LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Lajm i trishtë/ Aktorja Anne Heche nuk pritet të mbijetojë nga aksidenti me makinë

Në një deklaratë, familja e Heche tha përmes një përfaqësuesi se ajo kishte pësuar "një dëmtim të rëndë anoksik të trurit" dhe tani po mbahej në mbështetje të jetës për të përcaktuar nëse organet e saj ishin të zbatueshme për dhurim.

12 Gusht 2022, 08:41 Nga d.a.
Lajm i trishtë/ Aktorja Anne Heche nuk pritet të mbijetojë nga
Anne Heche

SHBA- Familja e Anne Heche thotë se aktorja amerikane "nuk pritet të mbijetojë" nga një përplasje e rëndë që bëri që automjeti i saj të përfshihet nga flakët të premten e kaluar.

Sipas Guardian, në një deklaratë, familja e Heche tha përmes një përfaqësuesi se ajo kishte pësuar "një dëmtim të rëndë anoksik të trurit" dhe tani po mbahej në mbështetje të jetës për të përcaktuar nëse organet e saj ishin të zbatueshme për dhurim. Familja tha se ka qenë "zgjidhja e saj prej kohësh" për të dhuruar organet e saj.

Ne duam të falënderojmë të gjithë për urimet dhe lutjet e tyre të mira për shërimin e Anne dhe falënderojmë stafin e përkushtuar dhe infermieret e mrekullueshme që u kujdesën për Anne në Qendrën e Djegieve Grossman në spitalin West Hills. Për fat të keq, për shkak të aksidentit të saj, Anne Heche pësoi një dëmtim të rëndë anoksik në tru dhe mbetet në koma, në gjendje kritike. Ajo nuk pritet të mbijetojë.”, thuhet në deklaratë.

Të enjten, oficerja Annie Hernandez tha se policia po hetojnë nëse Heche ishte i dëmtuar në kohën e incidentit pas një nxjerrje gjaku, por se "kërkohet testim shtesë për të përjashtuar çdo substancë që ishte administruar në spital". Heche përplasi makinën e saj në një shtëpi në zonën Mar Vista të Los Anxhelosit, pranë shtëpisë së saj, me shpejtësi të premten. Sipas raportimeve, përplasja shkaktoi një zjarr që u desh një orë për të shuar.

Banori i shtëpisë shpëtoi pa lëndime; fqinjët i thanë Fox News se makina kishte kaluar nëpër shtëpi. “Xhamat ishin thyer, kështu që hapa derën e pasme të makinës. [Heche] u përgjigj dhe tha se ajo nuk ishte mirë, kështu që ishte e vështirë. E di që nuk e nxorrën nga makina derisa zjarri u shua pak a shumë.”

Heche, 53, është e njohur për punën e saj në filma, duke përfshirë ribërjen e Psycho, Donnie Brasco dhe Cedar Rapids.

anne heche

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE