LIVE UPDATES
Aktualitet

I grabiti mijëra euro! RRËFIMI i pronares së hotelit: E dinte se kisha kasafortë, i mori…

25 Prill 2022, 12:04 Nga DOSJA
I grabiti mijëra euro! RRËFIMI i pronares së hotelit: E dinte se

TIRANË– Marjana Çakuli është pronarja e një ‘guest house’ për të huajt në Tiranë. Gruaja denoncoi muaj më parë në ‘JOQ’ vjedhjen që iu bë nga 30-vjeçari nga Kosova, Qerim Krasniqi. Më 19 shkurt, ajo rrëfeu historinë e njohjes me të riun që sot u la në burg, pasi i ka grabitur mijëra euro. 

Çakuli tregoi se priti në hotelin e saj, të riun me partneren e tij, shtatëzënë. Në momentin kur ai u infektua me Delta, gruaja e akomodoi në banesën e saj. 30-vjeçari, duke qënë i vetëdijshëm se ajo kishte brenda 50 mijë euro, ia mori. Cakuli tregoi kalvarin që ka hasur me të riun, deri në momentin e zhdukjes së tij.

‘Nga gushti më ka ardhur një klient, Qerim Krasniqi, ai ka marrë mbi 100 mijë euro. Kam një hyrje në Myslym Shyr me të huaj, e kam si guest house. Nga gushti me erdhi Krasniqi nga Kosova bashkë me të shoqen, emri i saj është Elmira, ishte shtatzënë. I akomodova, më pagoi 6 ditët e para, më tha do të rrij se po vazhdoj një kurs si kuzhiner. U miqësuam jashtë mase, kemi dalë për dreka darka. Para ca kohësh kam shtitur një shtëpi, aty afër. Personi një pjesë mi ka dhënë dorazi, një pjesë i lashë në shtëpi në një kasafortë. Këtë ua thashë edhe atyre. Në momentin që u sëmur me Deltën e cova për ta izoluar në shtëpi. Duke qënë se ishim afruar shumë, iu besova pavarësisht se aty kisha kasafortë me lekët që mora nga shtëpia. E besova dhe e cova. E konstatova pasi kishte vajtur, pas 1 jave. Më tha i kam marrë, mos e bëj ashtu se do ti marr, e do të sjell dhe më tepër. Aty ishin 50 mijë euro, më kërkonte lekë, për të zhbllokuar të tjerat. Nuk e di si jam ndodhur, në atë periudhë s’me punonte dhe as truri. Kontaktoja me atë tërë kohën, ai iku. Ka marrë mbi 100 mijë euro nga unë. Rreth 50 mijë euro mi mori, të tjerat mi jep se dua t’i zhbllokoj, vetëm mashtrime. E dija djalë të mirë, familjar, njohu gocën time, dreka darka, nuk e mendova se do mi merrte dhe s’do mi kthente. Njerëzit nuk duhet të mashtrohen, të ruhen nga ky njeri. Nëse më kthehen lekët, kush më ndihmon për ta identifikuar do e ndihmoj, se ai në Tiranë është. Ai mund ta bëjë këtë gjë dhe në ndonjë vend tjetër. Sa të jem me sytë hapur, s’do të tërhiqem. Ai nëse e dëgjon, të vijë të më takojë, të më marrë në telefon.‘- ka deklaruar ajo.

LAJMI KRYESOR: Mashtroi në Tiranë! Krasniqi nga Kosova lihet në burg, s’kthente borxhet: I investova

(a.b)dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet marjana cakuli qerim krasniqi marjana cakuli qerim krasniqi

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare