LIVE UPDATES
Bota

Dalin përgjimet sekrete të Melania Trump, nga ish-mikesha e saj: Unë jam njësoj si ai, më lini të qetë dreqi ta martë

3 Tetor 2020, 12:09 Nga DOSJA
Dalin përgjimet sekrete të Melania Trump, nga ish-mikesha e saj:

SHBA– Stephanie Winston Wolkoff, ish-mikesha e Melanin Trump, e cila ka nxjerre librin “Melania dhe Unë”, ka shfaqur një përgjigjime që i ka bërë zonjës së parë në verën e vitit 2018. Aty ajo shfaqet teksa shpreh kritikat e saj për poltikën e të shoqit, presidentit Trump dhe për ndarjen e familjeve që kaluan në mënyrë të paligjshme kufirin jugor.

Melania Trump duket se pari qe ankohet për ndjenjën e kritikave që i drejtohen asaj dhe administratës Trump.

Ata thonë që unë jam bashkëpunëtore. Unë jam njësoj si ai, e mbështes atë. Unë nuk them sa duhet, unë nuk bëj sa duhet,“- shprehet ajo.

Ndërsa në një regjistrim tjetër ajo shfaqet duke folur për poltikën e presidentit Trump për ndarjen e fëmijëve nga nënat e tyre, që kaluan në mënyrë të paligjëshme në kufirin jugor, duke e krahasuar me atë të presidentit Obama. Por nën drejtimin e ish-presidentit, Barack Obama, fëmijët ndaheshin nga prindërit vetëm kur autoritetet kishin shqetësime për mirëqenien e tyre ose kur nuk mund të konfirmonin që prindi ose kujdestari i tyre ligjor nuk kishte mundësi ti mbante, ndryshe nga poltika e Trump.

Unë jam duke punuar, por kujt i plasi për gjërat e Krishtlindjeve, ju e dini, kush do t’ia dijë për punët e Krishtlindjeve dhe dekorimet? Por unë duhet ta bëj, apo jo?Në rregull, unë gjithsesi e bëra atë, dhe iu them se jam duke punuar për Krishtlindjet dhe ata thanë, “Oh, po fëmijët që u ndanë?”Më jepni pak pushim, dreqi e marrtë. A po thoshin ata ndonjë gjë kur Obama e bëri këtë? Unë po përpiqesha që fëmijët të ribashkoheshin me nënat, por nuk pata mundësi, duhej të kalohej i gjithë procesi dhe përmes ligjit,”- dëgjohet të thojë Melania Trump.

Gjithashtu, në një regjistrim tjetër ajo tregon dhe reagimin që kanë fëmijët e emigrantëve si provë se sa mirë kujdesen për ta.
Fëmijët thonë,” Uau do të kem shtratin tim? Do të fle në shtrat? Do të kem një dollap për rrobat e mia? Eshtë kaq e trishtueshme ta dëgjosh, por ata nuk i kishin këto në vendet e tyre, ata flinin në dysheme.Janë kujdesur mirë për ta atje, por ju e dini, ata nuk janë pranë prindërve, kjo është e trishtueshme. Por kur ata vijnë këtu vetëm ose ilegalisht, e dini, duhet bërë diçka,“-thotë Melania Trump në kasetë

Në një regjistrim tjetër ajo shprehet se ka dyshime mbi vërtëtesin e fajlëve të emigrantëve pretendojnë se po largohen nga rreziku që iu kanoset në vendet e tyre.

“Shumë prej nënave dhe fëmijëve iu mësohet si ta bëjnë këtë. Ata thonë gjëra të tilla si, “Oh, ne do të vritemi nga një anëtar i një bande, është kaq e rrezikshme.Kështu që ata lejohen të qëndrojnë këtu. Ata mund të qëndrojnë në Meksikë, por ata nuk duan të qëndrojnë në Meksikë sepse Meksika nuk kujdeset për ta njësoj si Amerika,”- ka thënë ajo.

Ndërkohë, Wolkoff ka treguar gjatë një interviste me se Melania është një mbështetëse e vërtetë e Trump dhe jo vetëm se po luan rolin siç mund të spekuloin disa.

“Melania e mban rolin e saj si asnjë person tjetër në Shtëpinë e Bardhë. Ajo nuk dridhet kurrë në ti thotë Donald-it saktësisht se si ndihet. Ajo është nxitësi e tij më e madhe,”- ka thënë Walcoff.

(k.a/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota melania trump stephanie winston wolkoff melania trump stephanie winston wolkoff

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat