LIVE UPDATES
Bota

DETAJE TË REJA/ Tragjedia në Greqi, vajza u gjend e vdekur brenda makinës së gjyshit, arrestohen prindërit

Ngjarja tragjike ka ndodhur në kampin e romëve në Halandri , ndërsa janë arrestuar nëna 29-vjeçare dhe babai 27-vjeçar i vajzës. Në fakt, akuzat me të cilat përballen kanë të bëjnë me moskujdesjen ndaj të miturit.

13 Gusht 2022, 18:01 Nga e.k
DETAJE TË REJA/ Tragjedia në Greqi, vajza u gjend e vdekur brenda
Makina ku e gjet e vdekur vajza 8-vjeçare

GREQI- Të tjera fakte tronditëse po dalin në dritë lidhur me vdekjen tragjike të 8-vjeçares që humbi jetën pas goditjes së të nxehtit brenda një makine. 

Ngjarja tragjike ka ndodhur në kampin e romëve në Halandri , ndërsa janë arrestuar nëna 29-vjeçare dhe babai 27-vjeçar i vajzës. Në fakt, akuzat me të cilat përballen kanë të bëjnë me moskujdesjen ndaj të miturit.

Sipas ANT1, pyetja kryesore që po heton policia ka të bëjë me mënyrën se si vogëlushja ka hipur në makinë. Burimet policore bëjnë me dije se nëna 29-vjeçare tha në deklaratën e saj se nuk e kishte vënë re mungesën e 8-vjeçares për shkak se ishte duke gatuar dhe shtoi se kur ka dalë në mesditë për ta thirrur për ushqim,  askund nuk gjendej.

Më pas së bashku me banorët e tjerë të kampit filluan të kërkonin fëmijën. Pak kohë më vonë, dikush e pa atë të mos reagonte në sediljen e pasagjerit të një makine. Siç thanë romët, makina ishte e gjyshit të vajzës dhe ishte e braktisur prej vitesh. Në fakt, nuk kishte as doreza në dyer.

Kur e gjetën 8-vjeçaren, dyert nuk mund të hapeshin nga jashtë, ndaj thyen xhamin dhe e transferuan me shpejtësi në Spitalin e Përgjithshëm Shtetëror G. Gennimatas, ku u konstatua e vdekur.

greqi

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha