LIVE UPDATES
Politike

Kollçaku i shqetësuar për vendin e Nikollës, kërkesa ‘mek’ Alibeajn: S’e kam ambicje

3 Nëntor 2021, 16:46 Nga DOSJA
Kollçaku i shqetësuar për vendin e Nikollës, kërkesa

TIRANË– Të qeshurat janë shoqëruar me debate në mbledhjen e Komisionit Hetimor për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Kërkesa e deputetit të PS-së, Bardhyl Kollçaku ka bërë një vërejtje lidhur me shkresën zyrtare të Kuvendit. Duke u shqetësuar kështu se kryetari Enkelejd Alibeaj do të zinte vendin e kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla. Por kjo kërkesë nuk është pritur mirë nga opozita, duke bërë që deputeti Ervin Salianji të përdorte dhe fjalor që shkaktoi dhe reagime nga maxhoranca.

PJESË NGA BISEDA:

Kollçaku: Në fund të letrës zyrtare shkruhet kryetari, i bie që iu jeni Kryetar Kuvendi

Alibeaj: Nuk e kam fare ambicje po ua them publikisht

Kollçaku: Kam propozim për ta rregulluar.

Alibeaj: Kjo konsiderohet gabim në redaktim. Në fund sekretaria të saktësojë për kë kryetar bëhet fjalë. Për aspektin e formatimit të shkresave askush nuk është më kompetent

Kollçaku: (nuk dëgjohet)

Alibeaj: E kuptoj që është një kërkesë për të mos cënuar imazhin e dlirë të Kuvendit. Është çështje ka nevojë për ndërhyrje në përmbajtje.

Salianji: Jo çdo budallallëku duhet t’i japim solemnitet të madh. Pra është mirë që vijnë kërkesa nga PS drejtuar palës kundërshtare, padiskutim që edhe ne do të kemi kërkesat tona qoftë për informacion. 

Gjylameti: Zoti kryetar na keni bërë thirrje për të ruajtur etikën, në rastin konkret Salianji e tejkaloi. Nëse dikush përdor tonalitet të caktuar. Në anën tjetër nuk i shkon këtij komisioni përdorimi i një gjuhe fyese për kolegët.

Alibeaj: Mos më detyroni që në këtë mbledhje të filluar mbarë… të mos arrijmë ta administrojmë…Kërkoj pak më tepër kufizim, ftesa është për gjithsecilin të tregohemi korrektë. Secila nga palët ka të drejtën për të kërkuar dhe hetuar… Për caktimin e mbledhjes së ardhshme të Komisionit, Alibeaj propozoi që mbledhja tjetër të zhvillohet ditën e mërkurë ora 17:00 Në pikën tre realizuam emërimin e pesë ekspertëve.

Salianji: Respekti fitohet nuk dhurohet.

SHIKO EDHE: 

Komisioni për “25 prillin”/ PS kërkon informacion për “SMV”, caktohen 5 eskpertët

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike bardhyl kollcaku blerina gjylameti komisioni hetimor per 25 prillin bardhyl kollcaku blerina gjylameti komisioni hetimor per 25 prillin

Sondazh

Poll
Politike 3 Nëntor 2021, 14:56

PD largohet nga Këshilli për Legjislacionin

TIRANË– Opozita ka braktisur sallën e mbledhjes për Këshillin për Legjislacionin. Pas debateve në mbledhje përsa i përket kalendarit të punës dhe mos...

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet