LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Tradhtitë e kurorëzuara me martesë, çiftet e showbizzit që lanë partnerët për njëri-tjetrin

Dashuria mund të ndodhë kur dhe aty ku nuk e prisni. Megjithatë, kjo është e vështirë të pranohet kur do të thotë të lëndosh një person tjetër. Ja çfarë është tradhtia. Edhe nëse tradhtia më vonë çon në një marrëdhënie të re. Ju zbulojmë se kush në show-biz ka kryer fillimisht tradhti, e më pas ka pasur një lidhje me një të dashur

10 Gusht 2022, 10:24 Nga d.a.
Tradhtitë e kurorëzuara me martesë, çiftet e showbizzit
Aniston, Pitt, Jolie

SHBA- Edhe pse çdo tradhti është një dhimbje e madhe për personin tjetër, ajo mund të jetë shkaku i një fillimi të ri, një marrëdhënie të re dhe një dashuri të re. Bota e yjeve njeh shumë situata në të cilat të dashuruarit u bënë burrë e grua. Këta janë çifte që kanë qenë vetëm të dashuruar para lidhjes së tyre.

Woody Allen

Woody Allen konsiderohet si një regjisor legjendar, i cili është gjithashtu mjaft i çuditshëm. Filmat e tij u bënë klasikë sepse përshkruanin situata të pazakonta. Në vitin 1992, Woody u bë autori i një prej skandaleve më të mëdha morale në Hollywood. Ai ishte në një lidhje afatgjatë me aktoren Mia Farrow kur u zbulua se ishte i dashuruar me 21-vjeçaren Soon-Yi Previn. E gjithë bota u trondit. Pse? Sepse 21-vjeçarja ishte vajza e birësuar e Farrow! Për më tepër, partnerja prej shumë kohësh i Allen zbuloi foto nudo të të dashuruarve në banesën e Allen. Skandali moral përfundoi me ndarjen e Allen me Farrow, por marrëdhënia e tij me Soon mbijetoi. Çifti u martua në vitin 1997.

Tradhtitë e kurorëzuara me martesë, çiftet e showbizzit
Woody Allen

Angelina Jolie

Angelina Jolie dhe Brad Pitt, një nga çiftet më të nxehta të biznesit të shfaqjes u takuan në xhirimet e filmit "Mr. & Mrs. Smith". Tashmë gjatë xhirimeve, mediat spekuluan se skenat e dashurisë në film ishin më shumë se një sekuencë e mësuar. Është e rëndësishme që në atë kohë partnerja e jetës së Brad Pitt ishte e dashura Rachel nga "Friends", pra Jennifer Aniston. Pas xhirimeve, Pitt fillimisht pretendoi se asgjë serioze nuk kishte ndodhur në xhirime. Megjithatë, më në fund ai pranoi se ka një dashuri të zjarrtë për Angelina Jolie. Aniston u divorcua nga Pitt, i cili më vonë, në 2014, u bë bashkëshorti i filmit Lara Croft.

Tradhtitë e kurorëzuara me martesë, çiftet e showbizzit
Angelina Jolie dhe Brad Pitt

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston, e cila pati një rast tradhtie bashkëshortore në jetën e saj, nuk u shpëtua prej saj. Kur ajo u takua me Justin Theroux, burri pati një lidhje të lumtur dhe të gjatë. Pavarësisht kësaj, ai filloi menjëherë një lidhje të re me aktoren. Ai la partneren e tij dhe u martua me Jennifer Aniston në vitin 2015.

Tradhtitë e kurorëzuara me martesë, çiftet e showbizzit
Jennifer Aniston

Johnny Depp

I paepuri Johnny Depp kishte shumë vite që ishte në një lidhje me Vanessa Paradis. Ata shkuan mirë dhe duruan dobësitë e tyre të ndryshme. Megjithatë, kur Depp filloi të punonte në The Rum Diary, u raportua se ai ishte angazhuar në një lidhje me aktoren Amber Heard. Edhe pse nuk kishte asnjë lidhje formale me Vanessa Paradis, aktori i dha fund një lidhjeje dhjetëvjeçare dhe u martua me 28-vjeçaren Heard.

Tradhtitë e kurorëzuara me martesë, çiftet e showbizzit
Johnny Depp

Kamila Parker Bouls

Camilla Parker Bowles dhe Princi Charles kanë pasur njëri-tjetrin që nga viti 1970, kur u takuan për herë të parë në një ndeshje polo. Secili prej tyre u martua me partnerë të tjerë. Princi Charles u martua me Diana Spencer dhe Camilla u martua me Andrew Parker Bowles. Pavarësisht betimeve të betuara, Charles dhe Camilla takoheshin fshehurazi. Lidhja e tyre ishte e fshehur prej vitesh dhe ata vetë u ndanë nga partnerët e jetës. Vetëm atëherë ata mund të zyrtarizonin marrëdhënien e tyre. Dhe kështu ata u martuan në vitin 2005, gjë që u ndoq nga e gjithë bota.

Tradhtitë e kurorëzuara me martesë, çiftet e showbizzit
Camilla Parker Bowles dhe Princi Charles

Antonio Banderas

Kur Antonio Banderas takoi Melanie Griffith në xhirimet e "Too Much", ai jo vetëm që realizoi ëndrrën e tij për të punuar më në fund me aktoren e tij të dashur por puna në xhirimet e filmit rezultoi edhe në një ndjenjë pasionante mes dy aktorëve. Të dy ishin të martuar në atë kohë. Bashkë me goditjen përfundimtare në xhirime, në atë kohë edhe lidhja e tyre mori fund dhe më në fund ata arritën të martoheshin.

Tradhtitë e kurorëzuara me martesë, çiftet e showbizzit
Antonio Banderas

woody allen angelina jolie brad pitt princ charles

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari