LIVE UPDATES
Aktualitet

Nëna nuk takon vajzën prej 6 vitesh, babai dhe vajza: Do ta rrëmbejë!

E mitura është marrë që nga vitit 2017 nga babai i saj, Sonil Llabani dhe nuk është kthyer më te nëna, pavarësisht se kujdestarinë e vajzës e kishte zonja.

29 Shtator 2023, 21:52 Nga I.A

Nëna nuk takon vajzën prej 6 vitesh, babai dhe vajza: Do ta

TIRANË- Javën e kaluar te emisioni investigativ ‘Piranjat’ u publikua rasti i Denadës, e cila kishte 6 vite që nuk takonte vajzën e saj të mitur, sepse ish-bashkëshorti, Sonili e kishte marrë dhe nuk e kishte kthyer më pranë saj. Vajza nga krahu tjetër ishte ushqyer me këtë frymë dashakeqësie ndaj nënës.

E mitura është marrë që nga vitit 2017 nga babai i saj, Sonil Llabani dhe nuk është kthyer më te nëna, pavarësisht se kujdestarinë e vajzës e kishte zonja. Gjykata e Apelit vendosi që vajza të kthehej te nëna dhe ‘piranja’ Eraldo Harlicaj, ndoqi aksionin policor për ta marrë, sepse babai nuk e çoi vajzën pranë komisariatit numër 1 në Tiranë. Denada shprehej shumë e emocionuar para aksionit.

Fatkeqësisht misioni dështoi, sepse Denada nuk e mori vajzën dhe dera nuk u hap, por ajo gjen kurajon të tregojë se kur kanë nisur problemet e çiftit dhe kushtëzimi i jetës së saj pa vajzën në mes.

‘Bëmë divorcin për problemet tona familjare. Vajza ishte në kujdestarinë time. Ai kishte pushime me vajzën në verë, unë nuk kisha. Mendova të ndryshoja këtë vendim, por fatkeqësisht situata shkoi më keq.Sonili e mori vajzën për datëlindjen e saj në 2017 dhe nuk e ktheu më, pavarësisht se isha unë në kujdestarinë e saj. E ushqeu vajzën me një frymë negative kundrejt meje, madje e mbajti në arsim shtëpie për 4 vite, me idenë se unë do e rrëmbeja te shkolla. Jam munduar shumë herë të lidhem me vajzën, por nuk e ka lejuar. Shkoja te dera, por nuk e hapnin derën. A ka pasur dhunë fizike apo verbale ndaj vajzës? Kurrë’.

Duke u nisur nga deklaratat e nënës ‘Piranjat’ vendosën të ballafaqohen me Sonilin, por sëbashku me të ishte dhe vajza e mitur. ‘Nuk do vajza të shkojë te nëna. Ajo vjen pas dere dhe i bërtet. E mbajta në kushtet e arsimit të shtëpisë, pasi kisha frikë se Denada do e rrëmbente në shkollë. Socializimi? Po është socializuar. Fliste në telefon me shoqet dhe fëmijët, kishte arsim të ndryshëm nga pjesa tjetër e shoqërisë.Nuk mendoj se kam dështuar unë, mendoj se ka dështuar ajo. Është fajtorja e vetme për situatën ku ndodhemi, martesa ime ishte taksirat me të’.

Mënyra se si flet Sonili dhe urrejtja indirekte që fut te vajza është e tmerrshme. Vajza nga krahu tjetër dukshëm në gjendje të vështirë emocionale flet në mënyrë shumë të ashpër ndaj nënës së saj. Gazetari Eraldo Harlicaj bën dhe një përpjekje të fundit për të ulur të gjitha palët në tavolinë, por është sërish Sonili që nuk pranon dhe pas shumë tentativash për ta telefonuar.

Marrë nga Syri.net

sonil llabani

Sondazh

Poll

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren