LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Plagosja e dyfishtë në Sarandë/ Policia kap pas 6 orësh “Radarin”, peshkatarin e dënuar më parë për drogë dhe plagosje

•Pas gjashtë orë kërkimesh, policia e Sarandës ka kapur 52-vjeçarin Fatmir Jashari, i cili plagosi me thikë dy persona. •Fatmir Jashari, i njohur me pseudonimin “Radari”, plagosi gjatë mesditës së sotme me thikë dy persona në Sarandë, të cilët janë jashtë rrezikut. •Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00, në lagjen nr. 2, Sarandë, ku dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, Jashari ka plagosur me thikë Edmond Sulon, 54-vjeç dhe Spiro Llambrin, 62- vjeç. •Edmond Sulo është qëlluar me thikë në kokë dhe poshtë sqetullës. • Fatmir Jashari i njohur me pseudonimin “Radari”, me profesion peshkatar, rezulton i arrestuar në vitin 2000 në Korfuz për “trafik droge”, ngjarje për të cilën u dënua me 2 vjet burg. • Po kështu është arrestuar në vitin 2009 nga policia e Gjirokastrës, pasi është kapur me një sasi prej 50 kg marijuanë, por u lirua pas disa muajsh. Është arrestuar në vitin 2013 në Sorone, Bashkia Konispol me 240 kg marijuanë. • Gjatë kontrollit të banesës se Fatmir Jasharit në 2009, u gjetën 3 armë zjarri automatike tip kallashnikovë, 2 kilogramë tritol, 680 kapsolla detonatore, ku 50 copë ishin të montuara me fije teli, 50 metra fitil ndezës, 1500 fishekë model 56 (automatiku) dhe 6 krehëra automatiku me fishekë.

4 artikuj për këtë temë.

3 MUAJ ME PARE

Kapet pas 6 orësh 52-vjeçari që plagosi 2 persona, në banesë iu gjet lëndë plasëse artizanale, kapsolla detonatore dhe fishekë luftarakë

Plagosja e dyfishtë në Sarandë/ Policia kap pas 6 orësh
Fatmir Jashari

SARANDË- Pas gjashtë orë kërkimesh, policia e Sarandës ka kapur 52-vjeçarin Fatmir Jashari, i cili plagosi me thikë dy persona. Fatmir Jashari, i njohur me pseudonimin “Radari”, pas një konflikti për motive të dobëta, plagosi me thikë Edmond Sulon 54-vjeç dhe Spiro Llambrin 62- vjeç, të dy banues në Sarandë.

Edmond Sulo është qëlluar me thikë në kokë dhe poshtë sqetullës. Burime zyrtare të policisë njoftojnë se gjatë kontrollit në banesën e 52-vjeçarit, kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi lënde të dyshuar nitrat amoni, që përdoret si lëndë plasëse artizanale, 16 kapsolla detonatore dhe 3 fishekë luftarakë.

52-vjeçari akuzohet për veprat penale “Plagosja e rendë me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Njoftimi nga policia

“Sot, rreth orës 14:00, në lagjen nr. 2, Sarandë, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi F. J., 52 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasit E. S., 54 vjeç dhe S. Ll., 62 vjeç, të dy banues në Sarandë, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën. Si rezultat i veprimeve të shpejta dhe profesionale nga Policia, u bë e mundur kapja dhe shoqërimi në ambientet e Komisariatit të Policisë Sarandë, i autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasit F. J. Në vijim të veprimeve, shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit në banesën e 52-vjeçarit, gjetën dhe sekuestruan një sasi lënde të dyshuar nitrat amoni, që përdoret si lëndë plasëse artizanale, 16 kapsolla detonatore  dhe 3 fishekë luftarakë. Në përfundim të veprimeve procedurale, nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit F. J., 52 vjeç, për veprat penale “Plagosja e rendë me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit". Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.

3 MUAJ ME PARE

Plagosi dy persona në Sarandë, del fotoja e 52- vjeçarit të shpallur në kërkim (FOTO)

Plagosja e dyfishtë në Sarandë/ Policia kap pas 6 orësh
Fatmir Jashari

TIRANË- Personi në foto është Fatmir Jashari, i njohur me pseudonimin “Radari”, i cili plagosi gjatë mesditës së sotme me thikë dy persona, të cilët janë jashtë rrezikut. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00, në lagjen nr.2, Sarandë, ku dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, Jashari ka plagosur me mjet prerës (thikë) Edmond Sulon 54-vjeç dhe Spiro Llambrin 62- vjeç, të dy banues në Sarandë. Edmond Sulo është qëlluar me thikë në kokë dhe poshtë sqetullës.

Ja për çfarë është dënuar Fatmir Jashari

Ai rezulton me precedentë penalë dhe mësohet se më herët është arrestuar tre herë për vepra të ndryshme penale. Fatmir Jashari është arrestuar në vitin 2000 ne Korfuz, nën drejtimin e një skafi me të cilin kryente 'trafik droge', ngjarje për të cilen u dënua 2 vite burg. Po kështu është arrestuar në vitin 2009 nga Policia e Gjirokastrës me një sasi prej 50 kg kanabis, por u lirua pas disa muajsh. Është arrestuar në vitin 2013 në Sorone, Bashkia Konispol me 240 kg kanabis.

Gjatë kontrollit te banesës së Fatmir Jasharit në 2009 u gjetën 3 zjarri automatike tip kallashnikov, 2 kilogramë tritol, 680 kapsolla detonatore, ku 50 copë ishin të montuara me fije teli, 50 metra fitil ndezës, 1500 fishekë model 56 (automatiku) dhe 6 krehëra automatiku me fishekë. Ndërsa në vitin 2013 në automjetin që u kap me drogë, i’u gjet 1 kallashnikov ndërsa në banesë disa kapsolla detonatorë.

3 MUAJ ME PARE

Qëlloi me thikë në kokë Sulon, kush është autori? Policia në ndjekje të “Radarit”, peshkatari i dënuar me parë për drogë dhe plagosje

Plagosja e dyfishtë në Sarandë/ Policia kap pas 6 orësh
Rajoni i policise Sarande

SARANDË/Policia e Sarandës ka identifikuar dhe shpallur në kërkim personin i cili plagosi me thikë këtë mesditë dy persona në Sarandë. Autori i dyshuar është Fatmir Jashari, 52-vjeç, i cili plagosi shtetasit Edmond Sulo, 54-vjeç dhe Spiro Llambri, 62-vjeç. Të plagosurit, fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Sot, rreth orës 14:00, në lagjen nr.2, Sarandë, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi F. J., 52 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasit E. S., 54 vjeç dhe S. Ll., 62 vjeç, të dy banues në Sarandë.

Dy të dëmtuarit ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën. Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të autorit të dyshuar, me qëllim kapjen e tij. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë dhe po punon për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Autoi i njohur me pseudonimin “Radari”, i dënuar për “trafik droge”

Mësohet Fatmir Jashari i njohur me pseudonimin “Radari”, me profesion peshkatar, rezulton i arrestuar në vitin 2000 në Korfuz nën drejtimin e një skafi me të cili kryente 'trafik droge', ngjarje për të cilën u dënua me 2 vjet burg. Po ashtu i arrestuar në vitin 2009 nga policia e Gjirokastrës me një sasi prej 50 kg marijuanë, por u lirua pas disa muajsh. Arrestuar në vitin 2013 në Sorone, Bashkia Konispol me 240 kg marijuanë.

Gjatë kontrollit të banesës se Fatmir Jasharit në 2009, u gjetën 3 armë zjarri automatike tip kallashnikovë, 2 kilogramë tritol, 680 kapsolla detonatore, ku 50 copë ishin të montuara me fije teli, 50 metra fitil ndezës, 1500 fishekë model 56 (automatiku) dhe 6 krehëra automatiku me fishekë.

3 MUAJ ME PARE

Plagoset me thikë në kokë 54-vjeçari në Sarandë, Policia në kërkim të autorit (EMRI)

Plagosja e dyfishtë në Sarandë/ Policia kap pas 6 orësh
Policia

SARANDË- Një 54-vjeçar është plagosur në lagjen numër 2 në Sarandë. Bëhet fjalë për Edmond Sulon, 54-vjeçari i cili u paraqit në urgjencë me dy plagë të shkaktuara nga mjet prerës, në kokë dhe një poshtë sqetullës.

Nga të dhënat e para, 54-vjeçari është sulmuar me thikë nga një person, i cili është shpallur në kërkim policor. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Sot, rreth orës 14:00, në lagjen nr.2, Sarandë, dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi F. J., 52 vjeç, ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasit E. S., 54 vjeç dhe S. Ll., 62 vjeç, të dy banues në Sarandë. Dy të dëmtuarit ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të autorit të dyshuar, me qëllim kapjen e tij.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë dhe po punon për sqarimin dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

radari fatmir jashari sarande

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN