LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Aksidenti tragjik me 3 viktima/ Arrestohet shkaktari, 'Benzi-i' i familjes Istrefi u nda në dysh, ekspertët e Tiranës shkojnë në vendngjarje

 • Detaje të reja janë zbardhur nga aksidenti tragjik me 3 vikima dhe 4 persona të plagopsur rëndë mbrëmjen e djeshme në 'Rrugën e Arbrit'.  • Mjeti tip 'Benz' ngjyrë i bardhë me të cilën po udhëtonin Kujtim Istrefi, Murat Istrefi, Lulzime Istrefi dhe Ferize Istrefi është përplasur nga makina me targa angleze ku ndodheshin Mërgim Lazri dhe Edison Lazri.  • Përplasja ka qenë shumë e fortë për shkak të shpejtësisë tej normave të lejuara nga makina me targa angleze, duke bërë që përreth 100 metra të tërheqë zvarrë makinën ku ndodhej familja Istrefi.  • Makina u nda më dysh duke shkaktuar kështu vdekjen e menjëhershme të tre anëtarëve të familjes.  • Të tre viktimat janë nga fshati Maqellarë i Dibrës.  • Pak para se të ndodhte përplasja fatale ata ishin duke udhëtuar nga fshati Gjoricë në hyrje të rrugës.  • Ndërsa mjeti me targa angleze po udhëtonte nga Maqellara në drejtim të Tiranës me shpejtësi tej normave të lejuara. Përplasja mes dy mjeteve shkaktoi vdekjen e mënjehershme të Kujtim Istrefit 55 vjeç, Murat Istrefiit 74 vjeç dhe Lulzime Istrefit 51- vjeç.  • Ndërsa dy anëtarët e tjera Ferize Istrefi 55 vjeçe dhe Kadrie Markeçi 18- vjeçe ndodhen në spitalin e Traumës ku po marrin trajtimin mjekësor të nevojshëm.  • Mësohet se për zbardhjen e dinamikës së aksidentit prokuroria e rrethit gjyqësor Dibër ka thirrur ekspertët nga Tirana, Fadil Likaj dhe Fisnik Ziçishti të cilët po punojnë që nga dita e djeshme.  • Sakaq, shoferi i mjetit tip 'Benz' që shkaktoi aksidentin fatal, Edison Lazri 28- vjeç është vënë në pranga nga policia. 

5 artikuj për këtë temë.

1 VITE ME PARE

Aksidenti tragjik në Dibër, Policia arreston drejtuesin e mjetit 'Benz' (NJOFTIMI + EMRI)

Aksidenti tragjik me 3 viktima/ Arrestohet shkaktari, 'Benzi-i' i
Aksidenti

TIRANË- Edison Lazri është arrestuar nga policia pas aksidentit tragjik që ndodhi një natë më parë në aksin rrugor Bulqizë-Maqellarë. Sipas njoftimit të forcave blu, i riu, banues në fshatin Bllatë, teksa ishte duke drejtuar mjetin 'Benz' u përplas po me mjetin tjetër 'Benz'. Për pasojë tre persona humbën jetën. 

NJOFTIMI I POLICISË: 

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore në DVP Dibër, arrestuan shtetasin E.L., 28 vjeç, banues në fshatin Bllatë, Dibër. Arrestimi i tij u bë pasi me datë 04.01.2023 rreth orës 18.15, në aksin rrugor Bulqizë-Maqellarë në urën e fshatit Gjoricë duke drejtuar automjetin tip 'Benz', është përplasur me një automjet tjetër tip 'Benz', që drejtohej nga shtetasi K.I., 55 vjeç, banues në Maqellarë. Si pasojë e këtij aksidenti humbi jetën drejtuesi i mjetit shtetasi K.I., dhe dy pasagjerët M.I(D), 74 vjeç; L.I., 51 vjeçe. Po si pasojë e këtij aksidenti mbetën të lënduar shtetaset F.I., 55 vjeçe; K.M., 18 vjeçe; M.L., 24 vjeç dhe shtetasi E.L, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër për veprime të mëtejshme.

Kujtim, Murat dhe Lulzime Istrefi janë tre viktimat nga ky aksident ndërsa të plagosur ishin 4 persona, mes tyre edhe personi i ndaluar nga policia.

 

1 VITE ME PARE

Tre familjarë humbën jetën në aksidentin në Bulqizë/ 4 të tjerë në gjendje të rëndë, ekspertët nisen nga Tirana për të hetuar shkaqet

Aksidenti tragjik me 3 viktima/ Arrestohet shkaktari, 'Benzi-i' i
aksidenti

DIBËR- Aksidenti tragjik me 3 të vdekur dhe 4 të plagosur që u shënua mbrëmjen e djeshme në 'Rrugën e Arbrit' do të hetohet më imtësisht. Mësohet se ekspertë të fushës nga Tirana janë nisur për në Dibër aty ku ndodhi aksidenti për të kryer hetimet e plta mbi shkaqet e këtij aksidenti fatal, ku humbën jetën 3 anëtarë të një familjeje. Për zbardhjen e dinamikës së aksidentit prokuroria e rrethit gjyqësorë Dibër ka thirrur ekspertët nga Tirana, Fadil Likaj dhe Fisnik Ziçishti të cilët po punojnë që nga dita e djeshme.

Si ndodhi aksidenti? 

Mjeti tip 'Benz' ngjyrë i bardhë me të cilën po udhëtonin Kujtim Istrefi, Murat Istrefi, Lulzime Istrefi dhe Ferize Istrefi është përplasur nga makina me targa angleze ku ndodheshin Mërgim Lazri dhe Edison Lazri.  Përplasja ka qenë shumë e fortë për shkak të shpejtësisë tej normave të lejuara nga makina me targa angleze, duke bërë që përreth 100 metra të tërheqë zvarrë makinën ku ndodhej familja Istrefi. Makina u nda më dysh duke shkaktuar kështu vdekjen e menjëhershme të tre anëtarëve të familjes.  Të tre viktimat janë nga fshati Maqellarë i Dibrës. Pak para se të ndodhte përplasja fatale ata ishin duke udhëtuar nga fshati Gjoricë bnë hyre të rrugës. Ndërsa mjeti me targa angleze po udhëtonte nga Maqellara në drejtim të Tiranës me shpejtësi tej normave të lejuara. Përplasja mes dy mjeteve shkaktoi vdekjen e mënjehershme të Kujtim Istrefit, Murat Istrefiit dhe Lulzime Istrefit. Ndërsa dy anëtarët e tjera Ferize Istrefi dhe Kadrie Markeçi ndodhen në spitalin e Traumës ku po marrin trajtimin mjekësor të nevojshëm./ Dosja.al

1 VITE ME PARE

FOTOJA/ Aksidenti tragjik në Rrugën e Arbrit, ky është një prej tre viktimave, vdiq bashkë me vëllanë e gruan

Aksidenti tragjik me 3 viktima/ Arrestohet shkaktari, 'Benzi-i' i
Kujtim Istrefi

TIRANË- Personi që shikoni në foto është Kujtim Istrefi, 57 vjeç nga Maqellara e Dibrës. Istrefi është një prej tre personave që humbën jetën në aksidentin tragjik të ndodhur një natë më parë në Rrugën e Arbrit. Në të njëjtin aksident humbën jetën dhe dy personat e tjerë, vëllai i Kujtimit, Murat Istrefi dhe gruaja e tij, Lulzime Istrefi.

Ndërsa dy anëtarët e tjera, të të njëjtës familje, Ferize Istrefi dhe Kadrie Markeçi ndodhen në spitalin e Traumës ku po marrin trajtimin mjekësor të nevojshëm. Ngjarja ndodhi në aksin rrugor Fushë Bulqizë- Shupenzë, në vendin e quajtur “Ura e Gjoricës”. 

Rruga është problematike pasi nuk ka asnjë kufizim të shpejtësisë, ka mungesë sinjalistike si dhe mungesë ndriçimi. 

1 VITE ME PARE

DETAJE nga aksidenti fatal me 3 viktima në Bulqizë/ 'Benz-i' u tërhoq nga makina me targa angleze për 100 metra, mjeti u nda në dysh

Aksidenti tragjik me 3 viktima/ Arrestohet shkaktari, 'Benzi-i' i
Aksidenti te 'Rruga e Arbrit'

DIBËR- Detaje tronditëse kanë dalë nga aksidenti fatal që u shënua mbrëmjen e djeshme në 'Rrugën e Arbrit', ku humbën jetën 3 familjarë dhe 4 të tjerë u plagosën rëndë. Mësohet se mjeti tip 'Benz' ngjyrë i bardhë me të cilën po udhëtonin Kujtim Istrefi, Murat Istrefi, Lulzime Istrefi dhe Ferize Istrefi është përplasur nga makina me targa angleze ku ndodheshin Mërgim Lazri dhe Edison Lazri. 

Përplasja ka qenë shumë e fortë për shkak të shpejtësisë tej normave të lejuara nga makina me targa angleze, duke bërë që përreth 100 metra të tërheqë zvarrë makinën ku ndodhej familja Istrefi. Makina u nda më dysh duke shkaktuar kështu vdekjen e menjëhershme të tre anëtarëve të familjes. 

Të tre viktimat janë nga fshati Maqellarë i Dibrës. Pak para se të ndodhte përplasja fatale ata ishin duke udhëtuar nga fshati Gjoricë bnë hyre të rrugës. Ndërsa mjeti me targa angleze po udhëtonte nga Maqellara në drejtim të Tiranës me shpejtësi tej normave të lejuara. Përplasja mes dy mjeteve shkaktoi vdekjen e mënjehershme të Kujtim Istrefit, Murat Istrefiit dhe Lulzime Istrefit. Ndërsa dy anëtarët e tjera Ferize Istrefi dhe Kadrie Markeçi ndodhen në spitalin e Traumës ku po marrin trajtimin mjekësor të nevojshëm./ Dosja.al

1 VITE ME PARE

Aksidenti me 3 të vdekur në 'Rrugën e Arbrit'/ Makinat copë-copë, pamjet nga vendngjarja (FOTO)

Aksidenti tragjik me 3 viktima/ Arrestohet shkaktari, 'Benzi-i' i
Pamjet nga aksidenti

DIBËR- Pamjet që shihni më poshtë tregojnë vendin ku ndodhi aksidenti fatal me 3 të vdekur dhe 4 të plagosur mbrëmjen e djeshme në 'Rrugën e Arbrit'. Siç shihet edhe nga fotot, dy makinat që janë përplasur kokë më kokë e janë shkatërruar plotësisht. 

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të Urës së Çerenecit. Viktimat janë anëtarë të një familjeje, 2 janë vëllezër, të identifikuar me emrat Kujtim dhe Murat Istrefi dhe një grua, Lulzime Istrefi. 4 persona kanë mbetur të plagosur, emrat e të cilëve janë Mërgim dhe Edison Lazri, Kadrie Markeçi dhe Firuze Istrefi. Shkak i aksidentit dyshohet se është bërë mungesa e ndriçimt në rrugë e po ashtu shpejtësia mbi normat e lejuara./ Dosja.al

aksident në dibër

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni