LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Këta 10 aktorë paguhen më shumë se 1 milion euro për episod!

 Shumë prej yjeve të shfaqjeve hit janë larguar nga studio me 1 milion dollarë për një episod të vetëm.

1 Gusht 2022, 20:31 Nga k.m.
Këta 10 aktorë paguhen më shumë se 1 milion euro për
Foto ilustruese

SHBA- Mund të ndodhë që yjet e filmit në Hollywood gëzojnë më shumë lavdi shumë herë sesa aktorët e serialeve televizive. Kjo, megjithatë, ka filluar të ndryshojë si nga preferencat e publikut. Shumë prej yjeve të shfaqjeve hit janë larguar nga studio me 1 milion dollarë për një episod të vetëm. Këta janë disa nga yjet më të paguar të ekranit.

1. Jason Sudeikis - 'Ted Lasso'

Jason Sudeikis, ylli i serialit "Ted Lasso", paguhet rreth 1 milion dollarë për episod për rolin kryesor. Ted Lasso lëviz nga Kansas në Angli për të trajnuar një ekip futbolli, edhe pse ai nuk ka asnjë lidhje me këtë sport.

2. Elisabeth Moss - 'Shining Girls' 

Elisabeth Moss, përflitet të jetë një multimilionere pasi të ardhurat e saj rriten me 1.1 milion dollarë për episod. Në thrillerin psikologjik, Moss luan Kirby, një gazetare gazete që i mbijeton një sulmi brutal që e lë atë në një realitet që ndryshon vazhdimisht. Qëllimi i saj është të kapë autorin e sulmit, i cili ka vendosur të bëjë të njëjtën gjë me shumë gra të tjera.

3. Helen Mirren - "1923"

Prequel-i i ardhshëm i "Yellowstone" thuhet se do ta bëjë Helen Mirren një multimilionere, pasi sipas revistës Variety, aktorja do të fitojë 1 milion dollarë për episod. Megjithatë, nuk janë dhënë detaje të mëtejshme për personazhin që ajo do të luajë, por seriali do të ketë premierë në Paramount+ dhjetorin e ardhshëm.

4. Paul Rudd - "The Shrink Next Door"

Paul Rudd është një nga aktorët më të paguar televiziv. Ylli i serialit të ri të Apple+ 'The Shrink Next Door' thuhet se ka rënë dakord të paguhet 1 milion dollarë për episod. Në fakt, sipas informacioneve të deritanishme, seriali do të ketë tetë episode. Në serialin, i cili bazohet në një histori të vërtetë, Rudd merr rolin e Dr. Isaac Herskopf, një psikolog narcisist dhe manipulues.

5. Will Ferrell - "The Shrink Next Door"

Në të njëjtin serial, Will Ferrell, ishte në gjendje të binte dakord për një pagë të ngjashme. Ai do të luajë Marty Markovich, pacientin e pasur dhe të pambrojtur të Herskopf-it, i cili i drejtohet psikologut për ndihmë në trajtimin e ankthit të tij. 

6. Michael Keaton - "Dopesick"

Dr. Samuel Phoenix i Hulu dhe serialit "Dopesick", gjithashtu u pagua me 1 milion dollarë për episod. Michael Keaton luan një mjek në një qytet të vogël të Virxhinias, i cili është i bindur nga një shitës për t'u rekomanduar pacientëve të tij OxyContin. Por Phoenix padashur i bën të varur pacientët e tij dhe veten e tij nga qetësuesi.

7. Kevin Costner - 'Yellowstone'

Kevin Costner u bë një nga aktorët më të paguar në televizion kur nënshkroi për sezonin e katërt të 'Yellowstone'. Duke marrë 1.3 milionë dollarë për episod, patriarku i shfaqjes ka nënshkruar një nga kontratat më të mira ndonjëherë për një serial televiziv. Aktori luan patriarkun, John Dutton, i cili përpiqet të mbrojë Yellowstone Ranch me familjen e tij. 

8. Mahershala Ali - 'The Plot'

"The Plot" mund të mos jetë shfaqur ende premierë, por Mahershala Ali ka bërë tashmë miliona nga seria e kufizuar e Disney 'Onyx Collective'. Ai luan një shkrimtar, të cilit i jepet mundësia e jetës përmes një akti plagjiaturë. Në vazhdën e krimit të tij, ai duhet të mbrojë veten dhe jetën që ka ndërtuar, ndërkohë që kërcënohet nga dikush që e di sekretin e tij.

9. Harrison Ford - "1923"

Parathënia e "Yellowstone" me titull "1923" jo vetëm që do ta bëjë të pasur Mirren, por edhe yllin e saj, Harrison Ford, duke u paguar gjithashtu 1 milion dollarë për episod të serialit të ardhshëm.

10. Sylvester Stallone - 'Tulsa King'

Sylvester Stallone aktualisht është në mes të xhirimeve të dramës së ardhshme 'Tulsa King', e cila pritet t'i fitojë atij 1 milion dollarë për episod. Aktori do të luajë kumbarin e Nju Jorkut, i cili detyrohet të fillojë nga e para në Tulsa, Oklahoma, pasi ka kaluar 25 vitet e fundit në burg./Protothema

aktoret me te paguar

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN