LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Do të jeni të relaksuar dhe me humor për të shijuar. Horoskopi ditor!

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme 10 gusht 2022.

10 Gusht 2022, 07:08 Nga d.a.
Do të jeni të relaksuar dhe me humor për të shijuar.
horoskopi

Dashi

Do të qëndroni në formë dhe të mirë gjatë gjithë ditës dhe do të kënaqeni me disa aktivitete sportive. Ka shumë mundësi që të merrni një mundësi punësimi, e cila do të përmirësojë gjendjen tuaj financiare. Kini kujdes, pasi dikush me të cilin jetoni do të mërzitet me ju për shkak të veprimeve tuaja të fundit. Grindjet familjare mund të ndikojnë në jetën tuaj martesore. Ekziston mundësia që romanca të vijë në rrugën tuaj pasi miqësia me dikë nga seksi i kundërt bëhet më e thellë. Ecuria e ngadaltë e punës mund t’ju sjellë tensione të vogla sot.

Demi

Ka të ngjarë të përballeni me disa pengesa, por kurrë mos e humbni zemrën dhe punoni më shumë për të arritur rezultatet që dëshironi. Përpiquni ta merrni botën me hapin tuaj dhe t’i ktheni këto pengesa në gurë hapash. Kërkoni këshilla nga të moshuarit në familjen tuaj në lidhje me menaxhimin e parave dhe kursimet, në rast se mendoni se keni mungesë parash. Dikush mund të vijë në rrugën tuaj dhe të krijojë shqetësime në lidhjen tuaj të dashurisë. Turneu ka të ngjarë të përmirësojë kontaktet tuaja të biznesit. Një i afërm do ju ndihmojë në momentin e krizës. Mund të ketë zënka mes jush dhe bashkëshortit tuaj, duke çuar në tensione.

Binjakët

Duket të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja juaj shëndetësore. Gjendja juaj e gëzuar shpirtërore do t’ju japë shtysën e dëshiruar dhe do t’ju mbajë të sigurt gjatë gjithë ditës. Krizat financiare në shtëpi mund t’ju shqetësojnë nëse jeni student dhe dëshironi të studioni jashtë vendit. Është një kohë shumë e mirë për t’u përfshirë në aktivitete që përfshijnë të rinj dhe mendje të gjalla. Jeta e dashurisë do të lulëzojë shumë bukur. Disa nga mundësitë tuaja më të mira për rritje financiare do të vijnë përmes njerëzve të rinj me të cilët takoni.

Gaforrja

Ndërsa Hëna po kalon në Bricjap, mund t’ju pasurojë me njohuri, aftësi të ndryshme. Do të mësoni se si të merreni me situata sfiduese pa lënduar askënd. Do të motivoni veten të bëheni më optimistë. Gjendja financiare do përmirësohet gradualisht. Gjithmonë nuk arrini ta bindni partnerin tuaj për pikën tuaj. Por, ju do ta menaxhoni atë përmes emocioneve tuaja. Ju do të dëgjoni muzikë pasi jeni një fans i madh i muzikës. Disa të ftuar mund të vizitojnë shtëpinë tuaj. Do të kuptoni se martesa është një bekim dhe do ta lidhni nyjën së shpejti.

Luani

Do të jeni emocional për çështje të ndryshme. Shmangni marrjen e vendimeve me nxitim. Do të keni shpenzime për faturat mjekësore në familje. Ata që drejtojnë biznese të vogla mund të marrin sugjerime nga biznesi i tyre i mbyllur. Përgjegjësitë e pashmangshme do t’ju mbajnë të zënë gjatë gjithë ditës. Ju do të dështoni të impresiononi gjysmën tuaj më të mirë. Një grindje verbale mund të ndodhë mes jush dhe bashkëshortit tuaj për çështje të parëndësishme për shkak të komunikimit të gabuar. Sjellja juaj ndaj bashkëshortit dhe fëmijëve do të jetë e ashpër për të cilën duhet të paguani shumë.

Virgjëresha

Do të ndiheni më ambiciozë. Ju dëshironi gjithçka në jetën tuaj, duke përfshirë miqtë, familjen, pasurinë, famën dhe suksesin. Por, ju duhet të punoni në rrugën e duhur për të arritur sukses. Disa nga planet tuaja do të realizohen duke ju sjellë përfitime financiare. Asnjëherë mos u futni në polemika nëse do të dilni në një takim. Kryeni detyrën tuaj në vendin e punës me sinqeritet, ose përndryshe mund t’i jepni shpjegime shefit tuaj. Biznesmenët e kësaj shenje të zodiakut do të marrin drejtime të reja për të fituar fitime. Bashkëshorti juaj nuk do jetë bashkëpunues, gjë që do ju bëjë të ndiheni të acaruar.

Peshorja

Nëse keni investuar para në ndonjë tokë jashtë shtetit, ato mund të shiten me një çmim të mirë dhe t’ju japin fitime të mira. Është një ditë e favorshme për të nisur një sipërmarrje të re familjare. Merrni ndihmë nga anëtarët e tjerë për ta bërë atë një sukses të madh. Vlerat tuaja të brendshme të shoqëruara me një qëndrim pozitiv do të sjellin sukses në vendin e punës. Do t’i kushtoni vëmendje çështjeve të taksave dhe sigurimeve. Do të kaloni kohën më të mirë të jetës me partnerin tuaj të jetës.

Akrepi

Profesionistët e kësaj shenje të zodiakut do të kenë presion nga të moshuarit në vendin e punës dhe do të përjetojnë tension në shtëpi. Mund të shpenzoni shumë para për gjëra të vogla në shtëpi, gjë që do t’ju stresojë. Personaliteti juaj do t’ju ndihmojë të bëni pak miq të rinj. Janë gjasat që dikush t’ju propozojë. Ditë e mirë për biznesmenët pasi mund të shohin disa fitime të papritura të papritura. Do të bëni përpjekje për të përmirësuar pamjen dhe personalitetin tuaj. Do t’i bini të gjitha të mirat në lidhje me martesën tuaj.

Shigjetari

Pavarësisht orarit të ngjeshur, sot do të keni kohë të mjaftueshme për t’u çlodhur. Do të kuptoni se investimi i parave shpesh rezulton të jetë shumë i dobishëm pasi një investim i bërë nga ju do t’ju jepte kthime fitimprurëse. Sipërmarrjet e reja do të jenë tërheqëse dhe do të premtojnë fitime të mira. Gjatë natës, do të dëshironit të kaloni pak “kohë për mua” dhe të bëni një shëtitje vetëm në tarracë ose në një park. Ju bëni shaka për martesën, por do të emocionoheni shumë kur të dalin përpara fakteve të bukura befasuese për jetën tuaj martesore.

Bricjapi

Do të jeni të relaksuar dhe me humor për të shijuar. Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta të rekomanduara për fitime afatgjata. Gjendja shëndetësore e prindit do përmirësohet. Do të përjetoni ekstazën e dashurisë. Silluni sipas rrethanave në zyrë. Bëni ndryshime për të përmirësuar pamjen tuaj. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Ujori

Të luash me fëmijët do të jetë e dobishme. Do të keni dëshirë për të fituar para të shpejta. Do të merrni vëmendje. Mund t’ju mungojë dashuria e vërtetë. Partnerët e biznesit do të jenë mbështetës. Mundësitë e udhëtimit duhet të eksplorohen. Komunikimi i gabuar mund të krijojë telashe, por do të mund ta mashtroni duke folur.

Peshqit

Do të shëroheni nga sëmundja. Mund t’ju kërkohet të shlyeni kredinë tuaj. Të afërmit mund të përpiqen të përfitojnë nga sjellja juaj ekstra bujare. Do të merrni ide për rritje duke marrë pjesë në leksione dhe seminare. Mund të keni shumë kohë të lirë. Pritshmëritë e tepërta mund të ndikojnë në jetën tuaj martesore.

horoskopi 10 gusht 2022 horoskopi

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari