LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Hasmëria mes fiseve Reçi dhe Bardhaj në Rrëshen! Qëlluan me armë zjarri drejt nipit të Kastriot Reçit, i riu shpëton paq, në kërkim babë e bir

• Konflikti mes fiseve Reçi dhe Bardhaj ka përfunduar me të shtëna me armë zjarri në Rrëshen. • Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme, në qytetin e Rrëshenit pak minuta më parë. • Fillimisht janë përplasur fizikisht dy të rinj me njëri-tjetrin, e më pas babë e bir kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të makinës së blinduar të Saimir Reçit. • Teksa po përpiqej që të ikte për t'u shpëtuar plumbave, Reçi ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me bordurën e rrugës, por fatmirësisht nuk ka pësuar lëndime. • Ndërsa babë e bir, Martin dhe Enrik Bardhaj janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes dhe për kapjen e tyre janë ngritur pika kontrolli. • Hasmëria mes dy fiseve ka nisur vite më parë, pasi rezulton se Saimir Reçi është nipi i Kastriot Reçit, i cili u vra me armë zjarri në vitin 2020 me një snajper. Autori ende nuk dihet.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Sot do merrej një jetë në Rrëshen... për një parakalim me makinë, si nisi konflikti mes të rinjve mes Reçit dhe babë e bir

Hasmëria mes fiseve Reçi dhe Bardhaj në Rrëshen!
Pamje nga vendi i ngjarjes

RRËSHEN- Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë e ndodhur pasditen e sotme në Rrëshen ku është qëlluar më armë drejt mjetit me të cilin po udhëtonte Saimir Reçi. Mësohet se para përplasjes me armë, Saimir Reçi ishte përplasur fizikisht me Enrik Bardhajn, më pas ka ardhur dhe i ati i tij, Martini dhe aty kanë nisur të shtënat me armë zjarri. E gjitha për një parakalim me makinë në rrugën kryesore të qytetit, që sot mund të kushtonte jetën e një të riu.

 

2 MUAJ ME PARE

Rrëshen, u qëllua me armë drejt mjetit të tij, Saimir Reçi nipi i Kastriot Reçit që u vra në 2020

Hasmëria mes fiseve Reçi dhe Bardhaj në Rrëshen!
Foto ilustruese

RRËSHEN- Saimir Reçi është nipi i biznesmenit të ndjerë, Kastriot Reçi, i cili u vra në 2020. Kastriot Reçi është vrarë me snajper nga dritarja e një apartamenti në prani në të një gruaje dhe djalit të saj të mitur. Ende sot, nuk është zbardhur vrasja e tij.

2 MUAJ ME PARE

Qëlluan për të vrarë Saimir Reçin, zbulohen EMRAT e babë e bir nga Rrësheni

Hasmëria mes fiseve Reçi dhe Bardhaj në Rrëshen!

Martin dhe Enrik Bardhaj qëlluan për të vrarë Saimir Reçin.

vijon...

2 MUAJ ME PARE

Qëlluan me armë zjarri drejt mjetit pas një konflikti të çastit! Në kërkim babë e bir në Rrëshen

Hasmëria mes fiseve Reçi dhe Bardhaj në Rrëshen!
Foto ilustruese

MIRDITË- Një konflikt mes dy fiseve në Rrëshen të Mirditës ende vazhdon. Babë e bir, Enrik dhe Martin Bardhaj kanë qëlluar me armë zjarri ndaj Saimir Reçit, por fatmirësisht nuk ka të lënduar nga përplasja e ndodhur mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur ne qytetin e Rrëshenit pak minuta më parë. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po kryen veprimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes, ndërkohë që autorët janë shpallur në kërkim. Deri më tani dihet se 3 të përfshirët në ngjarje, fillimisht janë përplasur fizikisht e më pas njëri prej tyre ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të makinës.

NJOFTIMI I PLOTË:

Rrëshen, Mirditë 

Qëlluan me armë zjarri, pas një konflikti të çastit, drejt automjetit të një shtetasi, identifikohen dhe shpallen në kërkim autorët e dyshuar (babë e bir).

Në Rrëshen, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, dyshohet se shtetasit M. B. dhe E. B. (babë e bir), banues në Mirditë, kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të shtetasit S. R., banues në Mirditë, i cili gjatë largimit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti është përplasur me bordurën e rrugës.

Me marrjen e njoftimit, shërbimet e Policisë kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe Forcat Operacionale të DVP Lezhë. 

Nga veprimet e para hetimore rezulton se fillimisht janë konfliktuar dy të rinjtë me njëri-tjetrin dhe më pas shtetasi E. B. ka shkuar në banesë dhe së bashku me babanë e tij, shtetasin M. B., kanë marrë një armë zjarri pistoletë dhe kanë qëlluar në drejtim të automjetit  me të cilin lëvizte shtetasi S. R. Nga të shtënat nuk ka persona të lënduar. Janë ngritur pika kontrolli, si dhe vijon kontrolli i zonës, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes, me qëllim zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor të ngjarjes.

saimir reci enrik bardhaj martin bardhaj te shtena ne rreshen

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit