LIVE UPDATES
Art&Argëtim

VENUSI ka hyrë në Luan, kjo sjell KTHESAT E MËDHA TË FATIT/ Këto 2 shenja do kenë fat në dashuri, të tjerë presin PARA

Përveç këtij tranziti, është e rëndësishme të theksohet se Venusi do të jetë në kundërshtim me Plutonin retrograd në Ujor, gjë që do të na prekë më tej të gjithë ne.

9 Qershor 2023, 08:49 Nga k.m.
VENUSI ka hyrë në Luan, kjo sjell KTHESAT E MËDHA TË FATIT/
Foto ilustruese

Afërdita, planeti i dashurisë, bollëkut dhe bukurisë, ka hyrë në Luan më 5 qershor dhe do të qëndrojë atje deri më 8 tetor të këtij viti, duke ndikuar në çdo shenjë të Zodiakut. Gjuha e dashurisë varet gjithmonë nga shenja ku po kalon Venusi dhe këtë herë do të rrisë pasionin në marrëdhëniet tuaja. 

Përveç këtij tranziti, është e rëndësishme të theksohet se Venusi do të jetë në kundërshtim me Plutonin retrograd në Ujor, gjë që do të na prekë më tej të gjithë ne. Qoftë financiarisht, romantikisht ose për sa i përket vlerave tona thelbësore, ky kalim mund të sjellë ndërgjegjësim për dinamikat e pavetëdijshme të fuqisë ose frikën në zemrën tuaj. 

DASHI

Afërdita po kalon nëpër shtëpinë tuaj të pestë të autenticitetit, kreativitetit dhe vetë-shprehjes, dhe kjo do të thotë vetëm një gjë - është koha për të treguar talentet tuaja! Mos u shqetësoni, as nuk do të duhet të përpiqeni shumë për ta vënë re. Ju jeni një magnet komplimenti dhe personaliteti juaj paksa teatror do të jetë i parezistueshëm këtë sezon! Ju do të dëshironi të kapni idetë tuaja krijuese gjatë periudhës kur Venusi lëviz në mënyrë retrograde, nga korriku në shtator. Ndoshta edhe ju do të hasni në disa ish-dashuri, mbani kokën lart dhe tregojuni atyre se çfarë kanë humbur!

DEMI

Ky tranzit është i përshtatshëm për tubime familjare dhe aktivitete argëtuese që ju bashkojnë ju dhe të dashurit tuaj. Marrëdhënia juaj me fqinjët do të jetë më e mirë se kurrë dhe do të ishte mirë të mendoni për rinovimin ose riorganizimin e hapësirës tuaj të jetesës. Tani është koha për ta bërë këtë, por kini kujdes kur shpenzoni para. 

BINJAKËT

Kjo është periudha në të cilën do të shkëlqeni sa i përket komunikimit. Qoftë me DM në Instagram ndërsa bisedoni me dikë që ju pëlqen, qoftë në zyrë me kolegët tuaj të preferuar, karizma juaj do të dalë në pah. Gjatë periudhës kur Afërdita lëviz retrograde, nga korriku në shtator, prisni një det idesh, qofshin ato të natyrës krijuese apo të lidhura me jetën tuaj personale. Natyrisht, ju ndryshoni mendje lehtësisht, kështu që mund të jetë e vështirë për ju të qëndroni "in" këtë moment. Sigurohuni që të komunikoni me të gjithë në mënyrë të qartë dhe pa deklarata konfuze dhe ndryshime të papritura të mendjes.

GAFORRJA

Mos harroni se kush jeni dhe mos kini frikë të theksoni vlerat tuaja personale. Ju vleni më shumë sesa mendoni. Ndjenja juaj e vetëvlerësimit, si dhe qëndrimi juaj ndaj parave, do të jenë në krye në këtë moment, pasi Afërdita do të jetë në shtëpinë tuaj të dytë të parave dhe financave. Afërdita gjithashtu inkurajon dëshirën për gjëra të bukura, dhe në kombinim me faktin që kalon përmes Luanit, ajo gjithashtu nxit dëshirën tuaj për luks. 

LUANI

Nuk është se nuk jeni gjithmonë gati për të qenë në qendër të vëmendjes, por këtë herë jeni vërtet në qendër të vëmendjes. Përveçse Marsi dhe Venusi janë në shenjën tuaj, sundimtari juaj (Dielli) gjithashtu ndriçon shtëpinë tuaj të 11-të të kontributit shoqëror dhe ndjenjës së përkatësisë ndaj botës. Mendoni për identitetin tuaj unik apo edhe fillimin e markës tuaj. Kjo është periudha kur do të keni kërkuesë të panumërt potencial, por edhe mundësi të shkëlqyera biznesi. 

VIRGJËRESHA

Kjo është periudha kur më në fund do të çliroheni nga shqetësimet e ndryshme! Edhe pse nga natyra jeni të dhembshur, është e rëndësishme të jeni të matur kur bëhet fjalë për "viktimat" që zgjidhni me vetëdije ose pa vetëdije. Kjo është koha e duhur për të dalë në pension dhe për të marrë një pushim të merituar.

PESHORJA

Kjo është periudha kur do të jeni shumë të shoqërueshëm dhe plot energji dhe entuziazëm për festa dhe evente të ndryshme shoqërore. Por në të njëjtën kohë, fërkimi është i mundur në frontin e dashurisë - sapo t'i pëlqeni dikujt dhe t'i tregoni, ai me siguri do të tërhiqet menjëherë. Të gjitha llojet e të vërtetave për njerëzit përreth jush do të dalin në sipërfaqe, veçanërisht ata që nuk ju mbështesin vërtet ose nuk kanë të njëjtin vizion për jetën si ju.

AKREPI

Afërdita arrin në shtëpinë tuaj të 10-të të autoritetit, reputacionit dhe trashëgimisë në botë, duke nxjerrë më të mirën nga ju, qoftë profesionalisht apo financiarisht. Ju keni një etikë pune dhe aftësi të shkëlqyera diplomaci dhe yjet duket se janë në favorin tuaj dhe ju pret një promovim i merituar. Gjithashtu, shanset janë të mëdha që të merrni punën tuaj të ëndrrave, ndaj mos hiqni dorë nga dërgimi i formularit të CV-së në shumë adresa. Nëse keni menduar të filloni biznesin tuaj ose të lidheni me dikë që mund t'ju ndihmojë të rriteni, tani është koha për ta bërë atë!

SHIGJETARI

A jeni gati të dilni në skenë? Gjatë këtij tranziti të Venusit, do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të dalloheni lehtësisht nga turma - nga qëndrimi juaj unik deri te historitë interesante për përvojat tuaja. Kjo është periudha kur duhet të lidheni me dëshirat e zemrës dhe të kuptoni se çfarë është ajo që mund t'ju "ndezë" shpirtin, qoftë arsimimi, udhëtimi apo gjetja e një profesioni të ri. Në periudhën kur Afërdita lëviz në mënyrë retrograde, nga korriku në shtator, horizontet tuaja do të zgjerohen dhe do të merrni mundësi të reja financiare, por edhe mundësi të reja për dashuri. Është e rëndësishme të qëndroni të përulur dhe të mbani një mendje të hapur.

BRICJAPI

Intimiteti dhe kimia seksuale do të jenë kryefjala gjatë kësaj periudhe. Pavarësisht epshit tuaj për jetën dhe dëshirës së pangopur për t'u lidhur, do të përballeni me anën e errët të dashurisë dhe dëshirave tuaja. A jeni një dhënës dhe marrës i barabartë në marrëdhënien tuaj aktuale? A po i shprehni vërtet nevojat tuaja personale? Do të ketë shumë zemërim dhe pasion në marrëdhëniet tuaja të dashurisë, por gjatë periudhës së Venusit retrograde, nga fundi i korrikut deri në shtator, ka një mundësi për të shëruar plagët dhe për t'u rilidhur me veten dhe për të kuptuar vlerën tuaj. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata prej jush që kanë pasur një person dominues pranë jush në marrëdhëniet tuaja intime, qoftë financiarisht, qoftë për sa i përket forcës së karakterit.

UJORI

Afërdita ndriçon shtëpinë tuaj të shtatë të marrëveshjeve, kompromiseve dhe partneriteteve, kështu që do të jeni shumë të angazhuar në marrëdhëniet tuaja dhe do të shijoni vëmendjen që merrni. Ky është një tranzit i shkëlqyeshëm kur bëhet fjalë për bashkëpunimin personal dhe profesional, veçanërisht atë ku mund të tregoni origjinalitetin tuaj. Gjatë periudhës kur Afërdita është retrogradë, nga korriku në shtator, mund të kuptoni se marrëdhënia juaj e dashurisë “vjedh” shumë kohë, energji dhe kërkon shumë sakrifica. Kjo është edhe periudha kur disa çështje të pazgjidhura ligjore mund të zgjidheshin përfundimisht.

PESHQIT

Kjo është koha për t'u ndjerë më mirë! Jeni produktiv dhe të frymëzuar dhe do të merrni shumë komplimente dhe mbështetje nga ata që ju rrethojnë. Gjatë periudhës kur Afërdita është retrograde, nga korriku deri në shtator, do të ishte mirë të çmontonit hapësirën tuaj personale, të organizoni një pastrim të plotë të shtëpisë, të filloni një detoks, shpirtëror dhe fizik! Ju keni guximin për të bërë më të mirën nga dita dhe jeta juaj, dhe sa më autentik të jeni në qasjen tuaj, aq më mirë!

venusi

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN