LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ditë e trazuar dhe plot debate, parashikimi i horoskopit për çdo shenjë

Parashikimi i horoskopit për sot.

19 Maj 2024, 07:02 Nga N.F
Ditë e trazuar dhe plot debate, parashikimi i horoskopit për
Foto ilustruese

Dashi

Dite shume e trazuar kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Asgjë nuk do shkoje ashtu si kishit menduar sepse debatet do jene te pafundme. As beqaret nuk do kenë fat ne dashuri dhe do mbeten serish vetëm edhe sot. Ne planin financiar duhet te luftoni fort për t’i zgjidhur sa me pare problemet qe ju kane dale. Po i late pas dre situata mund te ndërlikohet.

Demi

Do përjetoni kënaqësi te reja sot ne jetën tuaj ne çift dhe për këtë arsye do ndiheni me se miri pranë atij qe dashuroni. Çdo surprize ai do e ketë menduar me maturi dhe kujdes. Beqaret do arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë prej kohesh. Me financat tregohuni te matur sepse duhet t’ia dilni mbanë me aq sa keni. Nuk priten me hyrje te ardhurash për njëfarë kohe.


Binjaket

Venusi premton një dite te lumtur dhe te mbushur me emocione shpërthyese gjate kësaj dite. Shfrytëzojeni deri ne minutën e fundit sepse nuk do përsëriten shpesh çaste te tilla. Edhe për beqaret klima do jete e ngrohte dhe e përshtatshme për takime impresionuese. Ne planin financiar nuk është ende momenti për te kryer investime te mëdha.

Gaforrja

Do qëndroni me shume kohe me atë qe keni ne krah sot dhe do flisni gjere e gjate edhe për disa tema delikate. Edhe ata qe kane kaluar një periudhe te tensionuar do ndihen me te qete. Për beqaret do jete një dite plot ngjyra dhe risi. Shfrytëzojeni deri ne maksimum. Ne planin financiar tregohuni te arsyeshëm me shpenzimet nëse nuk doni te keni probleme me vone.

Luani

Lidhja juaj ne çift do jete me e bukur dhe me e veçante gjate kësaj dite. Do shkoni neper vende te reja dhe do përjetoni ndjesi te papërshkrueshme. Beqaret do hedhin hapat e para drejt një lidhjeje serioze dhe mjaft te bukur. Ne planin financiar do keni tronditje te vogla, por situata do stabilizohet shpejt. Do jeni shume te zotet ne këtë sektor.

Virgjeresha

Pasioni do rindizet ne çift gjate kësaj dite. Edhe ata qe kane pasur mosmarrëveshje do ndihen disi me te qete dhe do i mendojnë gjerat me kujdes. Venusi do jete planeti me i favorshëm për beqaret gjate kësaj dite. Ne momentet qe ata me pak e presin do takojnë princin e tyre te kaltër. Situata financiare do jete me e qëndrueshme sesa ju mendonit.

Peshorja

Tregohuni me te vëmendshëm ndaj detajeve te vogla ne jetën tuaj ne çift sot sepse edhe ato kane rëndësinë e tyre. pritet qe ndryshimet te jene rrënjësore dhe për mire. Beqaret nuk do tregohen aspak te hapur dhe serish do mbeten vetëm. Financat mund te kenë ndonjë tronditje për shkak te disa shpenzimeve te nevojshme qe do ju duhet te kryeni. Mos u alarmoni.

Akrepi

Do i jepni rëndësinë e duhur jetës tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe lidhja juaj do i kaloje te gjitha pengesat. Do ju duket sikur dashuroni me tepër se kurrë partnerin. Beqaret nuk duhet t’iu besojnë te gjitha premtimeve qe do ju bëjnë disa persona. Situata financiare do varet nga mënyra sesi ju do i menaxhoni te ardhurat qe keni. Tregohuni sa me te kujdesshëm.

Shigjetari

Çastet e lumtura do jene te shumta sot ne jetën tuaj ne çift kështu qe nuk do keni çfarë te kërkoni me tepër. Beqaret nuk duhet ta humbasin optimizmin deri ne çastin e fundit sepse ne mbrëmje priten disa takime mbresëlënëse. Ne planin financiar është dita me e favorshme për te bere një riorganizim tërësor te buxhetit. Kërkoni edhe ndihmën e specialisteve nëse mundeni.

Bricjapi

Nëse jeni ne një lidhje duhet te bëni shume përpjekje sot për t’i qëndruar besnik personit qe keni ne krah. Te shumte do jene ata qe do mundohen t’iu joshin dhe t’ju tërheqin pas vetes. Beqaret nga ana tjetër do i kenë te shumta mundësitë për takime, por do jene te pavendosur. Ne planin financiar kërkohet sa me tepër maturi dhe kujdes. Ju mund t’ia dilni mbanë edhe me pak shpenzime.

Ujori

Do jeni me humor shume te mire gjate kësaj dite dhe te gatshëm te bëni gjithçka qe lidhja juaj te jete emocionuese. Partneri nga ana e tij do ketë menduar t’iu surprizoje me një propozim interesant. Beqaret do vazhdojnë te jene ne kërkim te shpirtit binjak, por as sot nuk do arrijnë ta gjejnë. Ne planin financiar do kryeni operacione te rëndësishme sepse situata do jete e qëndrueshme.

Peshqit

Dite e mbushur me risi kjo e sotmja për te dashuruarit. Ne çdo moment do përjetoni emocione te jashtëzakonshme dhe do ndiheni për mrekulli. Beqaret do joshin pa fund, por serish nuk do e gjejnë dot atë qe kane ëndërruar. Beni durim! Financat fatmirësisht nuk do jene shume te këqija, megjithatë nuk rekomandohen ende shpenzime marramendëse.

parashikim i yjeve

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme