LIVE UPDATES
Aktualitet

“Për mua nuk është problem se jam grua”/ Shqiptarja del në përgjimet e trafikantëve: Jepi 500 euro për ta falenderuar

Dallupi i ka shpjeguar Enkeleda Bakallit se Alfred Luli ka punuar në emër të Emirjan Beut dhe se disa muaj para arrestimit, ai kishte filluar të kryente një veprimtari paralele.

31 Janar 2023, 12:51 Nga A.B
“Për mua nuk është problem se jam grua”/ Shqiptarja
Pergjime

TIRANË- Enkeleda Bakalli, 45-vjeç është e vetmja grua në mesin e 21 anëtarëve të bandës që trafikonte drogës nga Shqipëria në Itali dhe që u shkatërrua nga SPAK në kuadër të operacionit “Autostrada”. Në një përgjim ambiental të zhvilluar në Itali më 13 Shtator 2017, është dëgjuar biseda midis Rexhep Dallupit dhe Enkeleda Bakallit. Dallupi i ka shpjeguar Enkeleda Bakallit se Alfred Luli ka punuar në emër të Emirjan Beut dhe se disa muaj para arrestimit, ai kishte filluar të kryente një veprimtari paralele.

PËRGJIMET:

Rexhep Dallupi: Jo nuk ke pse ti shkruash gjë vëllait, asgjë fare.

Enkeleda Bakalli: Jo jo, vetëm (për ta pyetur) çfarë po bën.. si je ? … kush e di si është .. po nuk e sollën në Shqipëri? (kuptohet nëse e sollën Alfred Lulin për të vuajtur dënimin në Shqipëri)

Rexhep Dallupi: Jo, asgjë fare se nuk i dihet. Unë e kisha në Facebook, po e hoqa.

Enkeleda Bakalli: Por për mua nuk është problem se jam grua.

Rexhep Dallupi: Edhe ty të kontrollojnë zemra edhe pse je grua.

Enkeleda Bakalli: Unë jam si Xhuli, një grua.

Rexhep Dallupi: Xhuli nuk kishte numër kontakti etj, por për ta takuar…

Enkeleda Bakalli: Këtu të kthehem (kërkon udhëzime për rrugën)?

Rexhep Dallupi:Po këtu, se i thashë ta takoje për të marrë vesh ndonjë gjë. Pastaj i jepja diçka sipas mundësive, edhe 500 Euro për ta falenderuar.

Enkeleda Bakalli: Kush e di si do përfundojë tani, por nuk e dërguan në Shqipëri apo jo? Kuptohet gjithmonë nëse e sollën Alfredi Lulin për të vuajtur dënimin në Shqipëri).

Rexhep Dallupi: Varet nga dënimi që i kanë dhënë këtu.

Enkeleda Bakalli: Më vjen keq për atë see kishte dhe gruan kështu (ndoshta shtatzënë), i shkreti do dënohet për faj të tjerëve.

Rexhep Dallupi: Nukështë ashtu, se ai (Alfred Luli) punonte dhe fitonte, i pëlqente, mori edhe lekëdhe bëri, dmth Noizy (Emirjan Beu) nga ky (nga Alfred Luli) dmth ai çuni tjetër (furnizuesi i Noizyt) ka për të marrë 500-600 mijë Euro. Noizy po më thoshte një ditë “u futa në telashe me robin tim (me furnitorin) prej atij (prej Alfred Lulit)” dhe ai tha (furnizuesi) “që e vret por unë nuk ia thashë këtë”. Këtë i thashë (Alfred Lulit) e kupton?” Nuk ia prezantova Fredit (dmth Noizy nuk ia prezantoi Alfred Lulit furnitorin), ai (Alfred Luli)punonte me të tjerët, sepse më pyeti si ishte (kokaina)?

Unë i thashë”Emirjan, një nga çunat (buket) kishte formën ep ..” dhe ai më tha“po jo unë i dhashë atë me 3 shtata”, dmth ai (Alfred Luli e ka marrë diku tjetër. (dmth pa dijeninë e Noizy-t, ai bleu kokainë nga një furnizues tjetër.)

Enkeleda Bakalli: Ai punonte me të vëllanë (Gjergj Luli) dhe këtë (Noizy-n) e ka mbajtur aq shumë për….

Rexhep Dallupi: Shiko si ishte puna, Emirjani më tha qëky (Alfred Luli) në një muaj më hoqi 5-6 bukë, në 2 muaj hoqi 1 bukë e gjysëm…(dmth më parë shiste për llogari tëNoizy-t 5-6 kg në muaj dhe pastaj vetëm1 e gjysëm). Prit se ka diçka këtu, e kupton?

Enkeleda Bakalli: E shikon si është puna zemra? Ai (Alfredi) punonte me të vëllanë (Gjergji) dhe me këtë mbante marrëdhënie të mira.

Rexhep Dallupi: Po, por më mirë thuaj “vlla nuk punoj më dhe mos merr më” kurse ai shkonte këtej e andej, prandaj kishin dyshime për atë, donte të dinte ku e merrte, ai më tha (Noizy) “nuk ka mundësi që tëmë heq vetëm 2 bukë e gjysëm në tre muaj” sepse ai heq 5 bukë në muaj sepse ka klientëqë marrin gjysëm kile çdo muaj, se unë e di dhe e di edhe ai, dmth që për 6 bëjnë 18 bukë, prit një herë… kurse ai ka hequr 2 e gysëm, pastaj i kisha thënë edhe për hashashin në janar… “o Fredi (Alfred Luli) ose punohet me mall (kokainë) ose me.. kurse ai i tha “jo Emirjan (Emirjan Beu), rri i qetë se nuk punoj me (dmth me hashash), kurse tani e kapën me hashash, kupton? Kurse Emirjanit i tha që nuk e bënte…

enkeleda bakalli

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë