LIVE UPDATES
Bota

GREQI/Shkatërrohet rrjeti i drogës në Mikonos, shisnin drogë dhe pilula halucinogjene

Gjatë hetimeve u arrestua i huaji i katërt, i cili pas një takimi të paracaktuar erdhi në vendngjarje duke synuar të blinte drogë nga trafikantët. Në posedim të tij u gjetën -0.5- gramë. kokainë, -3.7- gram kanabis, celular dhe shuma prej 370 euro, të cilat janë konfiskuar

7 Korrik 2022, 17:12 Nga e.k
GREQI/Shkatërrohet rrjeti i drogës në Mikonos, shisnin drogë
Droga dhe pilulat e sekuestruara

GREQI- Policia e Mikonos ka shkatërruar një rrjet që shiste kokainë, pilula halucinogjene dhe kanabis në ishull, duke vënë në pranga tre të huaj, anëtarë të organizatës kriminale dhe një tjetër të huaj për tentativë për furnizim me drogë. Policia sekuestroi 437 tableta droge XTC, 220.3 gram kokainë, 270.9 gram metamfetamin, 159.4 gram kanabis.

Sipas mediave greke, nga monitorimi dhe përpunimi i materialit para hetimor rezulton se të pandehurit ishin të organizuar në një grup kriminal, me role të dallueshme (furnizues me rol drejtues dhe trafikant) dhe trafikonin sasi droge në ishull, në pako të vogla, për përdoruesit e interesuar.

Ata u kapën duke u zhvendosur në një banesë të re Në fakt, për t’i dhënë fund veprimtarisë së tyre kriminale, nga nëndivizioni i policisë së Mikonos u organizua operacioni nga efektivët e policisë që trajtonin rastin, të cilët pasi skicuan lëvizjen e autorëve, kanë vazhduar me lokalizimin dhe arrestimin e tyre menjëherë në momentin që ata po lëviznin në një banesë të re, në mënyrë që të mbulojnë gjurmët e tyre.

Gjatë hetimeve u arrestua i huaji i katërt, i cili pas një takimi të paracaktuar erdhi në vendngjarje duke synuar të blinte drogë nga trafikantët. Në posedim të tij u gjetën -0.5- gramë. kokainë, -3.7- gram kanabis, celular dhe shuma prej 370 euro, të cilat janë konfiskuar.

Në pronësi të tyre janë gjetur dhe konfiskuar:

• 437 tableta narkotike XTC me pamje kafke.

• Tableta XTC të grimcuara me peshë pluhuri -91.8- gram.
• 72 gram. substancë narkotike 2 c - b .
• 219.8 gram. kokainë

• 270,9 gram. metamfetamin kristal (MDMA)
• 155,7 gram. kanabis i papërpunuar
• Një peshore elektronike precize
• Një motoçikletë me dy rrota, e cila përdorej si mjet për transportin e drogës
• Tre celularë
• Shuma prej 2370 euro

GREQI/Shkatërrohet rrjeti i drogës në Mikonos, shisnin drogë

GREQI/Shkatërrohet rrjeti i drogës në Mikonos, shisnin drogë

greqi mikonos

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra