LIVE UPDATES
Aktualitet

Shmanget tragjedia! Autobusi përfundon në Lanë, zë poshtë makinën, 5 të lënduar tek Trauma

29 Prill 2022, 18:20 Nga DOSJA
Shmanget tragjedia! Autobusi përfundon në Lanë, zë

TIRANË– Tragjedia është shmangur në Tiranë. Mbrëmjen e sotme, rreth orës 20:20, një autobus i Unazës është përplasur me një makinë duke përfunduar në Lanë e duke lënë 5 persona të plagosur, por fatëmirësisht asnjë prej tyre në gjendje të rëndë për jetën. Të plagosur nga aksidenti kanë mbetur shoferi i autobusit Muhamet Kyçyku; fatorino A. K., 61 vjeç; pasagjerja F. Ç., 64 vjeçe, si edhe 2 të rinjtë që po udhëtonin në makinën e vogël, Jurgen Rama (27 vjeç, shoferi) dhe A. H., 27 vjeç, pasagjeri i mjetit. Këta dy të fundit janë nxjerrë nga lumi Lana nga disa kalimtarë të rastit, që shmangën tragjedinë dhe më pas janë dërguar me shpejtësi në spitalin e Traumës.

Mjekët e Traumës, në një prononcim për mediat, kanë bërë me dije se 5 të plagosurit kanë marrë dëmtime në kokë, e jo në trup, por për sigurinë e tyre do të qëndrojnë sot dhe nesër në spital. Ndërkohë që vetë të përfshirët në aksident kanë rrëfyer çastet e tmerrit. Ndërkohë që vendin e ngjarjes ka qenë edhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili tha se fat të mirë, nuk u regjistrua në tragjedi, teksa bëri me dije se makina dhe autobusi do të hiqen nga Lana me fadromë ose vinç.

Po ashtu, u kërkoi të gjithëve që të hapnin rrugën për të mos rënduar trafikun, duke pasur “hallin” e mjeteve të rënda që fillojnë qarkullimin në orët e vona të mbrëmjes. Ndërsa nga ana tjetër, kreu i Policisë rrugore të Tiranës, Taulant Gjoka tha se po punohet për të mësuar shkaqet e aksidentit, e deri më tani po hetohen dy pista: njëra është gabimi njerëzor, por nuk përjashtohet as një defekt teknik. Megjithatë kërkoi kohë për një verdik përfundimtar. Gjithashtu, i kishte bërë me dije Veliaj se asnjë prej dy shoferëve nuk rezultonte se i kishte dhënë mjetit në gjendje të dehur, por nuk u fol për testin e drogës që ka nisur të implementohet nga Policia e Shtetit së fundmi për drejtuesit e mjeteve.

Ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit, ku nga sa është raportuar paraprakisht makina i ka prerë rrugën autobusit, megjithatë vijojnë hetimet për të zbardhur të plotë të gjithë ngjarjen. Deri më tani janë marrë kamerat e sigurisë buzë rrugës dhe po bëhen matjet e gomave në rrugë për të zbuluar gjithë dinamikën e ngjarjes që për pak shkaktoi tragjedi.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

‘Gjuaje!’/ Qytetari tenton të hapë derën, VIDEO nga momenti kur autobusi përfundoi në Lanë

U prezantuan vetëm 1 javë më parë, autobusi “Go Green” për pak shkaktoi katastrofë në Lanë

PAMJE NGA AKSIDENTI- Autobusi bëhet “urë” në mes të Lanës, makina nën rrotat e tij

Aksidenti tek Lana/ 5 të shtruar tek Trauma, mjeku: Kanë dëmtime në kokë, do i vëzhgojnë

Aksidenti-Shoferi e fatorinoja në spital, ministrja:Rrini, mos ikni! Do iu vëzhgojnë mjekët

Ndodhej në makinën që përfundoi në Lanë, ministrja: Ju shpëtuan nga “çunat e lagjes”

Autobusi përfundoi në Lanë, pasagjerja: Jam mbajtur aq fort, shpëtuam për mrekulli

Aksidenti në Tiranë, shefi i Policisë Rrugore: Po hetojmë, këto janë dy pistat ku dyshojmë

Aksidenti në Tiranë, Veliaj: Shoferët s’kishin konsumuar alkool, hapni rrugën për vinçat

Urbani në Lanë, Policia: 5 persona janë paraqitur në spital të plagosur

Ç’ka ngelur nga aksidenti i rëndë në Tiranë, pemë të thyera, urbani desh shkaktoi tragjedi

(k.m./dosja.al)

Aksidenti i rëndë në Tiranë, si mund të shmangen ngjarje të tilla?

View Results

aktualitet aktualitet jurgen rama muhamet kyçyku shmanget tragjedia me autobusin ne tirane tirane jurgen rama muhamet kyçyku shmanget tragjedia me autobusin ne tirane tirane

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN