LIVE UPDATES
Bota

Jennifer Gates: Vajza 26-vjeçare e Bill Gates me një pasuri të pabesueshme, ku investon ajo?

Çfarë thotë ajo për babanë e saj miliarder dhe pasurinë e patreguar që do të trashëgojë?

25 Mars 2023, 08:47 Nga A.B
Jennifer Gates: Vajza 26-vjeçare e Bill Gates me një pasuri të
Bill dhe Jennifer Gates

SHBA- Jennifer Gates është vajza e madhe e biznesmenit të famshëm Bill Gates dhe ish-bashkëshortes së tij, Melinda. 26-vjeçarja ka edhe dy vëllezër të tjerë më të vegjël, Rory dhe Phoebe.

Në një intervistë të mëparshme, Jennifer kishte treguar për babain e saj miliarder se ishte mjaft i kujdesshëm me rritjen e fëmijëve. Bill Gates mund të jetë themeluesi i Microsoft megjithatë, fëmijët kishin një afat specifik kohor për përdorimin e pajisjeve elektronike gjatë ditës.

Jennifer dhe vëllezërit e motrat e saj ndoqën të njëjtën shkollë që ka ndjekur edhe babai i tyre miliarder - Lakeside, Seattle. Në vitin 2018, ajo u diplomua në Universitetin e Stanfordit me një diplomë në biologji. Më pas vendosi të studionte në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Nju Jork.

Pasioni i saj për kuajt

Jennifer e ka dashur kalërimin që kur ishte e re dhe investon në të. Ai hipi për herë të parë kur ishte vetëm 6 vjeç. Për të mbështetur pasionin e saj, babai i saj filloi të blinte pasuri të paluajtshme në Wellington, Florida, një nga zonat më të njohura të frekuentuara nga kalorës të pasur. Madje vihet re se pasuria e Gates nga blerja në fjalë është ulur me 37 milionë dollarë.

Një nga kuajt e saj të preferuar është Alex. “Ai është shumë i ëmbël, i qetë, por gjithashtu mund të vrapojë shumë shpejt, kështu që jam shumë e emocionuar për të”, tha ajo. Me kalimin e viteve, 24-vjeçarja ka konkurruar kundër Eve Jobs - vajzës së Steve Jobs - si dhe të famshëm të tjerë.

Pasuri e patreguar

Në vitin 2011, Bill Gates deklaroi se fëmijët e tij do të duhet të gjejnë mënyrën për të mbajtur veten dhe për këtë arsye secili prej tyre do të marrë vetëm një pjesë "të vogël" të pasurisë së tij të patreguar.

“Kam lindur në një familje që më ka dhënë privilegje të mëdha”, tha e reja. “Mendoj se në fund të fundit është të shfrytëzoj sa më shumë këtë mundësi dhe të gjej gjërat për të cilat jam e apasionuar në mënyrë që ta bëj këtë botë pak më të mirë”, tha Jennifer, sipas BusinessInsider. 

Në janar 2020, Jennifer njoftoi fejesën e saj me kalorësin e famshëm egjiptian, Nayel Nassar. Nëntorin e kaluar, Gates dhe Nassaar njoftuan se do të bëheshin prindër. Pak ditë më parë, 26-vjeçarja, me një postim në Instagram, zbuloi se solli në jetë fëmijën e tyre të parë, duke e bërë për herë të parë gjysh Bill Gates.

jennifer gates bill gates

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit