LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Konflikt për parcelën e kanabisit? Vritet 44-vjeçari në Shkodër, shpallet në kërkim Maltin Gjini, e identifikoi vëllai i viktimës

• Pjetër Gjoka, baba i dy fëmijëve u qëllua mbrëmë për vdekje në zonën malore të Kaftallës në Pukë. • Ngjarja ndodhi mbrëmjen e të martës, ku 44-vjeçari u qëllua disa herë më pistoletë, por plumbi që mori në bark i kishtoi jetën. • Fillimisht dy persona të panjohur e dërguan në qendrën shëndetësore të Vaut të Dejës, e më pas u transportua në spitalin e Shkodrës, ku edhe ndërroi jetë në sallën e operacionit. • Deri më tani është mësuar se Gjoka ishte bashkë me të vëllanë në vendlindje kur u qëllua me pistoletë. • Sipas të vëllait, autori i vrasjes është Maltin Gjini, i cili është shpallur në kërkim nga ana e Policisë së Shtetit. • Dyshohet se shkak për konfliktin mund të jetë bërë një parcelë kanabis, por kjo pritet të konfirmohet zyrtarisht nga Policia e Shkodrës që po kryen hetimet. •Një pistë tjeter ku po hetohet është ajo e konfliktit për shkaqe pronësie pasi si dhe viktima, ashtu edhe autori, janë nga e njëjta zonë.

5 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

FOTOJA- U vra me plumb në bark, kush është viktima nga Lezha!

Konflikt për parcelën e kanabisit? Vritet 44-vjeçari në
Pjetër Gjoka (Kola)

SHKODËR- Personi që shihni në foton e mëposhtme është Pjetër Gjoka (Kola), 44-vjeçari që u vra dje me armë zjarri. Ai vra me armë zjarri mbrëmjen e djeshme, ndërsa vëllai i viktimës pretendon se autori i vrasjes është Maltin (Anton) Gjini.

Konflikt për parcelën e kanabisit? Vritet 44-vjeçari në

Ky i fundit është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit, por deri më tani nuk ka asnjë të dhënë për kapjen e tij.

2 MUAJ ME PARE

U vra me plumb në bark! Vëllai i 44-vjeçarit tregoi në Polici kush ishte autori

Konflikt për parcelën e kanabisit? Vritet 44-vjeçari në
Pjetër Kola

SHKODËR- Pjetër Gjoka (Kola), është 44-vjeçari i cili u vra me armë zjarr nga Maltin (Anton) Gjini. Ka qenë vëllai i viktimës ai që ka bërë të mundur identifikimin e autorin.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se ka qenë vëllai i viktimës i cili ka dërguar në spital vëllain e tij ku ka treguar edhe në Polici se kush ka qenë autori.

Si ndodhi vrasja? 44-vjeçari u pikas i plagosur rëndë në rrugë nga dy persona dhe në orën 18:00 u dërgua në qendrën Shëndetësore të Vaut të Dejës. Duke qenë se gjendja e tij shëndetësore ishte e rëndë, Kola u nis me urgjencë ë Spitalin Rajonal Shkodër. Aty, 44-vjeçari iu nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale, por fatkeqësisht ndërroi jetë pasi nuk mundi që tu mbijetonte plagëve të marra. Pritet që marrja në pyetje e dëshmitarëve apo pamjet filmike të sekuestruara nga kamerat e sigurisë në zonën ku ka ndodhur ngjarja të zbardhë më shumë detaje në lidhje me krimin. 

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e 44-vjeçarit në Pukë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori (EMRI)

Konflikt për parcelën e kanabisit? Vritet 44-vjeçari në
Policia

PUKË- Martin Përgjini është shpallur në kërkim nga policia pasi akuzohet se është personi që vrau një ditë më parë  autori i vrasjes së ndodhur një natë më parë në fshatin Qafë Çelë të Pukës. Ende nuk janë zbardhur më shumë detaje në lidhje me sherrin e nisur mes dy personave, gjë që përfundoi me vrasjen e 44-vjeçarit Pjetër Kola. Përgjini akuzohet se ka qëlluar me plumb në bark Kolën, gjë që i shkaktoi më pas vdekjen.

44-vjeçari u pikas i plagosur rëndë në rrugë nga dy persona dhe në orën 18:00 u dërgua në qendrën Shëndetësore të Vaut të Dejës. Duke qenë se gjendja e tij shëndetësore ishte e rëndë, Kola u nis me urgjencë ë Spitalin Rajonal Shkodër. Aty, 44-vjeçari iu nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale, por fatkeqësisht ndërroi jetë pasi nuk mundi që tu mbijetonte plagëve të marra.

Pritet që marrja në pyetje e dëshmitarëve apo pamjet filmike të sekuestruara nga kamerat e sigurisë në zonën ku ka ndodhur ngjarja të zbardhë më shumë detaje në lidhje me krimin. 

2 MUAJ ME PARE

U plagos me armë zjarri te Vau i Dejës, 44-vjeçari Pjetër Kola ndërron jetë në spital

Konflikt për parcelën e kanabisit? Vritet 44-vjeçari në
Foto ilustruese

SHKODËR- Pjetër Kola, 44-vjeçari i cili u plagos me armë zjarri, ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës. 44-vjeçari ndërroi jetë në sallë të operacionit për shkak të komplikacioneve shëndetësore, edhe pse fillimisht u raportua se ishte jashtë rrezikut për jetën. 

“Rreth orës 18:00, në qendrën shëndetësore të Vaut të Dejës është paraqitur për ndihmë mjekësore, shtetasi P. K., 44 vjeç, nga Lezha, i plagosur me armë zjarri, në rrethana ende të paqarta, ne fshatin Qafë Çelë, Pukë. Ky shtetas është transportuar në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjekësore më të specializuar, i cili ndërroi jetë në spitalin e Shkodrës. Është ngritur menjëherë grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve”,- tha Policia në një informacion paraprak për mediat.

2 MUAJ ME PARE

EMRI- U plagos sot në Shkodër, kush është 44-vjeçari që u qëllua me armë

Konflikt për parcelën e kanabisit? Vritet 44-vjeçari në
Foto ilustruese

SHKODËR- Pjetër Kola është personi që u plagos sot në Shkodër. 44-vjeçari nga fshati Ungrej i Lezhës është dërguar në qendrën shëndetësore në Vaun e Dejës nga dy persona, të cilët më pas janë zhdukur. Më pas, për shkak të gjendjes shëndetësore, nga aty është transportuar në spitalin rajonal të Shkodrës për mjekim më të specializuar dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Mirëpo nuk dihet se kush qëlloi mbi të, ndërsa po kërkohet për dy personat që e dërguan në spital. Deri më tani edhe arsyet e plagosjes së 42-vjeçarit Pjeter Kola mbeten ende të paqarta.

pjeter kola plagosje ne shkoder shkoder vritet pjetër kola

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE