LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Po e ndjeni që vera ka mbaruar dhe kjo gjë s’po ju pëlqen, horoskopi për sot!

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme, 2 korrik 2022

2 Korrik 2022, 07:16 Nga d.a.
Po e ndjeni që vera ka mbaruar dhe kjo gjë s’po ju pëlqen,
Horoskopi

Dashi

Për ata që janë në çift çdo gjë po ju duket shumë monotone. Sot është një ditë e mirë për të krijuar miqësi të reja dhe për të parë fytyra të reja. Beqarët më në fund do realizojnë takimin e shumë ëndërruar i cili do ju ndryshojë totalisht të ardhmen. Në planin financiar buxheti paraqitet mjaft i mirë.

Demi

Edhe pse sot mendoni për punën dhe karrierën do të vëreni se nuk mund të anashkaloni çështjet e zemrës dhe partnerin/en. Beqarët nuk do dinë as vetë se çfarë duan dhe do zhgënjehen tej mase në fund të ditës. Në planin financiar kujdes me shpenzimet, tregohuni sa më të matur për të shmangur problemet.

Binjakët

Sot po mundohen t’ju vënë shkopinj nën rrota ju që jeni në një marrëdhënie në çift. Kjo gjë nuk do t’ju pengojë aspak të arrini ato synime që i keni vënë vetes. Beqarët do kenë një ditë të mbushur plot me takime, por do jenë të pavendosur dhe nuk do dinë çfarë hapash të marrin. Financat e mira.

Gaforrja

Po e ndjeni që vera ka mbaruar dhe kjo gjë s’po ju pëlqen. Një gotë vere në mbrëmje do të kalojë në biseda shumë të ngrohta me partnerin/en. Beqarët do realizojnë disa takime interesante dhe mund të ndryshojnë edhe statusin. Në financat i menaxhoni me maturi, nuk do keni asnjë problem.

Luani

Dita do të nisë pak e zymtë sot për shkak të një debati që nuk do të shkojë dhe aq mirë me partnerin/en. Pasditja do të jetë perfekte. Beqarët do jenë të hapur dhe do bëjnë atë që ju vijnë për mbarë dhe jeta do ju ndryshojë për mirë. Në planin financiar situata paraqitet e qetë dje pa probleme.

Virgjëresha

Sjellja juaj e mbyllur, pesimiste dhe superkritike sot do të krijojë probleme të mëdha në komunikim dhe kjo mund të sjellë debate edhe me partnerin/en. Beqarët ka mundësi të ndryshojnë statusin, por lidhja do ju sjellë më tepër mërzitje se lumturi. Financat do jenë të mira.

Peshorja

Edhe pse po dëgjoni shumë fjalë vërdallë përsëri kjo gjë nuk do ta prishë harmoninë tuaj e çift. Një ditë e bukur dhe e qetë sot për ju. Beqarët do realizojnë plot takime interesante dhe duhet të tregohen të hapur pasi do kenë plot mundësi të mira për të ndryshuar statusin. Financat do jenë të qëndrueshme.

Akrepi

Nuk keni dhënë shumë nga vetja në një çështje që është më e rëndësishme seç mendoni në lidhjen tuaj dashurore. Do të prisni që gjërat të qetësohen por do të jetë vonë. Beqarët do kenë një ditë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Financat nuk do jenë shumë të mira, por as problematike.

Shigjetari

Për shkak se nuk keni treguar maturi gjatë debateve me partnerin/en gjërat duket se po shkojnë edhe më keq dhe kjo gjë ju ka tronditur disi. Bëni durim. Beqarët duhet të jenë tepër të vëmendshëm në hapat që do ndërmarrin për të shmangur më vonë problemet. Financat do jenë të kënaqshme.

Bricjapi

Jeni duke menduar se si do ta kaloni fundjavën me partnerin/en dhe e keni gjetur zgjidhjen. Në shoqërinë e njeriut të zemrës do të kaloni momente shumë të këndshme. Beqarët pavarësisht se do realizojnë disa takime, nuk do mund ta ndryshojnë dot statusin edhe për pak kohë. Kujdes me shpenzimet.

Ujori

Paraqitet një vjeshtë shumë e nxehtë për këtë shenjë. Emocione pa fund në horizont për ata që janë në një marrëdhënie. Beqarët do i refuzojnë të gjitha ftesat për takime pasi nuk do jenë ende gati për të bërë ndryshime në jetën e tyre. Për financat do jetë ditë pozitive.

Peshqit

Jeni të hapur dhe të sinqertë me të gjithë sot dhe kjo është një veçori e juaja. Një udhëtim i shkurtër me partnerin/en parashikohet për fundjave. Beqarët duhet të sigurohen mirë përpara se të marrin vendime. Në planin financiar perspektivat janë të mira. Do keni mbështetjen e yjeve.

 

horoskopi 2 korrik 2022

Sondazh

Poll

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia