LIVE UPDATES
Aktualitet

Greqi/Akuzohet për vrasjen e 3 fëmijëve, Roula nga burgu: Ato e dinin çfarë nëne kanë pasur

13 Prill 2022, 06:24 Nga DOSJA
Greqi/Akuzohet për vrasjen e 3 fëmijëve, Roula nga burgu: Ato e

GREQI– Vetëm pak ditë pas vendimit unanim të hetuesit dhe prokurores, Roula Pispirigou, e cila akuzohet për vrasjen e tre vajzave të saj. ka folur për gazetën “Peloponnisos”. Nga burgu, aty ku thotë se e kanë futur padrejtësisht, shprehet se “nuk ka më durim për martirizimin që po kalon” e se është në pritje të “lirimit të menjëhershëm.

INTERVISTA:

– Kërkesa, për shkak se nuk është dorëzuar në ditën kur është thënë fillimisht, a do të vazhdojë përfundimisht?

“Po do ta bejme. Edhe pse ka vështirësi në ofrimin e këshillave teknike. Me forcë, por do të bëhet. Ministri i Shëndetësisë tha se do të merrte masa ligjore nëse mjekët diskreditoheshin dhe papritur mblidheshin të gjithë. Por, do të bëhet me konsulentë teknikë, për të forcuar siç duhet kërkesën” .

Sot bëhen tre vjet nga vdekja e vajzës së parë që ka vdekur, Malena. – Si është një ditë e tillë dhe të jesh në burg?

“Jam shumë keq psikologjikisht, për shkak të ditës. Nuk e kam në krahë Malenën time. Nuk prisja që gjërat të shkonin keshtu.

Roula Pispirigou e ndalon bisedën për pak… dhe qan. Pas pak vazhdon: “E di që të treja (Malena, Iris, Georgina) po më dëgjojnë dhe se e dinë se çfarë nëne kanë pasur”.

– Po, por duhet ta provosh…

“Besoj se në fund e vërteta del gjithmonë. Unë përpiqem, ne përpiqemi”.

– E shoh që po pret të dalësh?

“Nuk mund të pranoj që nuk do t’u ndez qirinj”. (Roula Pispirigou shpërthen sërish në lot).

Gazeta “Peloponnisos” ka pyetur të akuzuarën për jetën e saj në burg, për të marrë përgjigjen se “ ka humbur 7 kilogramë, pasi asgjë nuk po i bie”.

– Po familja juaj?

“Më mbështesin, luftojnë. Ata janë të sigurt se unë nuk jam gruaja që duket jashtë. Unë i falënderoj ata. E di që psikologjikisht dhe në përgjithësi po kalojnë një kohë shumë të keqe dhe të vështirë”.

Manos Daskalakis dhe Roula Pispirigou, janë prindërit e tre vajzave të cilat humbën jetën në mënyrë të mistershme në Patra të Greqisë. Fillimisht për këtë ngjarje të rëndë u akuzuan mjekët mirëpo pas hetimeve u zbulua se në trupin e një nga vajzave ishte injektuar ketaminë, dhe e dyshuara kryesore u bë nëna. 

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore rajoni greqi roula pispirigou greqi roula pispirigou

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra