LIVE UPDATES
Art&Argëtim

" Rritja e djemve adoleshentë nuk është kurrë e lehtë", Spears i përgjigjet akuzave të ish-bashkëshortit

Britney, e cila u martua me Sam Asghari në qershor, u përgjigj në Instagram ku tha se ndjehet e trishtuar që ishbashkëshorti ka vendosur të flasë publikisht për situatën e tyre familjare.

8 Gusht 2022, 14:45 Nga d.a.
" Rritja e djemve adoleshentë nuk është kurrë e
Federline dhe Spears

SHBA- Ylli i popit Britney Spears ka thyer heshtjen e saj në lidhje me pretendimet bombë të ish-it të saj Kevin Federline për fëmijët e tyre.

Sipas Enews, Britney, e cila u martua me Sam Asghari në qershor, u përgjigj në Instagram ku tha se ndjehet e trishtuar që ishbashkëshorti ka vendosur të flasë publikisht për situatën e tyre familjare.

"Trishtohem kur dëgjoj se ish-burri im ka vendosur të diskutojë marrëdhënien mes meje dhe fëmijëve të mi. Siç e dimë të gjithë, rritja e djemve adoleshentë nuk është kurrë e lehtë për askënd. Më shqetëson fakti që arsyeja bazohet në Instagramin tim,”-shkroi Britney.

Duke folur për ITV News në një intervistë televizive që do të jepet së shpejti, ish-bashkëshorti i këngëtares Kevin Federline tha se djemtë e tyre Sean Preston Federline, 16 vjeç dhe Jayden James Federline, 15 vjeç, "kanë vendosur të mos e shohin nënën e tyre". 

“Ka disa muaj që nuk e kanë parë. Ata morën vendimin që të mos shkonin në dasmën e saj”.-tha Federline.

Kevin tha gjithashtu në intervistë se ai bëhej gjithnjë e më i pakëndshëm me atë që Sean dhe Jayden dyshohet se i besuan atij që kishin parë gjatë vizitave të tyre në vitet e fundit. Pa dhënë detaje, ai shtoi se kishte shumë gjëra që po ndodhnin me të cilat nuk ndiheshe rehat. Ai tha gjithashtu se djemtë bënë zgjedhjen e tyre për të mos parë Britney në vazhdën e aktivitetit të saj në Instagram.

Në intervistën për ITV, Kevin vuri në dukje gjithashtu se si Britney e ka kritikuar publikisht atë në Instagram, si dhe anëtarët e familjes së saj mes një grindjeje të gjatë që rrjedh nga kujdestaria e saj 13-vjeçar, i cili u ndërpre nëntorin e kaluar.

Djemtë jetojnë me babanë e tyre, gruan e tij Victoria Prince dhe dy vajzat e çiftit. Në vitin 2018, Kevin dhe Britney rregulluan marrëveshjet e tyre të kujdestarisë, duke i dhënë atij kujdestarinë e djemve të tyre 70 për qind të kohës, nga 50 për qind. 

britney spears sam asghari kevin federline 

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN