LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Sot konsideroni punën tuaj si një 'lojë' në vend të një detyre! Shenja që duhet të shijojë kohën tuaj të lirë, horoskopi ditor

Horoskopi ditor, 28 shtator

28 Shtator 2023, 07:47 Nga A.B

Sot konsideroni punën tuaj si një 'lojë' në vend

Dashi

Mund të jetë e vështirë të kalosh në modalitetin e relaksimit. Përfshirja me lojëra që pushtojnë mendjen tuaj do të ndihmojë në një tranzicion pozitiv. Nëse duhet të jeni në punë sot, përpiquni ta konsideroni punën tuaj si një lojë në vend të një detyre.

Demi

Mendoni veten si një yll filmi. Puna do të jetë më argëtuese nëse pretendoni se po luani një rol. Imagjinata juaj aktive mund t’ju çojë larg. Nëse nuk duhet të jeni në punë sot, kjo është edhe më mirë. Shijoni kohën tuaj të lirë dhe relaksoni mendjen tuaj.

Binjakët

Edhe nëse nuk jeni në punë sot, puna do të jetë në mendjen tuaj falë dikujt që ju telefonon dhe ju bën një pyetje në lidhje me disa çështje. Mbani në mend se nuk jeni i detyruar ta parashtroni këtë temë tani. Me shumë mundësi, mund të presë deri të hënën.

Gaforrja

Në përgjithësi jeni të përqendruar në botën materiale, por diçka në lidhje me energjinë e gjeneruar nga shtrirjet e sotme planetare ju bën të shikoni më thellë. Ky është një proces pozitiv, shërues, ndaj mos e luftoni. Nuk do të ndërhyjë në atë që po ndodh rreth jush.

Luani

Ju mund t’i eliminoni problemet e rënda të punës me lehtësi. Ka një rrjedhë të lehtë të ditës që po ju ndihmon të hiqni dorë nga intensiteti i javës së punës. Edhe nëse e gjeni veten në punë sot, merreni me qetësi. Në aspektin sentimental do ta gjeni veten në një lidhje.

Virgjëresha

Shpresoni të gjeni shpëtim nga çështjet e vështira me të cilat jeni përballur. Fatkeqësisht, megjithatë, niveli i intensitetit vazhdon – vetëm njerëzit dhe mjedisi ndryshojnë pak. Mundohuni të ruani sensin tuaj të humorit. Me paratë do të duhet të tregoni kujdes.

Peshorja

Ju nuk po kaloni shumë kohë me miqtë dhe familjen tuaj. Kjo është kryesisht për faktin se koka juaj është ende e mbushur me mbeturina të mbetura nga java e punës. Angazhohuni në një lloj aktiviteti që ju ndihmon të pastroni mendjen dhe të filloni gjithçka nga e para.

Akrepi

Merrni një leksion të mësuar gjatë javës së punës dhe zbatojeni atë në jetën tuaj familjare. Dikush në jetën tuaj personale mund të përdorë pak disiplinë ose këshilla të thjeshta praktike. Biseda rrjedh lehtësisht, duke i dhënë vetes diskutime produktive të kësaj natyre.

Shigjetari

Mënyra më e mirë për të shëruar veten nga java e kaluar është të flisni me të tjerët. Ndarja e përvojave, bisedave dhe marrëdhënieve tuaja me njerëzit e tjerë do të jetë jashtëzakonisht e dobishme. Do t’ju lehtësojë barrën dhe do ta bëjë javën e ardhshme të shkojë shumë më e qetë.

Bricjapi

Mendja juaj gumëzhin nga bisedat e një dite më parë. Duket sikur mendja juaj është në përsëritje dhe nuk mund t’i largoni fjalët e të tjerëve nga koka juaj. Bëni më të mirën për t’i lënë këto mendime të ikin dhe mos i lini ato të dominojnë vetëdijen tuaj sot.

Ujori

Edhe nëse nuk jeni fizikisht në punë, mendja juaj është ende e ngecur atje. T’i japësh vetes një pushim mendor do të jetë më e lehtë në të thënë sesa në të bërë. Angazhohuni në një aktivitet fizik. Përdoreni këtë lëvizje aktive për të larguar çdo stres, tendosje ose konfuzion që keni.

Peshqit

Atmosfera e ditës ju jep atë prekjen e misterit. Ju jeni magnetik dhe keni besimin suprem për t’u përshtatur, por ajo që ofroni sigurisht që nuk është aspak engjëllore. Ai person i veçantë mund të zbulojë se ju jeni më shumë sesa mund të përballojë.

horoskopi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni