LIVE UPDATES
Sport

Apeli nuk fal, Torasa dhe Batha do t’i mungojnë Tiranës në sfidën ndaj Kukësit

3 Nëntor 2020, 17:51 Nga DOSJA
Apeli nuk fal, Torasa dhe Batha do t’i mungojnë Tiranës në

TIRANE – Mesfushorët bardheblu Agustin Torasa dhe Idriz Batha, përfundimisht do të mungojnë në radhët e skuadrës kampione në fuqi (Tirana) në ndeshjen hapëse të Kampionatit të 82-të të Superiores, ndaj verilindorëve të Kukësit, ndeshje që do të zhvillohet të mërkurën, në orën 13:45 në stadiumin “Skënderbeu” të Korçë.

Klubi kryeqytetas i Tiranës e kishte apeluar vendimin për dënimin e dy mesfushorëve të saj Torasa dhe Batha, me 4 ndeshje pezullim, për shkak të sjelljeve të pahijshme të tyre ndaj zyrtarëve në një ndeshje miqësore. Por Komisioni i Apelit në mbledhjen e tij të radhës ka lënë në fuqi vendimin e Disiplinës.

Një ndeshje të dy lojtarët bardheblu e kanë shlyer në Kupë dhe nëse do t’iu përgjysmohej dënimi, ata do të ishin në fushë ndaj Kukësit, pasi do ta shlyenin gjysmën e ndeshjeve me gjobë.

E njëjta gjë vlen edhe për futbollistin Qudus Lawal të Bylisit, që është pezulluar 5 ndeshje. Edhe në rastin e lojtarit të skuadrës ballshiote është lënë në fuqi vendimi i Disiplinës.

Ja dhe vendimet e Komisionit të Apelit në FSHF, datë 03.11.2020

Vendimi nr.1

Vendimi nr.2

Vendimi nr.3

B.T (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport bardheblute kampionati i 820te i superiores komisioni i apelit komisioni i disiplines kukesi skuadra verilindore tirana bardheblute kampionati i 820te i superiores komisioni i apelit komisioni i disiplines kukesi skuadra verilindore tirana

Sondazh

Poll
Sport 3 Nëntor 2020, 17:11

Covidi lë pa Champions gjyqtaren Rusta

TIRANE – Situata me Covidin ka dalë nga kontrolli në të gjithë Europën aq më tepër në akvitietet të kontaktit dhe të intesitetit të lartë sic është futbolli. Së...

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim