me babain e saj. ‘I kam kërkuar të largohet, por nuk ka pranuar. Prandaj nuk kam gjetur rrugë tjetër dhe i jam drejtuar institucioneve tona.

‘Ia kam lënë atyre në dorë tani. Nuk kam pasur takime me të, as për kafe, por vetëm i kam kërkuar që të mos merret më me vajzën. Nuk e ka pranuar diçka të tillë.

‘Martesa me xhami? E kam mësuar kohët e fundit se e kishte bërë. Kam pasur frikë ta denoncoj më herët se dhe ka pasur kërcënime’, tha babai i 16-vjeçares. 

Kjo e fundit nuk ka reflektuar aspak, madje e konsideron se Hasi nuk ka bërë asnjë krim. ‘Nuk ka shkelur ligjin askund. Kam qenë dakord me të, e mbështes dhe do të vazhdoj ta mbështes gjithmonë.

‘Nuk ka bërë asnjë veprim të paligjshëm. Prindërit e mi kanë qenë pjesërisht dakord për situatën’, tha vajza ndër të tjera./Syri.Tv 

 

dervish hasi

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat