LIVE UPDATES
Bota

Nga njohja romantike me Trump tek ndarja e stuhishme që bëri bujë, detaje nga jeta e Ivana Trump

Ivana arriti ta mbajë Donaldin në krah për kohën më të gjatë plot 15 vite. Padyshim që nga ana e tij ka pasur shumë mashtrime shprehet ajo. Në fund, për shkak të lidhjes së tij të dashurisë me  Marla Maples, çifti përfundoi duke u divorcuar nga Ivana.

15 Korrik 2022, 10:45 Nga e.k
Nga njohja romantike me Trump tek ndarja e stuhishme që bëri
Ivana dhe Donald Trump

SHBA- Ivana Trump, gruaja e parë e Donald Trump, vdiq ditën e djeshme në moshën 73-vjeçare, raporton ABC Neës. Ajo u gjet e pajetë në banesën e saj në Nju Jork dhe mësohet se vdekja e saj ka ardhur për shkaqe natyrale.

“Nëna jonë ishte një grua e jashtëzakonshme një forcë në biznes, një atlete e klasit botëror, një bukuri rrezatuese dhe një nënë dhe mike e kujdesshme”, tha familja Trump në një deklaratë.

Ivana është sigurisht më e njohur për martesën e saj me ish-presidentin dhe miliarderin amerikan, me të cilin pati tre fëmijë djemtë Donald Junior dhe Eric dhe vajzën Ivanka. Por pas divorcit të saj nga Donaldi, ajo kishte shumë më tepër burra dhe të dashuruar ajo praktikisht nuk ishte kurrë vetëm. Ajo që mund të përshkruajë lidhjet e saj është këshilla e dhënë nga vetë Ivana në filmin “Club of First Ëives”

“Zonja, mos u nervozoni për meshkujt, merrni gjithçka prej tyre!”.

Por sigurisht historia më interesante është ajo e dashurisë së saj të trazuar dhe të stuhishme me Donald Trump, e cila filloi njësoj si në një komedi të mirë romantike.

Ishte viti 1976 dhe një modele e re nga Çekosllovakia, Ivana Trump, po endej nëpër Nju Jork në kërkim të diçkaje të re dhe emocionuese. Ajo e gjeti veten në vendin e duhur një restorant dhe bar në modë për beqarë që në atë kohë ishte një simbol i revolucionit seksual të viteve gjashtëdhjetë, me fokus ushqimin dhe seksin.

“Po mundohesha të shkoja te tavolina dhe po qëndroja e humbur kur ndjeva se dikush më goditi në shpatull. Pashë një bjond të gjatë me sy blu. "Unë jam Donald Trump, shoh që po kërkon një tavolinë. Unë do të të ndihmoj", tha atëherë Donald”, kujtoi Ivana vite më vonë.

Siç thotë edhe vetë ajo është magjepsur nga pamja e Donaldit. Ajo e mati dhe më pas iu përgjigj:

“Lajmi i mirë është se në atë rast do të shkojmë shpejt në tryezë. Lajmi i keq është se ky djalë do të ulet me ne”, tha Ivanka duke parë shoqen me të cilën ishte.

Dhe kështu ishte. Më pas, kujton Ivana, Donaldi u ngrit nga tavolina pa asnjë shpjegim, pagoi faturën dhe u zhduk. Teksa po largohej më vonë, vuri re se para restorantit ishte parkuar një limuzinë. Donaldi ishte duke pritur atë. Së shpejti ata filluan të takoheshin, dhe shumë shpejt u martuan dhe patën tre fëmijë.

Ivana arriti ta mbajë Donaldin në krah për kohën më të gjatë plot 15 vite. Padyshim që nga ana e tij ka pasur shumë mashtrime shprehet ajo. Në fund, për shkak të lidhjes së tij të dashurisë me  Marla Maples, çifti përfundoi duke u divorcuar nga Ivana.

Në fund, ajo është e vetmja grua me të cilën ai ndau detaje nga punët e tij dhe e lejoi që edhe t'i menaxhonte ato edhe pas një divorci shumë të komplikuar dhe të dhimbshëm shkruajnë mediat e huaja.

Ivana gjithashtu nënshkroi një marrëveshje paramartesore mjaft të keqe sipas së cilës nuk kishte shumë për të shpresuar në rast divorci.

ivana trump donald trump

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra