LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Amber Heard apelon urdhrin e pagesës mbi 10 milionë dollarë për shpifjen ndaj Depp

Gjyqi i famshëm i Amber Heard dhe Johnny Depp zgjati 6 javë. Amber Heard apeloi vendimin e një gjykate të Virxhinias duke e urdhëruar atë t'i paguajë Depp mbi 10 milionë dollarë gjatë një gjyqi të profilit të lartë

22 Korrik 2022, 15:33 Nga s.s
Amber Heard apelon urdhrin e pagesës mbi 10 milionë dollarë
Johnny Depp dhe Amber Heard

SHBA- Amber Heard të enjten apeloi vendimin e një gjykate të Virxhinias duke e urdhëruar atë t'i paguajë ish-bashkëshortit Johnny Depp mbi 10 milionë dollarë gjatë një gjyqi të profilit të lartë për shpifje që ekspozoi punën e brendshme të martesës së tyre të trazuar.

Avokatët e Heard depozituan dokumente në gjykatën e qarkut Fairfax, ku një gjyq prej 6 javësh paraqiste dëshmi të ndryshme nga Heard dhe Depp. Dokumenti njofton gjykatën e apelit të Virxhinias që Heard synon të apelojë vendimin, si dhe vendimet që gjyqtari mori pas vendimit, duke përfshirë refuzimin e kërkesës së Heard për të anuluar vendimin dhe për të hedhur poshtë padinë ose për të urdhëruar një gjykim të ri, raporton The Guardian.

“Ne besojmë se gjykata bëri gabime, prandaj ata penguan një vendim të drejtë në përputhje me amendamentin e parë. Ne po apelojmë vendimin. Ne e kuptojmë se regjistrimi i sotëm do të ndezë zjarret në Twitter, ka hapa që duhet të ndërmarrim për të siguruar drejtësi dhe drejtësi”, tha një zëdhënës i Heard në një deklaratë.  Depp e paditi Heard-in për një shpifje të bërë në dhjetor në vitin 2018 që ajo shkruajti në gazetën “The Washington Post” duke e përshkruar veten si "një figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje".

Heard paraqiti kundërpadi, duke pretenduar se ish-avokati i Depp po gënjente duke i karakterizuar publikisht akuzat e saj për abuzim si një mashtrim. Gjyqtarët urdhëruan që Heard t'i paguante aktorit 10 milionë dollarë si dëmshpërblim dhe 5 milionë dollarë për dëmshpërblim. Dëmet ndëshkuese u reduktuan në 350 mijë dollarë nën një kufi shtetëror, ndërsa Heard mori vetëm 2 milionë dollarë për kundërpadinë e saj.

3 muaj më parë aktori Johnny Depp dëshmoi në gjykatën në Fairfax, Virxhinia në çështjen e shpifjes kundër ish-bashkëshortes së tij Amber Heard. Depp diskutoi ndryshimin e natyrës së marrëdhënies së tij me Heard. Ai e akuzoi aktoren për thirrje dhe komente nënçmuese për të në disa raste në marrëdhëniet e tyre.

johnny depp johnny deep dhunon amber heard amber heard

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni