LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Sherr për disa degë ullinj, kërcet arma në Fushë Krujë. Vdes në spital i plagosuri, Policia kërkon autorin

• Një i vrarë në Fushë Krujë, pas një sherri për disa ullinj. • Ngjarja ka ndodhur paraditen e e sotme në fshatin Zgërdhesh. • 55-vjeçari Luan Hushi u qëllua disa herë në bark me armë zjarri nga bashkëfshatari i tij, Klodian Keqi. • I plagosuri ndërroi jetë tek Traumë në Tiranë, ndërsa autori është shpallur në kërkim nga Policia. • Keqi është një person me precedent penal. • Para disa vitesh ai u përfshi në një përplasje të armatosur mes dy fisesh në Fushë Krujë. • Ai dhe vëllai i tij, Jetmiri, u përplasën me fisin Daci.

5 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Qëlloi për vdekje me breshëri kallashnikovi bashkëfshatarin, del FOTO ja kush është autori

Sherr për disa degë ullinj, kërcet arma në Fushë
Klodian Keqi

KRUJË- Klodian Keqi dyshohet se është autori i vrasjes së Luan Hushit në Fushë Krujë. Keqi ka qëlluar me breshëri kallashnikovi bashkëfshatarin e tij, pas sherrit që kanë pasur për prerjen e druve në pyll duke i marrë edhe jetën. Luan Hushi ndërroi jetë në spital disa orë më parë.

Por kjo nuk është hera e parë që ai përfundon në burg. 12 vite më parë, ai u përfshi në një përplasje të armatosur mes dy fisesh në Fushë Krujë. Ai dhe vëllai i tij, Jetmiri, u përplasën me fisin Daci. Konflikti mes tyre përfundoi me një ‘luftë të vërtetë’. Mësohet se shkak i përplasjes u bë një konflikt pronësie. Jetmir Keqi dhe Mustafa Daci përfunduan të plagosur. Klodian Keqi u arrestua pak më vonë.

 

1 MUAJ ME PARE

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave 

Sherr për disa degë ullinj, kërcet arma në Fushë
Pamje nga vendi i ngjarjes

KRUJË- 55-vjeçari Luan Hushi nga Fushë Kruja ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë. Hushi ishte dërguar në Spitalin e Traumës për mjekim më të specializuar, por nuk ka mbijetuar. Ndërkohë, autori i krimit dyshohet se është Klodian Keqi.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme në Zgërdhesh të Fushë Krujës, në një zonë të pyllëzuar. Mendohet se shkak për krimin e rëndë është bërë një konflikt që ka nisur për një tokë me ullinj, por deri më tani nuk dihen detaje të tjera lidhur me ngjarjen.

1 MUAJ ME PARE

Plagosja me armë zjarri në Fushë Krujë, Policia jep detajet e para: Po kërkojmë autori

Sherr për disa degë ullinj, kërcet arma në Fushë

KRUJË- Luan Hushi, 55-vjeç, është qëlluar me armë zjarri paraditen e sotme në fshatin Zgërdhesh të Krujës. Ai ka marrë plagë në bark dhe tashmë është dërguar në spitalin e Traumës për ndihmë të specializuar mjekësore. Ndërsa bashkëfshatar i tij me inicialet K.Q. i cili tashmë është shpallur në kërkim nga uniformat blu.

Policia ka dhënë informacion për ngjarjen ku thekson se po punohet për sekuestrimin e të gjitha provave me qëllim dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje.

NJOFTIMI I PLOTË:

Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 09:45, në fshatin Zgërdhesh, Krujë, pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi L. H, rreth 55 vjeç, është plagosur me armë zjarri nga shtetasi K.Q, i cili është larguar menjëherë pas ngjarjes. Shërbime të shumta policie kanë shkuar në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur kapjen e autorit. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe sekuestrimin e të gjitha provave me qëllim dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje.

1 MUAJ ME PARE

Plagosja në Fushë-Krujë, kush është autori (EMRI)

Sherr për disa degë ullinj, kërcet arma në Fushë
Foto ilustruese

KRUJË- Detaje të reja janë bërë me dije nga plagosja e ndodhur në Fushë Krujë paraditen e sotme. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se 55-vjeçari Luan Hushi dyshohet se është plagosur me armë zjarri nga Klodian Keqi. Të dy janë bashkëfshatarë, ndërsa mësohet se janë konfliktuar me njëri-tjetrin për një sherr banal. 

1 MUAJ ME PARE

Sherr për disa degë ullinj, kërcet arma në Fushë Krujë. Vdes në spital i plagosuri, Policia kërkon autorin

 

luan hushi fushë- krujë plagosje ne fushë- krujë vdes luan hushi klodian keqi

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra